about us about us środa, 03 marca 2021
Wyprawy wędkarskieZATOKA Gamleby, maj 2007 - grupowy wyjazd na połowy szczupaków i okoni.
Jako przewodnicy wędkarscy:
Maciej Jagiełło oraz Tomasz Wieczorek (Eventur Fishing)

Termin:05.05 - 12.05.2007 (7 dni pełnego łowienia)
Liczba uczestników:16 osób
Termin nadsyłania zgłoszeń:15.02.2007
Cena:2210 PLN/osoba
Rezerwacje:(22) 894 58 12, 0 603 820 940 lub e mail: tomek@eventurfishing.pl

Gdzie jedziemy i co będziemy łowić?

Zatoka GamlebyZatoka Gamleby to jedno z najlepszych łowisk dużego szczupaka w południowej Szwecji. Zatoka ma 18 km długości, a jej brzegi są obficie porośnięte trzcinami. Miejsce to stanowi naturalne tarlisko szczupaka z całego archipelagu Vastervik i praktycznie możemy Państwu zagwarantować dobre wyniki. Na początku maja szczupaki będą przebywać jeszcze na bardzo płytkiej wodzie (0.5 - 3 m), a ich łowienie nie nastręcza specjalnych trudności. Podczas naszej zeszłorocznej wizyty w Gamleby (byliśmy w 3 osoby dokładnie w tym samym terminie) złowiliśmy kilkanaście ryb w granicach 90 - 105 cm, a na naszych oczach padły 2 ryby ponad 110 cm (12-13 kg). Łowić będziemy praktycznie tylko na spinning (oczywiście także na jerki, które wczesną wiosną są jedną z najlepszych przynęt). Szczegółowe informacje na temat technik połowu oraz wymaganego sprzętu dostępne są w biurze Eventur Fishing.

Gdzie mieszkamy?

Do dyspozycji mamy 3 domki 4 - osobowe oraz 1 domek 6-osobowy. Wszystkie domki położone są nad brzegiem zatoki na obrzeżach miasteczka Gamleby. W domku 4-osobowym znajduje się jeden pokój (2 łóżka piętrowe) połączony z aneksem kuchennym oraz łazienka z prysznicem i WC. W domku 6-osobowym znajdują się trzy 2-osobowe pokoje - sypialnie oraz łazienka i aneks kuchenny. Więcej informacji na temat zakwaterowania znajdą Państwo TUTAJ.

Profesjonalny sprzęt pływający

Do dyspozycji naszej grupy znajdują się zupełnie nowe łodzie wędkarskie Uttern z silnikami 10 KM (4-suwy Yamaha). Jedna łódka przeznaczona jest dla 3 wędkarzy. Łodzie od 4.5 do 5 m. Benzyna do łodzi płatna na miejscu, według zużycia.

Opieka podczas wyjazdu

Wielką atrakcją wyprawy będzie obecność jednego z najlepszych i najbardziej cenionych w Polsce wędkarzy. Przewodnikiem grupy (oprócz Tomasza Wieczorka z Eventur Fishing) będzie Maciek Jagiełło, znany i niezwykle utalentowany wędkarz, publicysta artykułów o tematyce spinningowej w "Wędkarskim Świecie" oraz "Wiadomościach Wędkarskich". Maciek bardzo dobrze zna łowisko Gamleby. Wraz z Tomkiem nieustannie służy Państwu swoją radą i pomocą. Podczas wyjazdu wszyscy chętni będą mieli okazję poznać tajniki jerkowania, czyli łowienia na duże (najczęściej), bezsterowe woblery. Ta metoda znajduje w Polsce coraz więcej zwolenników i trzeba przyznać, iż w niektórych warunkach jest absolutnie bezkonkurencyjna. A już w szczególności w okresie wczesnej wiosny. Maciek wraz z Tomkiem zaprezentują Państwu kilka sprawdzonych technik posługiwania się tymi wciąż niecodziennymi jeszcze dla polskich wędkarzy przynętami.

Dojazd na łowisko

Gamleby znajduje się niespełna 240 km od Karlskrony i dlatego nieopłacalna jest podróż autokarem. Podobnie jak przy poprzednich, grupowych wyprawach do Szwecji pojedziemy samochodami (na całą grupę potrzebnych jest 5 samochodów osobowych). Szczegóły dojazdowe zostaną ustalone w późniejszym terminie, po skompletowaniu całej grupy.

Informacje sprzętowe

Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem kompletną, bardzo obszerną informację sprzętowo - wędkarską (na piśmie) na temat łowiska. Stosowne informacje zostaną przesłane do Państwa mailem po wpłacie zaliczki na konto biura.

Zgłoszenia

Przyjmujemy drogą mailową (tomek@eventurfishing.pl) lub telefoniczną: 022 894 58 12, 0 603 820 940

Cena: 2210 PLN/osoba
W cenę imprezy wliczone są:
- przejazd promowy na trasie Gdynia - Karlskrona - Gdynia (kabiny 4-osobowe w obie strony)
- zakwaterowanie w domku 4 lub 6-osobowym (7 dni)
- łódź wędkarska z silnikiem spalinowym 10 KM
- opieka i przewodnictwo wędkarskie (Tomasz Wieczorek oraz Maciek Jagiełło) przez cały okres wyjazdu
- ubezpieczenie Warta Travel
- upominki dla każdego uczestnika wyprawy
Wszelkich dodatkowych informacji na temat wyprawy, chętnie udzielimy Państwu drogą telefoniczną: (22) 894 58 12, 0 603 820 940 lub za pomocą poczty elektronicznej: tomek@eventurfishing.pl

Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
Created by domelon