about us about us poniedziałek, 12 kwietnia 2021
Wyprawy wędkarskie
Yukon
Dalton Trail Lodge


Yukon
Dalton Trail Lodge

<<< powrót


Yukon - zakwaterowanie i serwis wędkarski

Dalton Trail Lodge to bodaj najlepszy wędkarski ośrodek w całej Kanadzie. Jest zbudowany z drzewa cedrowego, w typowym traperskim stylu. Pokoje (2-osobowe i 1-osobowe) nie są duże, ale wygodne, wszystkie z łazienkami. W dużym hallu laptop z dostępem do internetu dla każdego oraz automat telefoniczny na karty (bardzo tanie połączenia z Polską). Na dolnej kondygnacji: pomieszczenie klubowe z bilardem oraz znakomicie zaopatrzony sklep wędkarski z przynętami sprawdzonymi na tutejszych wodach. Ponadto na parterze restauracja i bar. Wszyscy goście otrzymują broszurki z wyczerpującymi informacjami o personelu oraz zasadach funkcjonowania ośrodka, a także informatory o okolicznych łowiskach, możliwych wycieczkach fakultatywnych, regułach wędkowania w Jukonie oraz zasadach bezpieczeństwa na wyprawach w dzikie, górskie tereny. Typowy dzień w ośrodku wygląda tak: rano od 7.00 do 10.00 śniadanie. Potem wszyscy otrzymują lodówki z prowiantem oraz napojami na cały dzień i wyruszają na ryby. O 19.00 - kolacja. Jeśli ktoś spóźni się na nią 2 godziny - rozpoczyna się poszukiwania helikopterem (stosowną zgodę na pokrycie ewentualnych kosztów podpisuje się przy zameldowaniu się w ośrodku). Po kolacji wszyscy deklarują gospodarzom plany na kolejny dzień, a oni wypisują licencje i rezerwują przewodników, samochody, quady, helikoptery etc.

Na zewnątrz pracuje agregat prądotwórczy (ośrodek leży w leśnej głuszy, na ziemi zakupionej od Indian). Droga do jeziora ma około 100 metrów. Nad jeziorem stoi blaszany hangar na sprzęt wędkarski i kajaki. Do dyspozycji wędkarzy aluminiowe łodzie z silnikami spalinowymi - obszerne, wygodne i bezpieczne.

Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
Created by domelon