about us about us piątek, 26 lutego 2021
Wyprawy wędkarskie


Standardowy sandacz z Putterersee


GALERIA - AIGEN

Atrakcje w pobliżu
 • Opactwo w Admont (ze słynną biblioteką)
 • Mamucia skocznia narciarska w Kulm
 • słynny kurort alpejski Schladming z kolejką linową na górę Planai


  Jezioro Putterersee  Rejon Aigen

  Wędkarstwo w Austrii
  Austria

  Proponujemy Państwu wędkowanie w iddylicznej scenerii alpejskiej wioski Aigen, położonej w austriackiej prowincji Steiermark (Styria). Prowadzący od lat miejscowy hotel Państwo Dornbusch już dawno postawili na turystów z wędką i przygotowali dla nich znakomitą, urozmaiconą ofertę. Do dyspozycji wędkarzy: 2,5 kilometrowy odcinek urokliwego potoku Gullingbach z niezwykle czystą, turkusowę wodą, w którym żyją głównie ryby prądolubne oraz niewielkie, malownicze jezioro Putterersee (13 ha) z bardzo bogatym rybostanem (zarówno drapieżniki, jak i biała ryba). Ponadto każdy może spróbować swoich sił na przepływającej niedaleko Aigen, większej rzece Enns. Wszystkie łowiska znajdują się w niewielkim oddaleniu od siebie, a na dodatek są łatwo dostępne - i dla zmotoryzowanych, i dla pieszych turystów. Dzięki rejestracji połowów ubytki ryb są co roku uzupełniane. Ilość wydawanych zezwoleń jest limitowana.

  Ryby i metody połowu

  Potok Gullingbach oraz rzeka Enns obdarzą wędkarzy pięknie ubarwionymi okazami pstrąga potokowego i lipienia, a ci najwytrwalsi doczekają się zapewne i brania "królowej dorzecza Dunaju" - miedzianołuskiej głowacicy (tylko w Enns). Ryby te łowimy na spinning lub sztuczną muchę. W przypadku przynęt spinningowych - mogą być uzbrojone jedynie w pojedynczy hak. Ale nie ma obawy - na tak "okrojone" wabiki uda nam się również znakomicie połowić. W jeziorze Putterersee żyje duże naturalne stado sandaczy - w okresie dobrych brań bez problemu można łowić sztuki 2-3 kg, a nawet większe (do 10 kg). Skuteczny jest spinning i martwa rybka. Poza sandaczem w jeziorze można złowić ładnego szczupaka, suma i węgorza. Z białej ryby atrakcją jest dorodny, złocisty lin.

  Zakwaterowanie i serwis wędkarski

  Aigen jest znakomitym miejscem na spędzenie letniego urlopu dla całej rodziny. Oprócz wędkowania istnieje możliwość plażowania i kąpieli w jeziorze (woda ma temperaturę 26 stopni Celsjusza), pływania na desce, górskich wycieczek, jazdy na rowerze, jazdy konnej, czy gry w golfa.

  Hotel Puttererseehof: typowy wiejski Gasthof z pięknym ogrodem (stare lipy). Pokoje 1-, 2-osobowe oraz rodzinne, z łazienką, WC, TV. W hotelu restauracja, bar, ogródek piwny. Możliwość mrożenia złowionych ryb lub oddania ich do przyrządzenia w kuchni. Na jeziorze do dyspozycji łodzie wiosłowe. Na życzenie - przewodnicy wędkarscy.
  Warning: Use of undefined constant Aigen - assumed 'Aigen' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /animacja_aigen.php on line 6
  699,- zł
  od osoby za 3 dni*
  Sprawdź szczegóły

  Szczególnie polecamy
  na połów:
  biała ryba, sandacz, szczupak, pstrąg potokowy, lipień

  Gatunki ryb i wymiary ochronne
  pstrąg potokowy 30 cm
  pstrąg tęczowy 30 cm
  szczupak 70 cm
  sandacz 45 cm
  węgorz 70 cm
  lin 30 cm

  Sezon wędkarski i okresy ochronne
  Sezon wędkarski na ryby łososiowate i lipienie trwa od 15 marca do 15 września, a na jeziorowe w zależności od gatunku - na sandacza od 1 czerwca, na lina od 1 lipca a na pozostałe ryby od 15 maja do 31 października.

  Dostępność łowiska
  Na jeziorze najlepsze wyniki daje łowienie z łodzi, ale można z powodzeniem próbować również z brzegu (szczególnie nocą).
  Na rzekach łowienie z brzegu lub brodząc.

  Limity i ograniczenia
  Wolno stosować jedynie haki pojedyncze pozbawione zadziorów. Obowiązuje całkowity zakaz zabierania sumów, a w przypadku pozostałych gatunków wolno zabrać jedną rybę dziennie.
                                           
  Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
  Created by domelon