W SKRÓCIE O ŁOWISKU
Łowisko morskie położone w północnej części Norwegii, nieco na południe od linii koła polarnego, 81 km od miasta Mo i Rana, oddalone:
✓ ok. 1020 km od Olso,
✓ ok. 1230 km od Nynäshamn,
✓ ok. 318 km od Bodø,
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: czarniak, dorsz, zębacz, halibut i inne ryby morskie - np. halibut, zębacz, plamiak, karmazyn, śledź, makrela, rekin śledziowy, łosoś (sezon trwa tutaj praktycznie przez cały rok, ale na najlepsze brania dorszy można liczyć w okresie od marca do czerwca, natomiast najlepszym okresem połowu czarniaków jest wczesna wiosna oraz lato, począwszy od połowy czerwca do połowy września).
Galerie zdjęć
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
świetne łowiska i mnogość gatunków
wokół dzika przyroda i piękne krajobrazy
zróżnicowane głębokości
możliwość połowu na spinning
WAŻNA INFORMACJA O PROMACH!
Niektóre z ośrodków wędkarskich w Norwegii znajdują się na wyspach. Aby się do nich dostać należy skorzystać z lokalnej przeprawy promowej (zwykle krótkiej). W znakomitej większości przypadków promy kursują kilka-kilkanaście razy dziennie, a nasze biuro dysponuje dokładnymi rozkładami i cennikami tych połączeń. Są jednak ośrodki położone na wyspach (szczególnie na dalekiej północy Norwegii jak Loppa, Sørøya czy Seiland), gdzie kursują jeden lub dwa promy dziennie, a rozkłady często ulegają zmianom. Fakt ten ma istotne znaczenie przy planowaniu Państwa podróży (ewentualne połączenia lotnicze lub promowe z Polską). Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem aby ustalić szczegóły Państwa dojazdu na miejsce.
Aldersund, środkowa Norwegia Flaga Norwegia
Strome, pokryte białym puchem zbocza gór prawie pionowo schodzą do morza. Między skaliste ściany wdzierają się turkusowe wody morskiego fiordu. Aż po horyzont roztacza się widok zielonych wysp i wysepek pogrążonych w błękitnej wodzie. To właśnie tutaj chcielibyśmy zaproponować Państwu spędzenie wymarzonego urlopu wędkarskiego.
Doskonałe łowiska
Piękna okolica stwarza idealne wprost warunki wypoczynku dla wędkarzy, miłośników fotografii czy pieszych wycieczek brzegiem morza. Czy jest coś piękniejszego niż wędkarski odpoczynek w kompletnej ciszy oraz otoczeniu dzikiej przyrody? Okolice Aldersund (81 km od miejscowości Mo i Rana oraz całkiem niedaleko od linii północnego Koła Podbiegunowego) oferują przyjeżdżającym niezwykle szeroki wachlarz możliwości wędkarskich. Już 5 minut drogi łodzią od domku znaleźć można niezłe łowiska czarniaka i rdzawca. Po rekordowe dorsze trzeba zapuścić się nieco dalej w kierunku otwartego morza. Ale też nie bardzo daleko - łodzią dotrzemy tam w 20 minut. Głębokość łowiska jest zróżnicowana - w wielu miejscach dochodzi do 150 m, choć nie brakuje też płytszych górek podwodnych (20-40 m). Dzięki temu ryby mają wyśmienite warunki do rozwoju i osiągają w Aldersund imponujące rozmiary.
Zębacz - trofeum cenne i pożądane ze względu na siłę oraz smaczne mięso.
Warto spróbować na spinning
Oprócz tradycyjnego ciężkiego sprzętu, powszechnie używanego do połowów w morzu, koniecznie trzeba tu zabrać nieco lżejszy sprzęt spinningowy. Sami przekonaliśmy się o tym podczas niejednej wyprawy do Norwegii. Znana doskonale polskim wędkarzom metoda połowu "z opadu" jest niezwykle skuteczna także w Norwegii i przynosi mnóstwo radości z brań oraz holowania ryb.
Są też śledzie i łososiowate
W okresie maj-lipiec do okolicznych wód napływają wielkie ławice śledzi. Doskonale widać je z dużej odległości (woda na dużym obszarze ma ciemniejsze zabarwienie). Kto choć raz spróbował popularnej na polskim wybrzeżu choinki, wie, jaką frajdę mogą sprawić połowy tych smakowitych ryb. Zwłaszcza jeśli wędkę w ręku trzyma najmłodszy uczestnik wyprawy. Gwarantujemy Państwu, iż umiejętnie przyrządzone dania ze świeżego norweskiego śledzia to szczyt kulinarnej przyjemności. W niewielkiej odległości od miejsca zakwaterowania (10-15 km) znajdują się również śródlądowe łowiska ryb łososiowatych, przede wszystkim łososia atlantyckiego i troci wędrownej. Gorąco polecamy Państwu rejon Aldersund. Warto tu spędzić rodzinno-wędkarskie wakacje, jak i poważną wyprawę w towarzystwie prawdziwych zapaleńców. Ze swojej strony zapewniamy Państwu kompleksową i rzetelną informację wędkarską.
Olbrzymie dorsze są tu łowione regularnie.
Dostępność łowiska
W niektórych miejscach można łowić ryby z brzegu. Jednak najlepsze efekty daje wędkowanie z bezpiecznej, przystosowanej do pływania po morzu łodzi z silnikiem spalinowym, echosondą i GPS-em.
Rekomendowane metody połowu
Najlepszą metodą połowu ryb na głębszej wodzie (ponad 50 m) jest odpowiednio mocny zestaw morski z pilkerem lub obciążonym rybim filetem. Na przynęty naturalne lepiej biorą ryby typowo denne, jak zębacz czy brosma. Na pilkery doskonale reagują dorsze i czarniaki, a także rdzawce. Na mniejszych głębokościach można spróbować pionowego spinningu na przynęty gumowe obciążone główkami od 30 do 100 g lub lekkie pilkery (np. 75-gramowe). Przy użyciu takich zestawów połowimy głównie dorsze i czarniaki. Rdzawce znakomicie biorą na klasyczny opad, po wyrzuceniu przynęty daleko od łodzi. Szczegółowe informacje na temat skutecznych technik wędkowania oraz niezbędnego sprzętu - na zapytanie w biurze Eventur Fishing, a także w specjalnych materiałach, jakie otrzymują wszyscy nasi Klienci wyjeżdżający do Norwegii.
Limity i ograniczenia
W Norwegii obowiązuje zakaz połowu na żywca. Do kraju można przewieźć do 15 kg zamrożonych filetów. Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zanim zabijemy rybę, zastanówmy się, czy jej mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas i ochotę na jej sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne (takie postępowanie podważa sens wędkarstwa i daje mocne argumenty jego przeciwnikom), a nadmierne eksploatowanie łowisk może w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
W Aldersund oferujemy wolnostojące domki 6-osobowe oraz apartamenty o pojemności od 4 do 9 osób. Zakwaterowanie zapewnia wysoki standard, a budynki znajdują się nad samą wodą. W każdym znajdą Państwa w pełni wyposażone kuchnie z częścią jadalnianą, łazienki z prysznicem i WC, salon z TV, 2-osobowe sypialnie z pojedynczymi łóżkami, dostęp do internetu „wi-fi”. Do dyspozycji klientów także zamrażarki oraz zadaszone miejsce do sprawiania ryb.
Do dyspozycji wędkarzy profesjonalne i bezpieczne aluminiowe łodzie wędkarskie o długości 5,4 m, z których swobodnie mogą łowić nawet 4 osoby. Każda z łodzi wyposażona jest w silnik spalinowy (czterosuw) o mocy 40 KM. Na wyposażeniu każdej łodzi dodatkowo znajdują się: echosonda, GPS, kierownica. Przystań łodziowa znajduje się bezpośrednio obok domku. Na życzenie organizujemy wyprawy w morze ze skiperem. Kompleksowa informacja wędkarska o łowisku oraz plany batymetryczne dostępne w biurze Eventur Fishing.
Jeden z domów
Posiłek na tarasie
Przystań z łodziami
Atrakcje w okolicy
✓ wyprawy przyrodnicze (wieloryby, foki, orły morskie),
✓ wspaniałe szlaki turystyki pieszej i rowerowej, możliwość wspinaczki,
✓ miasta: Sandnessjøen oraz Mo i Rana.
Oferta wędkowania - Aldersund (pakiety) Eventur Fishing
Termin:dowolny (w zależności od sezonu połowu poszczególnych gatunków)
Czas trwania:dowolnie, ilość dni do wyboru, pobyty rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Bodø i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:w zależności od pojemności apartamentu/domku, 4-, 6-, 9-osobowe
Zakwaterowanie:apartamenty i domki
Wyżywienie:we własnym zakresie (głównie na bazie łowionych świeżych ryb)
Łowiska:archipelag, fiordy i otwarte morze
Przewodnik:dostępny na zapytanie w biurze
Cena:1 850,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 6 osobach uczestniczących (łącznie 11 100,- PLN za 6 osób)
(cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 29.06.2016 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • domek 6-osobowy z pościelą, ręcznikami i sprzątaniem końcowym*
  • 2 łodzie wędkarskie 5,4 metra z silnikiem spalinowym 40 KM, echosondą, GPS i ploterem
  • pełna informacja wędkarska o łowisku, mapy batymetryczne
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce