about us about us piątek, 26 lutego 2021
Wyprawy wędkarskie


Jeziorowy tęczak


GALERIA - ALTENMARKT

Atrakcje w pobliżu
 • miasto Mozarta - Salzburg (ok. 50 km), z domem narodzin kompozytora, twierdzą i katedrą
 • bardzo interesujące, stare kopalnie soli (np. w Hallein, Halstatt, Bad Ischl)
 • słynna skocznia narciarska w Bischofshofen, na której rozgrywane są konkursy w ramach Turnieju Czterech Skoczni
 • ponadto nieograniczone wręcz możliwości spacerów i rowerowych przejażdżek


  Alpejski kardynał  Rejon Altenmarkt

  Wędkarstwo w Austrii
  Austria

  Altenmarkt to urokliwe górskie miasteczko, leżące w obrębie jednego z najsłynniejszych turystycznych centrów Alp - "Salzburskiego Świata Sportu - Amade". Tutaj odbywają się m.in. rokrocznie wielkie imprezy w ramach narciarskiego Pucharu Świata, a wspaniale przygotowane trasy zna każdy fan "białego szaleństwa". Ale rejon Altenmarktu to nie tylko zimowy wypoczynek. Wiosna i ciepłe, słoneczne lato to znakomity czas na powędkowanie w okolicznych, cudownie położonych łowiskach. Najważniejszym z nich jest trzyhektarowe naturalne górskie jezioro Zauchensee, położone na wysokości 1350 m nad poziomem morza. Dookoła jeziora rozciągają się malownicze lasy i alpejskie łąki, a nad nimi wznoszą ostro zarysowane wierzchołki gór. Sceneria jest zatem doprawdy niezwykła. Ponadto dla urozmaicenia każdy może powędkować w przepływających w okolicy rzekach: Enns (10 km od Altenmarktu) i Mur (40 minut jazdy samochodem), a także na potoku Zauchenbach..

  Gatunki ryb i metody połowu

  Łowiska Altenmarktu to przede wszystkim oferta dla zwolenników sztucznej muchy. Na jeziorze obowiązuje zasada "fly only". W jego wodach pływają pstrągi arktyczne (arctic char) - zwane tutaj saiblingami, a także pstrągi potokowe i tęczowe. Wśród łowionych ryb trafiają się prawdziwe, kilkukilogramowe okazy. Jeśli chodzi o rzeki - wędkarze mają do dyspozycji nie tylko 2,5 kilometrowy odcinek górskiego potoku Zauchenbach (przepływa w okolicy jeziora), ale także 16-kilometrowy odcinek Enns i 10-kilometrowy Mur,. Tutaj mogą wędkować nie tylko muszkarze, ale i spinningiści (dla nich przeznaczony jest 10-kilometrowy odcinek Enns). Mur należy do czołowych łowisk muchowych kraju, słynie z pięknych, głębokich płani, idealnych do łowienia na suchą muchę. W rzekach żyją przede wszystkim pstrągi potokowe, saiblingi i lipienie (w Mur). Dopuszczalne tylko haki bezzadziorowe. Wszędzie obowiązuje zasada "catch & release", chyba, że inaczej uzgodnimy z gospodarzem łowiska.

  Zakwaterowanie i serwis wędkarski >>>  Zakwaterowanie
  i serwis wędkarski


  Warning: Use of undefined constant Altenmarkt - assumed 'Altenmarkt' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /animacja_altenmarkt.php on line 13
  789,- zł
  od osoby za 3 dni*
  Sprawdź szczegóły

  Szczególnie polecamy
  na połów:
  pstrąg potokowy, pstrąg tęczowy, saibling i inne palie, lipień

  Gatunki ryb
  pstrąg potokowy
  pstrąg tęczowy
  saibling
  lipień

  Sezon wędkarski i okresy ochronne
  Sezon wędkarski trwa od 1 maja do 31 października. W sprawie okresów ochronnych na poszczególne gatunki oraz okresów najlepszych brań - zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem. Klimat w tej części Austrii jest zróżnicowany - w dolinach łagodny i stosunkowo ciepły (podobny, jak w Polsce), w wyższych partiach gór - ostrzejszy.

  Limity i ograniczenia
  Na odcinkach "fly only" - tylko sztuczna mucha. Dopuszczalne wyłącznie haki bezzadziorowe. Generalnie obowiązuje zasada catch & release, ale można z gospodarzem uzgodnić czasem odstępstwo od tej reguły.
                                           
  Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
  Created by domelon