W SKRÓCIE O ŁOWISKU
W skrócie o łowisku Łowisko szkierowe w południowo-wschodniej Szwecji, położone nieopodal miasta Norrköping (ok. 50 km), oddalone:
✓ ok. 378 km od Karlskrony,
✓ ok. 237 km od Nynäshamn,
✓ ok. 73 km od Skavsta.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: szczupak (od kwietnia do listopada), okoń (cały rok), sandacz (od czerwca do października), płoć i leszcz (od maja do września).
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
bardzo blisko od promu w Nynäshamn
mało wędkarzy, dużo ryb
bardzo duża powierzchnia dostępnych łowisk
domki nad samą wodą
Galerie zdjęć
Szkiery Arkösund, południowa Szwecja Flaga Szwecja
* Jeśli Twoja grupa zawiera większą lub mniejszą ilość osób niż to jest uwzględnione w powyższych kalkulacjach, skontaktuj się z nami i poproś o wycenę. Promocje obowiązują także dla grup o innej liczbie osób. Ceny podane w tabelce nie obejmują dojazdu. U nas możesz jednak zakupić najtańsze bilety promowe w Polsce!
Zapraszamy do odwiedzenia wspaniałego łowiska. Arkösund to pas szkierowych wysepek umiejscowiony w południowo-wschodniej Szwecji (Östergötland) przy wschodnim krańcu półwyspu Vikbolandet, pomiędzy wielką zatoką Braviken (od północy), a znanym już wielu spośród naszych klientów archipelagiem Świętej Anny (od strony południowej).
Raj dla zmęczonych Szwedów
Nazwę swą archipelag zawdzięcza portowemu miasteczku Arkösund, które jest głównym ośrodkiem turystycznym całego półwyspu Vikbolandet. Archipelag Arkösund jest jednym z ulubionych regionów wypoczynkowych Szwedów. Decydują o tym: doskonały mikroklimat, czyste powietrze, zielone lasy, dziewicza piękna natura, sielski charakter oraz przede wszystkim bliskość wody, dająca szansę na nieskrępowane uprawianie różnorodnych sportów i rekreacji wodnej. Sporo tu więc żaglówek i kajaków, nie ma jednak zbyt wielu wędkarzy.
Dziewicze tereny wędkarskie
Arkösund należy do tych miejsc, które nie zostały jeszcze zbyt mocno wyeksploatowane przez przyjezdnych turystów z wędką, dlatego ryb tu pod dostatkiem, a spinningowe przynęty nie są im jeszcze zanadto znane. Co ważne, poza krótkimi letnimi wakacjami (lipiec i początek sierpnia) oraz weekendami nie ma tu zbyt wielu ludzi - wszędzie panuje cisza i spokój. Archipelag tworzy olbrzymia ilość szkierowych wysepek o różnej wielkości. Jedne z nich są porośnięte lasem, inne mają charakter łąkowy, inne jeszcze są zupełnie nagimi wygładzonymi skałami. W okolicy stałego lądu sporo jest płytkich zatok i zatoczek porośniętych bujnymi trzcinowiskami. Za pasem szkierów widać otwarte wody Bałtyku lub wielkiej zatoki Braviken, słynącej z połowów gigantycznych szczupaków. Płynąc w przeciwną stronę, po kilkudziesięciu minutach dotrzemy do kolejnej słynącej ze znakomitych połowów szczupaka zatoki Slatbaken oraz zewnętrznych wysepek archipelagu Świętej Anny, gdzie na porośniętych bogatą roślinnością podwodną płyciznach mamy szanse na liczne spotkania z zębatymi drapieżnikami.
Ten szczupak został złowiony dwa razy w ciągu 40 minut. Taki agresywny...
Łowić można nawet z pomostu
Ale aby pięknie połowić, nie musimy się zbytnio oddalać od naszego miejsca zakwaterowania. Już w bezpośredniej bliskości domku możemy liczyć na brania dorodnych szczupaków i okoni, szczególnie w okresie wiosennym. Jeśli najbliższa zatoka nam się znudzi, w niedalekiej okolicy mamy dziesiątki wspaniałych miejsc, gdzie miłośnicy wypoczynku z wędką mają możliwość połowienia pięknych okazów szczupaka, okonia, sandacza czy białej ryby. Wiosną jest również szansa na srebrzystą bałtycką troć.
400 szczupaków i niezadowoleni...
Pogłowie ryb jest bardzo duże, można powiedzieć: naturalne. Wędkarze niemieccy, którzy od kilku lat przyjeżdżają do jednego z oferowanych przez nas domków, nie zetknęli się tutaj ze zbyt wieloma konkurentami, a ich wyniki mogą wprawić w zachwyt każdego miłośnika spinningu. Na przykład wiosną 2008 roku czteroosobowa grupka złowiła w ciągu dwutygodniowego urlopu około 400 szczupaków o średniej masie 2-3 kg (w tym oczywiście kilkanaście metrówek)! Wynik ten nie został uznany przez nich za szczególny sukces, gdyż w poprzednich latach bywało jeszcze lepiej... Wówczas szyki popsuła im zmiana pogody i wyraźne ochłodzenie. Nasze dwudniowe testowe łowienie przyniosło wiele brań i emocjonujących momentów związanych z holem i podbieraniem ryb. I choć tym razem nie padła ryba przekraczająca magiczny metr długości, te mniejsze dostarczyły również wiele wędkarskiej frajdy. Były silne, waleczne i na tyle duże, że będziemy je długo pamiętać. Szczególnie te, które wzięły na płytkiej wodzie, gdyż ich wyrywające kij z ręki ataki były doskonale widoczne. Zdjęcia z naszych połowów są do obejrzenia galerii po lewej stronie. Wszystkich zainteresowanych połowami w Arkösund z biurem Eventur Fishing udzielimy szczegółowych informacji odnośnie do techniki i taktyki łowienia na wodach tego pięknego archipelagu.
Dostępność łowiska
Najlepiej wędkować z łodzi z silnikiem spalinowym, która umożliwi dostęp do najlepszych stanowisk szczupaka, sandacza, okonia oraz białej ryby. Wędkowanie z brzegu jest tu i ówdzie możliwe, ale dostęp utrudniają tereny bagienne lub trzcinowiska. Przydatne wodery.
Rekomendowane metody połowu
Drapieżniki - spinning, metoda trollingowa (tylko na wodach zewnętrznych - publicznych, nie prywatnych), a także żywiec i martwa rybka. Na płytkich zatokach również metoda muchowa. Biała ryba - wszystkie metody połowów ryb spokojnego żeru, np. feeder czy spławik.
Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 2 szczupaki w rozmiarze 50-85 cm na domek. Ponadto z łowiska można zabierać białą rybę oraz 6 okoni dziennie na domek. Niniejsze ograniczenia mają zapobiec dewastacji tego wspaniałego łowiska (taki smutny los spotkał już wiele bardzo rybnych niegdyś wód) i umożliwić korzystanie z jego bogactw przez długie lata.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Oferujemy zakwaterowanie w niewielkim gospodarstwie agroturystycznym położonym nad brzegiem szkierowej zatoki, w cichej i spokojnej okolicy. Na terenie gospodarstwa znajdują się 3 wolnostojące domki przeznaczone dla wędkarzy. Odległość od miasteczka Arkösund, gdzie znajdziemy sklep spożywczy oraz stację benzynową - ok. 5 km. Na przyjezdnych wędkarzy czekają plastikowe, obszerne łodzie wędkarskie (3-osobowe) wyposażone w silniki spalinowe o mocy 8-25 KM. Paliwo do łodzi płatne jest na miejscu, według zużycia. Biuro Eventur Fishing zapewnia wszystkim Klientom mapy batymetryczne łowiska oraz pełną informację wędkarską.
Przystań z zacumowanymi łodziami wędkarskimi.
Domek 5-osobowy (maks. 6 osób)
Komfortowy drewniany domek, znajdujący się ok. 150 m od przystani łodziowej. Są w nim: salon wypoczynkowy z kominkiem, 2 oddzielne sypialnie z łóżkami pojedyńczymi (plus łóżko na poddaszu), w pełni wyposażona kuchnia oraz łazienka. Dodatkowo weranda z meblami ogrodowymi i grillem.
Domek 4-osobowy
Powierzchnia ok. 50 m2. Na dole znajdziemy 2-osobową sypialnię oraz obszerny garaż, gdzie można schować sprzęt i ubiór wędkarski. Na pierwszym piętrze znajduje się salon z TV oraz wyposażonym aneksem kuchennym, niewielka sypialnia z łóżkiem piętrowym oraz łazienka (prysznic, WC). W salonie znajdziemy także sofę, gdzie może spać piąta osoba. Duży balkon z meblami ogrodowymi oraz widokiem na morze. Do dyspozycji grill. Odległość od przystani łodziowej - ok. 150 m.
Domek 2-osobowy
Prosty i schludny domek o podstawowym standardzie i powierzchni 28 m2. W środku znajdziemy salonik z wyposażonym aneksem kuchennym, 1 sypialnię z łóżkiem piętrowym oraz niewielką łazienkę (prysznic, WC). W pokoju dziennym znajduje się sofa, na której w razie potrzeby może spać trzecia osoba. Wielką zaletą domku jest jego położenie - znajduje się bezpośrednio przy wodzie (weranda zbudowana na palach). Meble ogrodowe oraz grill - na wyposażeniu. Do łodzi wędkarskiej jest zaledwie kilka metrów.
Domek 2-osobowy
Domek 3-osobowy
Domek 5-osobowy
Atrakcje w okolicy
✓ rozległe lasy obfitujące w grzyby i runo leśne,
✓ wycieczki do miasta Norrköping (ok. 50 km),
✓ atrakcyjne szlaki rowerowe w okolicy.
Oferta wędkowania Szkiery Arkösund (pakiety) Eventur Fishing
Termin:marzec-październik
Czas trwania:pobyty 7-dniowe rozpoczynające się od soboty
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Skavsta/Arlanda i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:maks. 6 osób w domku
Zakwaterowanie:domki wolnostojące
Wyżywienie:we własnym zakresie
Łowiska:szkierowy archipelag o powierzchni ponad 10 000 ha
Przewodnik:na zapytanie w biurze
Cena:1 650,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 6 660,- PLN za 4 osoby)
(cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 02.10.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • domek 4-osobowy bez pościeli i sprzątania końcowego
  • 2 łodzie wędkarskie plastikowe 4,2–4,5 m z silnikami spalinowymi (8-15 KM)
  • pełna informacja wędkarska o łowisku
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
  • licencje wędkarskie na szkierach nie są wymagane
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce