Wyprawy wędkarskie
Wyspa Arnøy, północna Norwegia
Szwecja
NWyspa Arnoy - Norwegia Północna
Wyspa Arnoy - Norwegia Północna
Wyspa Arnoy - Norwegia Północna
Wędkarskie wyprawy na Arnøy organizujemy od początku 2007 roku. Relacje powracających Klientów utwierdziły nas w przekonaniu, iż warto było rozpocząć współpracę z tym znakomitym ośrodkiem wędkarskim.
Szansa na znakomite połowy
Nasi wędkarze byli pod niemałym wrażeniem, jeśli chodzi o zasobność łowiska, doskonałe warunki mieszkalne i pewny sprzęt pływający, a przede wszystkim niezwykłą gościnność i serdeczność norweskiego gospodarza. Wyspa leży ok. 100 km na południe od Bodø, a potężny prąd zatokowy Golfsztrom, który ją obmywa, sprawia, że tutejsze wody wprost kipią od ryb. Arnøy polecamy szczególnie w okresie czerwiec-wrzesień, kiedy otwarte wody wokół wyspy przemierzają olbrzymie stada czarniaków. Najprościej wtedy o spotkanie z rybami o masie 3-7 kg, ale tylko i wyłącznie kwestią czasu jest zlokalizowanie ławic większych drapieżników. Pomocne będą dobra echosonda i precyzyjny GPS, które są standardowym wyposażeniem łodzi oferowanych przez nasz ośrodek wędkarski. Dobrym momentem na przyjazd będzie także kwiecień lub początek maja, kiedy płytkie wody wokół wyspy są żerowiskiem dorszy powracających po tarle z Lofotów. Natomiast przez cały rok możemy liczyć na dobre połowy halibuta, brosmy, karmazyna oraz zębacza. Tego ostatniego najłatwiej skusić do brania, zakładając na hak rybi filet lub pęk bardzo tu popularnych muli.
Raj dla miłosników natury
Warto jeszcze wspomnieć o pięknych krajobrazach na Arnøy - wyspa wprost sprzyja czynnemu wypoczynkowi i należy bez cienia wątpliwości do najciekawszych miejsc w tej części Norwegii. Od wielu lat cieszy się dużym uznaniem wśród botaników, ornitologów i amatorów fotografii. Nasi klienci podczas czerwcowej wyprawy zaobserwowali nawet pokaźne stado orek, które mogli fotografować z odległości kilku zaledwie metrów! Znajdziemy tu także stare wojskowe fortyfikacje obronne, które są wdzięcznym obiektem górskich wycieczek, a nawet piaszczyste długie plaże, które bardziej pasują do podzwrotnikowych Seszeli niż okolic północnego koła podbiegunowego!
Wyspa Arnoy - Wędkarstwo w Norwegii Czasem weźmie plamiak
Wyspa Arnoy - Wędkarstwo w Norwegii Rozkosz dla podniebienia
Wyspa Arnoy - Wędkarstwo w Norwegii Wiosenny dorsz z Arnøy

Dostępność łowiska
W niektórych miejscach można łowić ryby z brzegu. Jednak najlepsze efekty daje wędkowanie z łodzi wędkarskiej z silnikiem spalinowym, echosondą i GPS-em, odpowiednio wyposażonej i przystosowanej do pływania po morzu.

Rekomendowane metody połowu

Najskuteczniejszą metodą na przechytrzenie rekordowego okazu dorsza, czarniaka lub halibuta jest przynęta naturalna - martwa rybka (odpowiednio uzbrojony ponadkilogramowy czarniak lub dorsz). Na taką przynętę często biorą ryby kilkunasto-, a nawet kilkudziesięciokilogramowe. Ponadto dobrą metodą połowu ryb na większych głębokościach (50 m i więcej) jest odpowiednio mocny zestaw morski z pilkerem bądź gumą uzbrojoną w ciężką główkę lub rybim filetem. Na przynęty naturalne lepiej biorą ryby typowo denne, jak zębacz czy brosma. Na pilkery doskonale reagują dorsze i czarniaki, a także rdzawce. Na mniejszych głębokościach można spróbować pionowego spinningu na przynęty gumowe, obciążone główkami od 30 do 100 g lub lekkie pilkery (np. 75-gramowe). Przy użyciu takich zestawów połowimy głównie dorsze i czarniaki. Rdzawce znakomicie biorą na klasyczny opad, po wyrzuceniu przynęty daleko od łodzi. Szczegółowe informacje na temat skutecznych technik wędkowania oraz niezbędnego sprzętu - na zapytanie w biurze Eventur Fishing, a także w specjalnych materiałach, jakie otrzymują wszyscy nasi Klienci wyjeżdżający do Norwegii.

Limity i ograniczenia

W Norwegii obowiązuje zakaz połowu na żywca. Do kraju można przewieźć do 15 kg zamrożonych filetów (przy podróży samolotem należy sprawdzić możliwość przewozu u danego przewoźnika, gdyż limity bagażu są niekiedy bardzo surowe, szczególnie w tanich liniach). Ponadto można do woli spożywać złowione ryby na miejscu. Niemniej apelujemy do Państwa o umiar i zdrowy rozsądek. Zanim zabijemy rybę, zastanówmy się, czy jej mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas i ochotę na jej sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne (takie postępowanie podważa sens wędkarstwa i daje mocne argumenty jego przeciwnikom), a nadmierne eksploatowanie łowisk może w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego.

Dojazd na norweskie łowiska

Uwaga! Niektóre z ośrodków wędkarskich w Norwegii znajdują się na wyspach. Aby się do nich dostać należy skorzystać z przeprawy promowej. W znakomitej większości przypadków promy kursują kilka-kilkanaście razy dziennie, a nasze biuro dysponuje dokładnymi rozkładami i cennikami tych połączeń. Są jednak ośrodki położone na wyspach (szczególnie na dalekiej północy Norwegii jak Loppa, Soroya czy Seiland), gdzie kursuje jeden lub dwa promy dziennie, a rozkłady często ulegają zmianom. Fakt ten ma istotne znaczenie przy planowaniu Państwa podróży (ewentualne połączenia lotnicze lub promowe z Polską). Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem aby ustalić szczegóły Państwa dojazdu na miejsce.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Zakwaterowanie w dwóch komforto- wych apartamentach o bardzo wy- sokim standardzie (dla 4 i 6 osób), bezpośrednio nad brzegiem morza. Każdy apartament ma salon z TV sat., 2 lub 3 oddzielne sypialnie, w pełni wyposażoną kuchnię oraz łazie- nkę. Ośrodek oferuje także wędka- rzom osobne stanowisko do  sprawia-
Wyspa Arnoy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnoy - Wędkarstwo w Norwegii
nia ryb, obszerne zamrażarki oraz niewielki sklepik z podstawowym asortymentem sprzętu. Poza apartamentami na sezon 2009 przygotowanych bedzie 5 komfortowych domków z pełnym wyposażeniem. Domki bedą usytuowane nad samym brzegiem wody, a w każdym zakwaterowanie znajdzie maksymalnie 6-8 osób. Pobyt w domkach można rezerwować już teraz.
Bardzo mocnym punktem Arnøy są profesjonalne i bezpieczne łodzie. Do dyspozycji wędkarzy gospodarz oddaje duże aluminiowe łodzie wędkarskie Alu Jeep (6,4 m x 2,3 m) wyposażone w silniki 60 KM, echosondę z kolorowym ekranem, GPS oraz ploter. Pełna informacja wędkarska o łowisku oraz dokładne mapy batymetryczne dostępne w biurze Eventur Fishing.

Atrakcje w okolicy

 • Lofoty (prom),
 • wyprawy przyrodnicze (wieloryby, foki, orły morskie),
 • wspaniałe szlaki turystyki pieszej i rowerowej, możliwość wspinaczki,
 • pamiątki z okresu II wojny światowej.
  Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii
  Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii
  Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii Wyspa Arnøy - Wędkarstwo w Norwegii
  Dojazd na łowisko - u nas wyjątkowo korzystne warunki:
  Obejrzyj reportaż z Norwegii na stronie
  www.fishingexplorers.com
 • Łowiska wędkarskie szkierowe w Skandynawii. Wyjazd na łowisko. Szwecja wędkarstwo. Urlop wędkarski. Wyprawy wędkarskie
  Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie tekstu i zdjęć bez zgody autora zabronione.
  | Projekt i realizacja: melonio.pl |
  Projektowanie stron internetowych