W SKRÓCIE O ŁOWISKU
Łowisko morskie położone w północnej części Norwegii nad Morzem Norweskim, oddalone:
✓ ok. 1163 km od Oslo,
✓ ok. 94 km (15 km łodzią) od lotniska w Bodø,
✓ ok. 1469 km od portu w Nynäshamn,
✓ ok. 1892 km od Karlskrony,
✓ ok. 1775 od Ystad.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: czarniak, dorsz, rdzawiec, halibut i inne ryby morskie - np. zębacz, brosma, plamiak, karmazyn, śledź (sezon trwa praktycznie cały rok, jednak najprzyjemniej łowi się w okresie od czerwca do września; dobre wyniki można zanotować też w kwietniu i na początku maja).
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
niewielka odległość od lotniska z Bodo,
wysoki standard apartamentów i łodzi,
profesjonalne zaplecze wędkarskie,
znakomite „halibutowe” i czarniakowe łowiska,
możliwość wynajęcia kajaków i rowerów,
ciekawe trasy piesze.
Galerie zdjęć
WAŻNA INFORMACJA O PROMACH!
Niektóre z ośrodków wędkarskich w Norwegii znajdują się na wyspach. Aby się do nich dostać należy skorzystać z lokalnej przeprawy promowej (zwykle krótkiej). W znakomitej większości przypadków promy kursują kilka-kilkanaście razy dziennie, a nasze biuro dysponuje dokładnymi rozkładami i cennikami tych połączeń. Są jednak ośrodki położone na wyspach (szczególnie na dalekiej północy Norwegii jak Loppa, Sørøya czy Seiland), gdzie kursują jeden lub dwa promy dziennie, a rozkłady często ulegają zmianom. Fakt ten ma istotne znaczenie przy planowaniu Państwa podróży (ewentualne połączenia lotnicze lub promowe z Polską). Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem aby ustalić szczegóły Państwa dojazdu na miejsce.
Wyspa Arnøy, północna Norwegia Flaga Norwegia
Niezwykle miło zakomunikować nam, że po kilku latach nieobecność do naszej oferty wraca wyspa Arnoy. Wraca w nieco zmienionej formie jeżeli chodzi o zakwaterowanie i łodzie, ale nadal jest to absolutny, wędkarski top. Piękna okolica, wspaniałe łowiska i zaplecze wędkarskie na najwyższym możliwym poziomie.
Szansa na znakomite połowy
Nasi wędkarze byli pod niemałym wrażeniem, jeśli chodzi o zasobność łowiska, doskonałe warunki mieszkalne i pewny sprzęt pływający, a przede wszystkim niezwykłą gościnność i serdeczność norweskiego gospodarza. Wyspa leży ok. 15 km na południowy zachód od Bodø, a potężny prąd zatokowy Golfsztrom, który ją obmywa, sprawia, że tutejsze wody wprost kipią od ryb. Arnøy polecamy szczególnie w okresie czerwiec-wrzesień, kiedy otwarte wody wokół wyspy przemierzają olbrzymie stada czarniaków. Najprościej wtedy o spotkanie z rybami o masie 3-7 kg, ale tylko i wyłącznie kwestią czasu jest zlokalizowanie ławic większych drapieżników. Pomocne będą dobra echosonda i precyzyjny GPS, które są standardowym wyposażeniem łodzi oferowanych przez nasz ośrodek wędkarski. Dobrym momentem na przyjazd będzie także kwiecień lub początek maja, kiedy płytkie wody wokół wyspy są żerowiskiem dorszy powracających po tarle z Lofotów. Natomiast przez cały rok możemy liczyć na dobre połowy halibuta, brosmy, karmazyna oraz zębacza. Tego ostatniego najłatwiej skusić do brania, zakładając na hak rybi filet lub pęk bardzo tu popularnych muli.
Jeden z największych halibutów złowionych przez polskiego wędkarza.
Raj dla miłosników natury
Warto jeszcze wspomnieć o pięknych krajobrazach na Arnøy - wyspa wprost sprzyja czynnemu wypoczynkowi i należy bez cienia wątpliwości do najciekawszych miejsc w tej części Norwegii. Od wielu lat cieszy się dużym uznaniem wśród botaników, ornitologów i amatorów fotografii. Nasi klienci podczas czerwcowej wyprawy zaobserwowali nawet pokaźne stado orek, które mogli fotografować z odległości kilku zaledwie metrów! Znajdziemy tu także stare wojskowe fortyfikacje obronne, które są wdzięcznym obiektem górskich wycieczek, a nawet piaszczyste długie plaże, które bardziej pasują do podzwrotnikowych Seszeli niż okolic północnego koła podbiegunowego!
Stado orek sfotografowane podczas jednego z naszych pobytów w Arnøy.
Dostępność łowiska
W niektórych miejscach można łowić ryby z brzegu, ale wówczas mamy szansę jedynie na małe sztuki (1-2 kg). Prawdziwą wędkarską przygodę można przeżyć jedynie przy pomocy bezpiecznej łodzi z silnikiem spalinowym, echosondą i GPS-em.
Rekomendowane metody połowu
Najlepszą metodą połowu ryb na większych głębokościach (50 m i więcej) jest odpowiednio mocny zestaw morski z pilkerem, gumą uzbrojoną w ciężką główkę lub rybim filetem. Na przynęty naturalne lepiej biorą typowo denne ryby, jak zębacz czy brosma. Na pilker doskonale reagują dorsze i czarniaki. Na mniejszych głębokościach można spróbować spinningu na przynęty gumowe, obciążone główkami od 30 do 100 g lub lekkie pilkery (np. 75-gramowe). Przy użyciu takich zestawów połowimy głównie dorsze i czarniaki. Te ostatnie można kusić również metodą trollingową z użyciem odpowiednio dużych, podłużnych woblerów (np. rapala magnum). Szczegółowe informacje na temat skutecznych technik wędkowania oraz niezbędnego sprzętu dostępne są w biurze Eventur Fishing, a także w specjalnych materiałach, jakie otrzymują wszyscy nasi klienci wyjeżdżający do Norwegii.
Limity i ograniczenia
W Norwegii obowiązuje zakaz połowu na żywca. Do kraju można przewieźć do 15 kg filetów. Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zanim zabijemy rybę, zastanówmy się, czy jej mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas i ochotę na jej sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne (takie postępowanie podważa sens wędkarstwa i daje mocne argumenty jego przeciwnikom), a nadmierne eksploatowanie łowisk może w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Proponujemy Państwu zakwaterowanie w 2 przestronnych, w pełni wyposażonych apartamentach 6 i 8-osobowym. Do dyspozycji gości 2-osobowe sypialnie (łóżka pojedyncze), łazienka z prysznicem, 2 toalety (w każdym apartamencie), w pełni wyposażona kuchnia z częścią jadalnianą, salon z TV, dostęp do internetu „wi-fi”. Apartamenty ulokowane są tuż obok przystani łodziowej.
Kuchnia w apartamencie
Sypialnia
Łódź wędkarska
Mocnym punktem tej oferty są świetne łodzie. Ośrodek dysponuje jednostkami „Kaasboll” 22 stopy z silnikami 75 KM, echosondą, GPS i ploterem. Na terenie jest oczywiście miejsce do sprawiania i mrożenia ryb. Nasze biuro dysponuje dokładnymi mapami wędkarskimi.
Atrakcje w okolicy
Lofoty (prom)
wyprawy przyrodnicze (wieloryby, foki, orły morskie)
wspaniałe szlaki turystyki pieszej i rowerowej, możliwość wspinaczki
pamiątki z okresu II wojny światowej
Oferta wędkowania w ośrodku Arnøy (pakiety) Eventur Fishing
Termin:dowolny (w zależności od sezonu połowu poszczególnych gatunków)
Czas trwania:7 dni (lub wielokrotność), turnusy czwartek-czwartek,
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Bodo i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:najlepiej 6-8 osób w zależności od apartamentu
Zakwaterowanie:apartament
Wyżywienie:we własnym zakresie (głównie na bazie łowionych świeżych ryb)
Łowiska:archipelag, fiordy i otwarte morze
Przewodnik:dostępny na zapytanie w biurze
Cena:1 990,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 8 osobach uczestniczących (łącznie 15 900,- PLN za 8 osoby)
(cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 30.09.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • apartament 8-osobowy z pościelą i ręcznikami
  • 2 łodzie wędkarskie 6,6 metra z silnikami spalinowymi 75 KM, echosondą, GPS i ploterem
  • pełna informacja wędkarska o łowisku, mapy batymetryczne
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce