Wyprawy wędkarskie
Bakkan Wahl, środkowa Norwegia
Norwegia
Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii
Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii
Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii
Bakkan Wahl to bardzo interesująca oferta, gdyż łowisko położone jest stosunkowo blisko ("jedynie" 800 km na północ od Oslo), a w dodatku stwarza nieograniczone wprost możliwości dla wędkarzy.
Wiele popularnych gatunków
Spotkamy tu większość gatunków występujących w wodach morskich zachodniej Norwegii, tak więc naszym łupem najczęściej będą padały dorsze, czarniaki, rdzawce, molwy, brosmy, karmazyny oraz plamiaki. Okresowo łowisko odwiedzają gigantyczne wprost stada (kilkaset tysięcy sztuk) śledzi oraz makreli (czerwiec-lipiec). Ryb jest wtedy tak dużo, iż rodzaj założonej na haczyk przynęty nie odgrywa niemal żadnej roli po kątem liczby brań. Wówczas tylko kwestią naszej cierpliwości pozostaje, jaką liczbę ryb zechcemy złowić.
A może wielka flądra?
Wędkarze skłonni do dłuższych poszukiwań niech koniecznie nastawią się na halibuta. W okolicy Bakkan Wahl jest go całkiem sporo (łowiono już osobniki przekraczające 130 kg), ale niestety duży halibut nie jest łatwym trofeum. Sporo czasu trzeba poświęcić na rozpracowanie zwyczajów tej niezwykłej ryby. Jednak wysiłek się opłaca. Hol dużego halibuta jest bowiem jednym z najwspanialszych przeżyć, jakie można sobie w Norwegii zafundować. W obrębie łowiska pełno jest najrozmaitszych wysp i mniejszych, skalistych wysepek, a wypłycenia wokół nich są często wcale nie gorsze niż morskie głębiny. Polecamy je szczególnie spinningistom. Odpowiedni kij i garść prawidłowo dobranych przynęt gumowych zapewnią im rozrywki na długie godziny. Trzeba bowiem wiedzieć, iż nawet największe morskie drapieżniki (dorsze, rdzawce, czarniaki) bardzo często żerują na płytkich, kilkunastometrowych wodach, a w obszary głębokie spływają tylko okresowo, najczęściej po zakończonym żerowaniu.
W stronę otwartego morza
Tutejsze wybrzeże charakteryzuje się niezwykle urozmaiconą linią brzegową. Dzięki temu nawet podczas wietrznej pogody wędkarze zawsze znajdą jakieś zaciszne miejsce, w którym można komfortowo i bezpiecznie wędkować. Bezpośrednie okolice przystani stwarzają niezłe warunki dla połowów takich ryb, jak płastugi (sola, turbot, halibut) czy plamiak. Niedalej jak 500 m od przystani (2 minuty łodzią) znajduje się gwałtowny uskok dna. To pierwsze miejsce, gdzie mamy dużą szansę na spotkanie z rekordowym czarniakiem czy dorszem. Kierując się dalej w stronę otwartego morza napotkamy na naszej drodze jeszcze wiele atrakcyjnych miejscówek. Najlepsze znajdują się oczywiście przy ujściu fiordu, które osiągniemy po niespełna 20 minutach rejsu łodzią. Gorąco polecamy Państwu okolice Bakkan Wahl jako jedno z najwspanialszych łowisk środkowej Norwegii.
Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii Okazałe trofea
Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii Kolorowe i smaczne
Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii Czarniak z morskiej toni
Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii Jedna z tysięcy makreli

Dostępność łowiska
Zdecydowanie najlepsze wyniki osiągniemy, wędkując z łodzi wędkarskiej z silnikiem spalinowym, echosondą i GPS-em. Z brzegu także można w niektórych miejscach łowić ryby, ale biorą z reguły tylko mniejsze sztuki (1-2 kg).

Rekomendowane metody połowu

Najlepszą metodą połowu ryb na większych głębokościach (50 m i więcej) jest odpowiednio mocny zestaw morski z pilkerem, gumą uzbrojoną w ciężką główkę lub rybim filetem. Na przynęty naturalne lepiej biorą ryby typowo denne, jak zębacz czy brosma. Na pilkery doskonale reagują dorsze i czarniaki, a także rdzawce. Na mniejszych głębokościach można spróbować pionowego spinningu na przynęty gumowe, obciążone główkami od 30 do 100 g lub lekkie pilkery (np. 75 g). Przy użyciu takich zestawów połowimy głównie dorsze i czarniaki. Rdzawce znakomicie biorą na klasyczny opad, po wyrzuceniu przynęty daleko od łodzi. Szczegółowe informacje na temat skutecznych technik wędkowania oraz niezbędnego sprzętu - na zapytanie w biurze Eventur Fishing, a także w specjalnych materiałach, jakie otrzymują wszyscy nasi Klienci wyjeżdżający do Norwegii.

Limity i ograniczenia

W Norwegii obowiązuje zakaz połowu na żywca. Do kraju można przewieźć do 15 kg zamrożonych filetów. Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zastanówmy się, czy ich mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas i ochotę na ich sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne (takie postępowanie podważa sens wędkarstwa i daje mocne argumenty jego przeciwnikom), a nadmierne eksploatowanie łowisk może w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego.

Dojazd na norweskie łowiska

Uwaga! Niektóre z ośrodków wędkarskich w Norwegii znajdują się na wyspach. Aby się do nich dostać należy skorzystać z przeprawy promowej. W znakomitej większości przypadków promy kursują kilka-kilkanaście razy dziennie, a nasze biuro dysponuje dokładnymi rozkładami i cennikami tych połączeń. Są jednak ośrodki położone na wyspach (szczególnie na dalekiej północy Norwegii jak Loppa, Soroya czy Seiland), gdzie kursuje jeden lub dwa promy dziennie, a rozkłady często ulegają zmianom. Fakt ten ma istotne znaczenie przy planowaniu Państwa podróży (ewentualne połączenia lotnicze lub promowe z Polską). Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem aby ustalić szczegóły Państwa dojazdu na miejsce.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Proponujemy Państwu pobyt w kom- fortowych domkach, znajdujących się na ładnie położonym, wychodzącym w stronę otwartego morza cyplu. Domki dla 4-12 osób o powierzchni od 70 do 90 mkw. Każdy z domków posiada kompletnie wyposażoną kuchnię (lo- dówka, kuchenka z piekarnikiem, zmywarka do naczyń, ekspres do ka-
Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii
wy), WC, prysznic, pralkę, TV sat., kominek lub miejsce na ognisko. Ponadto do dyspozycji gości przygotowane jest zadaszone pomieszczenie do sprawiania ryb, wyposażone w obszerne zamrażarki i bieżącą wodę. Najbliższy sklep spożywczy - 2 km. Najbliższa restauracja - 8 km. Najbliższe łowisko ryb łososiowatych (pstrąg, łosoś atlantycki, troć wędrowna) - 18 km. Dla osób korzystających z transportu lotniczego oferujemy przewóz z lotniska (Trondheim) do miejsca zakwaterowania.
Do dyspozycji wędkarzy profesjonalne i bezpieczne łodzie wędkarskie o długości 5,1-5,7 m (1 łódź wliczona w cenę domku). Każda z łodzi wyposażona jest w silnik spalinowy o mocy 15-30 KM. Za dodatkową opłatą możliwe jest wypożyczenie echosondy i GPS-em. Możliwość wypożyczenia dodatkowych łodzi. Na życzenie organizujemy wyprawy w morze ze skiperem (przewodnikiem). Kompleksowa informacja o łowisku oraz dokładne mapy batymetryczne dostępne w biurze Eventur Fishing.

Atrakcje w okolicy

 • niezwykle bogaty świat przyrody (licznie występujące orły morskie, łosie, renifery),
 • wspaniałe szlaki turystyczne,
 • możliwość jazdy konnej,
 • zabytki z czasów wikingów oraz z okresu II wojny światowej.
  Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii Bakkan Wahl - Wędkarstwo w Norwegii
  Dojazd na łowisko - u nas wyjątkowo korzystne warunki:
 • Łowiska wędkarskie szkierowe w Skandynawii. Wyjazd na łowisko. Szwecja wędkarstwo. Urlop wędkarski. Wyprawy wędkarskie
  Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie tekstu i zdjęć bez zgody autora zabronione.
  | Projekt i realizacja: melonio.pl |
  Projektowanie stron internetowych