W SKRÓCIE O ŁOWISKU
Łowisko morskie położone w północnej części Norwegii, oddalone:
✓ ok. 980 km od Oslo,
✓ ok. 1050 km od Nynäshamn,
✓ ok. 1640 km od Karlskrony,
✓ ok. 1595 km od Ystad,
✓ ok. 23 km od lotniska w    Sandnessjøen.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: czarniak, dorsz, zębacz, halibut i inne ryby morskie - np. halibut, zębacz, plamiak, karmazyn, śledź, makrela, rekin śledziowy, łosoś (sezon trwa tutaj praktycznie przez cały rok, ale na najlepsze brania dorszy można liczyć w okresie od marca do czerwca, natomiast najlepszym okresem połowu czarniaków jest wczesna wiosna oraz lato, począwszy od połowy czerwca do połowy września).
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
stosunkowo niewielka odległość od portu w Nynäshamn (w porównaniu do łowisk Dalekiej Północy)
świetne łowiska halibuta - jedne z najlepszych poza północa Norwegii
dużo miejsc osłoniętych od wiatru, co umożliwia łowienie przy gorszej, wietrznej pogodzie
Galerie zdjęć
WAŻNA INFORMACJA O PROMACH!
Niektóre z ośrodków wędkarskich w Norwegii znajdują się na wyspach. Aby się do nich dostać należy skorzystać z lokalnej przeprawy promowej (zwykle krótkiej). W znakomitej większości przypadków promy kursują kilka-kilkanaście razy dziennie, a nasze biuro dysponuje dokładnymi rozkładami i cennikami tych połączeń. Są jednak ośrodki położone na wyspach (szczególnie na dalekiej północy Norwegii jak Loppa, Sørøya czy Seiland), gdzie kursują jeden lub dwa promy dziennie, a rozkłady często ulegają zmianom. Fakt ten ma istotne znaczenie przy planowaniu Państwa podróży (ewentualne połączenia lotnicze lub promowe z Polską). Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem aby ustalić szczegóły Państwa dojazdu na miejsce.
Wyspa Blomsøya, północna Norwegia Flaga Norwegia
Blomsøya to jedna z naszych propozycji w niezwykle ciekawej wędkarsko okolicy wyspy Vega (na pograniczu środkowej i północnej Norwegii). Rejon słynie przede wszystkim z bardzo dużej, jak na tą część Norwegii, populacji halibutów. Wielkim atutem jest również odległość od promu w Nynäshamn (około 1050 kilometrów) - w stosunku do porównywalnych łowisk halibuta na Dalekiej Północy to prawie dwa razy bliżej...
Halibutowe top-łowisko
Wśród wędkarzy panuje słuszne skadinąd przekonanie, że jeżeli chce się powtarzalnie łowić halibuty (szansa na pojedyńczą rybę jest na każdym łowisku), należy jechać daleko na północ. Nie negując tej starej wędkarskiej prawdy trzeba jednak dodać, że i w środkowej Norwegii znajdziemy kilka dobrych halibutowych "miejscówek". To np. okolice wysp Vega i Blomsøya, które pod tym względem nie odstają od Dalekiej Północy. W roku 2011 czteroosobowa grupa naszych klientów podczas tygodniowego pobytu złowiła tam kilkanaście halibutów w przedziale 20-60 kg! Wiemy także o co najmniej kilku innych grupach, które w pobliżu wyspy Blomsøy notowały spektakularne sukcesy w polowach "wielkiej flądry". Przyczyną tak dużej zasobności owej okolicy w halibuty jest ukształtowanie dna. Cały ten rejon to olbrzymie połacie płytkich piaszczystych blatów i dziesiątki skalistych wysp oraz wysepek, pomiędzy którymi w trakcie przypływów i odpływów powstają wyczuwalne prądy. Między wyspami i wypłyceniami nie brakuje też miejsc z głęboką wodą, gdzie dno znajduje się nawet 300 metrów poniżej jej lustra. W tych warunkach halibuty mają wręcz idealne środowisko do bytowania, rozrodu i polowań na mniejsze ryby. Oczywiście zarówno na Dalekiej Północy, jak i w rejonie wyspy Blomsøya złowienie halibuta wymaga nieco cierpliwości i nastawienia się dokładnie na ten konkretny gatunek. Warto jednak spróbować, bo nagroda może być wielka! Przy dobrej pogodzie w można również wypłynąć na otwarte morze, gdzie nietrudno o okazałe dorsze, czarniaki czy karmazyny. W dobre dni napełnienie nimi skrzynki to kwestia kilku godzin.
Blomsøya to jedno z najlepszych łowisk halibuta poza Daleką Północą.
Spinning, pilker, trolling, martwa rybka...
Jak wspomnieliśmy wcześniej okolice wyspy Blomsøya to olbrzymi archipelag różnej wielkości wysepek. To daje wędkarzom możliwość wędkowania przy każdej niemal pogodzie, nawet bardzo silnym wietrze. Jeśli chodzi o techniki połowu - każdy znajdzie coś dla siebie. Klasyczne, najczęściej używane w Norwegii metody, czyli pilker i martwa rybka, będą tu bardzo skuteczne. Można też, a może nawet trzeba spróbować spinningu na płytkiej wodzie - od 5 do 30 metrów głębokości. Nie jest to najskuteczniejsza metoda na morskie olbrzymy, ale w dobrym miejscu na spinning można w kilka godzin złowić kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt ryb w przedziale 2-10 kg. Zapewniamy Państwa, że takie ryby łowione na stosunkowo delikatny sprzęt dostarczą masę wędkarskich emocji! Płytkie piaszczyste blaty to znakomite pole do popisu dla osób, które chcą spróbować trollingu. To bardzo skuteczna metoda na halibuta, czarniaka, a nawet dorsza.
Dostępność łowiska
Na najlepsze wyniki wędkarskie można liczyć wędkując z łodzi z silnikiem spalinowym. Łodziami takimi dysponuje nasz ośrodek.
Rekomendowane metody połowu
Pilker (od 75 gramów do kilograma masy), metoda spinningowa (duże twistery i rippery na główkach od 30 do 100 gramów), martwa rybka na specjalnym systemiku, trolling z użyciem woblerów i gum.
Limity i ograniczenia
W Norwegii obowiązuje zakaz połowu na żywca (dozwolona jest martwa rybka). Do kraju można przywieźć do 15 kg zamrożonych filetów. Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zanim zabijemy rybę, zastanówmy się, czy jej mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas i ochotę na jej sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne (takie postępowanie podważa sens wędkarstwa i daje mocne argumenty jego przeciwnikom), a nadmierne eksploatowanie łowisk może w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Na wyspie Blomsøya oferujemy Państwu dwa profesjonalne ośrodki wędkarskie, położone na przeciwległych brzegach wyspy. Oba spełnią wymagania wędkarzy jeśli chodzi o niezbędną infrastrukturę (zakwaterowanie, łodzie, miejsce do sprawiania ryb).
Ośrodek nr 1 (zachodnia strona wyspy)
Oferuje dwa 6-osobowe apartamenty o wysokim standardzie. Każdy apartament ma 60 m kw. powierzchni, 3 osobne sypialnie 2-osobowe, łazienkę z prysznicem i WC, salon z TV, w pełni wyposażoną kuchnię, werandę z meblami ogrodowymi i grillem. Apartamenty zbudowane są nad samą wodą, odległość do łódki to zaledwie 10 metrów.
W tym kameralnym ośrodku czekają na Państwa duże, bezpieczne, w pełni wyposażone łodzie wędkarskie. Łódki od 19' do 21' z silnikami 50-90 KM, echosondami, GPS i ploterami. Na miejscu jest dostępna również łódź 17,5' z silnikiem 30 KM, echosondą, GPS i ploterem. Miejsce do sprawiania i mrożenia ryb znajduje się tuż przy domkach.
Apartament
Wnętrze apartamentu
Łódź wędkarska
Ośrodek nr 2 (wschodnia strona wyspy)
Tu znajdą Państwo nieco więcej możliwości zakwaterowania. Do dyspozycji gości oddajemy pięć luksusowych, 6-osobowych domków (stojących razem, wszystkie zbudowane w 2011 r.) oraz wolnostojący 5-osobowy domek i 6-osobowy apartament. Wszystkie domki i apartament położone są nad samą wodą! Zdjęcie całego kompleksu z lotu ptaka - na samej górze strony.
Jeden z apartamentów w pięknie położonym ośrodku.
Domki 6-osobowe (wybudowane w roku 2011): powierzchnia 80 m kw., w pełni wyposażona kuchnia, salon z TV, 2 oddzielne sypialnie, weranda z meblami ogrodowymi i grillem. Dostęp do internetu.
Domek 5-osobowy (wolnostojący, wybudowany w roku 2008): powierzchnia 60 m kw., w pełni wyposażona kuchnia, salon z TV, 3 oddzielne sypialnie, weranda z meblami ogrodowymi i grillem.
Apartament 6-osobowy (wybudowany w 2009 roku): powierzchnia 80 m kw., w pełni wyposażona kuchnia, salon z TV, 3 oddzielne sypialnie, weranda z meblami ogrodowymi i grillem.
Apartamenty
Wnętrze apartamentu
Łódź wędkarska
Atrakcje w okolicy
✓ koło polarne (możliwość otrzymania pamiątkowego certyfikatu),
✓ malowniczo położone miasto Bodø oraz Saltstraummen (niezwykłe miejsce, gdzie morska woda przelewa się niczym górska    rzeka przez wąską fiordową cieśninę w rytmie przypływów i odpływów oceanu).
Oferta wędkowania Wyspa Blomsøya (pakiety) Eventur Fishing
Termin:dowolny (w zależności od sezonu połowu poszczególnych gatunków)
Czas trwania:dowolnie, ilość dni do wyboru, pobyty rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Trondheim/Bodø i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:w zależności od pojemności apartamentu/domku, dostępne apartamenty/domki od 4- do 6-osobowych
Zakwaterowanie:apartamenty (w jednym budynku) lub domki typu „rorbu”
Wyżywienie:we własnym zakresie (głównie na bazie łowionych świeżych ryb)
Łowiska:archipelag, fiordy i otwarte morze
Przewodnik:dostępny na zapytanie w biurze
Cena:1 510,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 5 osobach uczestniczących (łącznie 7 550,- PLN za 5 osób)
(cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 02.10.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • domek 5-osobowy z pościelą, ręcznikami w ośrodku nr 1
  • łódź wędkarska 6,1 metra z silnikiem spalinowym 80 KM, echosondą, GPS i ploterem
  • pełna informacja wędkarska o łowisku, mapy batymetryczne
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce