W SKRÓCIE O ŁOWISKU
Łowisko morskie - jedna z duńskich wysp, położona na Bałtyku w odległości ok. 73 km na południe od wybrzeża Szwecji (Skania) i ok. 120 km na północ od wybrzeża Polski (Pomorze Zachodnie), odległość:
✓ ok. 73 km od portu w Ystad,
✓ ok. 120 kmod portu w Kołobrzegu.
Z każdego z tych portów konieczna jest przeprawa promowa. Czas trwania: rejs z Ystad 1,5 godziny (prom samochodowy), rejs z Kołobrzegu 4,5 godziny (prom osobowy, kursuje tylko od kwietnia do października). Na wyspę można się dostać samolotem - lot z przesiadką w Kopenhadze.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: troć wędrowna (od listopada do kwietnia), łosoś (od marca do lipca), belona (maj), dorsz (od marca do października).
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
jedna z najtańszych ofert - nie ma konieczności wynajmowania łodzi
dziesiątki kilometrów znakomitych trociowych "plaż"
wiele turystycznych atrakcji - urokliwe miasteczka, wędzone śledzie i świetne lokalne piwo
Galerie zdjęć
Wyspa Bornholm, Dania Dania
SUPER DOMKI W SUPER CENACH, A DO TEGO NAJTAŃSZE PROMY!
Bornholm - wyspa o powierzchni 588 km2 - jest najdalej wysuniętym na wschód fragmentem terytorium Danii. Ma niezwykle ciekawe ukształtowanie terenu, z licznymi pagórkami, skałkami, wąwozami, jeziorkami, rozległymi równinami, piaszczystymi nadmorskimi wydmami czy stromymi klifami. Część wyspy porastają lasy.
Ulubione miejsce na wakacje
Co ciekawe, Bornholm należy do najbardziej nasłonecznionych miejsc w Skandynawii - średnia liczba dni pogodnych w roku jest dwukrotnie wyższa niż w nieodległej przecież Kopenhadze (ma to związek ze strukturą geologiczną wyspy). Zdumiewające musi być to, że rosną tu nawet figi i uprawia się winną latorośl! Dzięki tym walorom wyspa jest niezwykle popularnym celem turystycznym - szczególnie dla wielbicieli aktywnego wypoczynku.
Jedna z plaż, a w tle wysoki klifowy brzeg.
Królestwo troci
Bornholm ma też bardzo wiele do zaoferowania wędkarzom. Jego wybrzeże jest jednym z najlepszych łowisk troci wędrownej w Europie. Ryby można poławiać z plaż, brodząc w wodzie, a także z licznych nadmorskich skał. Łowiąc z brzegu na Bornholmie, mamy wielką szansę na złowienie kilku do kilkunastu troci w trakcie tygodniowego pobytu (oczywiście w dobrych miesiącach, a takimi są: marzec, kwiecień, listopad i grudzień), co polskim trociarzom, przemierzającym pomorskie rzeki nieraz przez kilka miesięcy w poszukiwaniu jednego choćby brania, może się wydać niewiarygodne. Ale tak jest naprawdę, choć (bardzo rzadko) zdarzają się i tygodnie gorsze, kiedy ryby z różnych przyczyn nie biorą.
Bornholm to jedno z najlepszych łowisk troci na Bałtyku.
Warto zacząć z kimś doświadczonym
Istotne jest również to, że szanse na udane połowy mają nie tylko starzy wyjadacze, ale również zupełnie początkujący adepci wędkarstwa trociowego. Muszą jednak udać się na dobre miejscówki i posłuchać porad przewodnika bądź bardziej doświadczonych kolegów. Zaręczamy, że łowienie troci w morzu to niezwykła przygoda, a ludzie, którzy choć raz jej zasmakują, będą co roku pragnęli wracać na plaże Bornholmu.
A może na dorsze?
Poza trociami na bałtyckiej wyspie można z powodzeniem łowić belony (również z brzegu, najlepszy sezon w maju), łososie (najskuteczniejszy jest trolling z przewodnikiem) oraz dorsze. Te ostatnie nawet z małej łódki, ale na większe sztuki najlepiej wynająć przewodnika z dużą łodzią wędkarską. Wszystkim klientom, którzy zdecydują się wyjazd z Eventur Fishing, udzielamy szczegółowych informacji odnośnie do najlepszych trociowych miejscówek oraz innych możliwości wędkowania na Bornholmie.
Bornholmskie dorsze są wybitnie smaczne.
Dostępność łowiska
Trocie, belony, a nawet łososie możemy z powodzeniem poławiać z brzegu lub brodząc w przybrzeżnej wodzie (niezbędne neoprenowe spodniobuty). Na dorsze najlepiej wypłynąć dalej łódką lub kutrem. Podstawową i najskuteczniejszą metodą połowu łososia jest głęboki trolling z downriggerem.
Rekomendowane metody połowu
Trocie i łososie biorą bardzo dobrze na różnego rodzaju wąskie błystki wahadłowe, a także sztuczne muchy - podawane klasycznie, czyli na sznurze lub z obciążeniem, np. na systemie sbirulino. Belony łowimy z brzegu lub łódki na wąskie błystki wahadłowe dozbrojone dodatkową kotwiczką na dłuższym troku. Dorsze dobrze biorą zarówno na pilkery, jak i na spinning z użyciem np. gumowych dżigów.
Limity i ograniczenia
Wymiar ochronny troci wędrownej i łososia wynosi 40 cm. Zakaz połowu w bornholmskich rzekach i przy ich ujściach. Z łowiska zabiera się tyle ryb, ile jest potrzebne do spożycia w dniu połowu. Nie praktykuje się zabierania ryb na zapas czy do zamrażarek. Wyjątkiem są morskie ryby łososiowate czy śledzie, które można zabrać w większej ilości do przetworzenia w wędzarni czy w marynacie. Tak więc w przypadku troci możemy zabrać nawet kilka ryb na osobę, ale i tutaj apelujemy o umiar, zdrowy rozsądek i szacunek dla przyrody.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Oferujemy zakwaterowanie w domkach o zróżnicowanym standardzie - od prostych, ale z pełnymi wygodami, jak łazienka, WC, kuchnia czy kominek, do luksusowych, o niepospolitej architekturze, wyposażonych dodatkowo w takie atrakcje jak jacuzzi czy sauna. Domki położone są zazwyczaj w lesie, niedaleko morskiego wybrzeża. Ponadto możliwe zakwaterowanie w pokojach hotelowych, apartamentach i pensjonatach. Na najlepsze łowiska klienci dojeżdżają własnymi samochodami.
Jeden z domów
Inny dom
Wnętrze - aneks kuchenny
Na życzenie oferujemy usługi doświadczonych przewodników wędkarskich oraz wypożyczanie sprzętu do połowu ryb. Dla chętnych organizujemy wynajem łodzi, a także rejsy z przewodnikami na dorsze bądź łososie. Wszyscy klienci wyjeżdżający na Bornholm z Eventur Fishing otrzymają wyczerpującą informację na temat najlepszych miejscówek oraz optymalnego sprzętu do połowu troci.
Oferta wędkowania - Wyspa Bornholm (pakiety) Eventur Fishing

Ceny na zapytanie w biurze - zainteresowanych prosimy o kontakt.

Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce