W SKRÓCIE O ŁOWISKU
Łowisko morskie, położone w północnej części Norwegii nad Morzem Norweskim, oddalone:
✓ ok. 1700 km od Oslo,
✓ ok. 77 km od lotniska w Tromsø,
✓ ok. 1750 km od Nynäshamn
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: czarniak, dorsz, zębacz, halibut i inne ryby morskie - np. makrela, plamiak, karmazyn, brosma, rekin śledziowy (najlepszy sezon wędkarski trwa od maja do września, dorsz najlepiej żeruje w maju i czerwcu, czarniak - od czerwca do wczesnej jesieni).
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
świetna oferta dla ludzi, wysoko ceniących sobie jakość i wygodę
bardzo rybne łowiska Dalekiej Północy plus dobre warunki zakwaterowania nad samą wodą oraz komfortowe, bezpieczne łodzie wędkarskie
bliskość portu lotniczego w Tromsø - 77 km (loty z Polski przez Oslo)
Galerie zdjęć
WAŻNA INFORMACJA O PROMACH!
Niektóre z ośrodków wędkarskich w Norwegii znajdują się na wyspach. Aby się do nich dostać należy skorzystać z lokalnej przeprawy promowej (zwykle krótkiej). W znakomitej większości przypadków promy kursują kilka-kilkanaście razy dziennie, a nasze biuro dysponuje dokładnymi rozkładami i cennikami tych połączeń. Są jednak ośrodki położone na wyspach (szczególnie na dalekiej północy Norwegii jak Loppa, Sørøya czy Seiland), gdzie kursują jeden lub dwa promy dziennie, a rozkłady często ulegają zmianom. Fakt ten ma istotne znaczenie przy planowaniu Państwa podróży (ewentualne połączenia lotnicze lub promowe z Polską). Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem aby ustalić szczegóły Państwa dojazdu na miejsce.
Rejon Buvik, północna Norwegia Flaga Norwegia
Na północ od Senji położona jest kolejna, duża wyspa - Kvaløya. Obie wyspy oddziela szeroki i bardzo rybny fiord Malangen, który uchodzi za jeden z najbardziej malowniczych w północnej Norwegii. Tu właśnie ulokowany jest ośrodek wędkarski Buvik, który dopełnia naszą ofertę w tym rejonie. Znajduje się on zaledwie 77 km od Tromsø.
Dorsze i coś więcej
Łowisko testowaliśmy w lipcu 2007 roku. Podczas naszego pobytu pogoda była bardzo łaskawa i przez blisko 5 dni mogliśmy cieszyć się całkowicie słoneczną, niemal bezwietrzną aurą. Takie warunki to niestety w Norwegii rzadkość. Korzystając z łaskawej aury, łowiliśmy głównie w okolicach ujścia Malangen do Atalntyku, które znajduje się około dwudziestu minut drogi łodzią od ośrodka. Miejscowi wędkarze twierdzili, że w fiordzie też można liczyć na duże ryby (przede wszystkim dorsze i halibuty), jednak nasze doświadczenie podpowiadało nam, aby kierować się w kierunku otwartej wody. Tam zawsze gromadzą się drapieżniki. Wyniki od początku były bardzo dobre. Na podwodnych górkach brały piękne dorsze (średnio 5-10 kg, ale za każdym wypłynięciem "zaliczaliśmy" minimum dwie ryby w granicach 12-16 kg), brosmy oraz czarniaki. Te ostatnie, nie "rzucały co prawda na kolana" swoimi rozmiarami (z reguły 3-6 kg), ale żerowały za to pod samą powierzchnią wody i bez problemu łowiliśmy je na klasyczne spinningowe zestawy. Godzina takiej zabawy i człowiek czuje się wyłowiony za wszystkie czasy! Zresztą później okazało się, że nawet bardzo duże dorsze biorą zaledwie na 20-30 metrach głebokości wody, co znacznie pozwoliło "odchudzić" pilkerowe zestawy. Przedostatniego dnia pobytu na naszych pewnych miejscówkach nic ciekawego się nie działo. Stada niewielkich czarniaków, które przyciągały inne drapieżniki, przepadły gdzieś bez śladu. Postanowiliśmy więc spróbować szczęścia na sąsiednich, bardzo głębokich (100-180 m) stokach. Okazało się wtedy, że Buvik to wyśmienite łowisko karmazyna! Praktycznie w każdym miejscu o znacznej głębokości notowaliśmy brania tych smacznych ryb. Nie było okazów, ale sztuk w granicach 0,5-1 kg było naprawdę sporo. Nasz lipcowy test udowodnił, iż Buvik to bardzo atrakcyjne wędkarsko miejsce, a bliskość portu lotniczego w Tromsø sprawia, iż dostać się tam można z Polski w zaledwie kilka godzin!
Przyzwoitych rozmiarów dorsz to dość częsta zdobycz w północnej Norwegii.
Dostępność łowiska
Zdecydowanie rekomendujemy łowienie z łodzi wędkarskiej z silnikiem spalinowym, echosondą i GPS-em. Umożliwi ona dotarcie do najlepszych stanowisk oraz ławic ryb. Z brzegu gdzieniegdzie również można spróbować połowu, ale wówczas należy spodziewać się głównie brań mniejszych ryb.
Rekomendowane metody połowu
Pilkery, spinning, łowienie na przynęty naturalne (np. martwa rybka czy filet, małże czy krewetki), a także trolling z użyciem bardzo dużych, specjalnych ripperów z ciężkimi główkami. Więcej informacji w biurze Eventur Fishing.
Limity i ograniczenia
W Norwegii obowiązuje zakaz połowu na żywca. Do kraju można przewieźć do 15 kg zamrożonych filetów (w sprawie transportu lotniczego prosimy o sprawdzenie takiej możliwości u przewoźnika). Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zastanówmy się, czy ich mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas oraz ochotę na ich sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne, a nadmierne eksploatowanie łowisk może w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego.
Dojazd na norweskie łowiska
Uwaga! Niektóre z ośrodków wędkarskich w Norwegii znajdują się na wyspach. Aby się do nich dostać należy skorzystać z przeprawy promowej. W znakomitej większości przypadków promy kursują kilka-kilkanaście razy dziennie, a nasze biuro dysponuje dokładnymi rozkładami i cennikami tych połączeń. Są jednak ośrodki położone na wyspach (szczególnie na dalekiej północy Norwegii, jak Loppa, Sørøya czy Seiland), gdzie kursuje jeden lub dwa promy dziennie, a rozkłady często ulegają zmianom. Fakt ten ma istotne znaczenie przy planowaniu Państwa podróży (ewentualne połączenia lotnicze lub promowe z Polską). Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem aby ustalić szczegóły Państwa dojazdu na miejsce.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Buvik oferuje wędkarzom cztery 5-osobowe apartamenty o wysokim standardzie. Wszystkie znajdują się w jednym budynku, który położony jest bezpośrednio nad brzegiem morza. W bezpośrednim sąsiedztwie nie ma żadnych innych zabudowań. W każdym apartamencie znajdziemy pokój dzienny z TV sat., 2 oddzielne sypialnie, w pełni wyposażoną kuchnię oraz łazienkę. Do dyspozycji Gości duża weranda z meblami ogrodowymi. Z okien rozpościera się piękny widok na morze i góry. Na terenie ośrodka znajdziemy ponadto niewielki sklepik wędkarski oraz osobne pomieszczenie do sprawiania i mrożenia ryb. Najbliższy sklep spożywczy oraz stacja benzynowa znajdują się około 7 km od apartamentów.
Aluminiowe obszerne łodzie wędkarskie (5,4 m) z silnikami 40-50 KM, echosondami, GPS-em oraz ploterami. Pełna informacja wędkarska o łowisku oraz dokładne mapy batymetryczne są dostępne w biurze Eventur Fishing.
Wyspa Kvaløya
Apartamenty w Buvik
Łódź wędkarska
Atrakcje w okolicy
✓ wyprawy przyrodnicze (wieloryby, foki, orły morskie) z Tromsø lub Andenes,
✓ wspaniałe szlaki turystyki pieszej i rowerowej,
✓ miasto Tromsø,
✓ pozostałości epoki Wikingów.
Oferta wędkowania - Rejon Buvik (pakiety) Eventur Fishing
Termin:dowolny (w zależności od sezonu połowu poszczególnych gatunków)
Czas trwania:dowolnie, ilość dni do wyboru, pobyty rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Tromsø i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:na miejscu dostępne są 4 apartamenty, każdy dla maksymalnie 5-osób
Zakwaterowanie:apartamenty 5-osobowe
Wyżywienie:we własnym zakresie (głównie na bazie łowionych świeżych ryb)
Łowiska:fiordy i otwarte morze
Przewodnik:dostępny na zapytanie w biurze
Cena:2 050,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 8 200,- PLN za 4 osoby)
(cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 02.10.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • apartament 5-osobowy z pościelą i ręcznikami (bez sprzątania końcowego)
  • łódź wędkarska „Kvaerno” 5,7 metra z silnikiem spalinowym 50 KM, echosondą, GPS i ploterem
  • pełna informacja wędkarska o łowisku, mapy batymetryczne
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
Prom:Nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce