Wyprawy wędkarskie
Rejon Buvik, północna Norwegia
Szwecja
Norwegia Południowa - Rejon Buvik
Norwegia Południowa - Rejon Buvik
Norwegia Południowa - Rejon Buvik
Na północ od Senji położona jest kolejna, duża wyspa - Kvaløya. Obie wyspy oddziela szeroki i bardzo rybny fiord Malangen, który uchodzi za jeden z najbardziej malowniczych w północnej Norwegii. Tu właśnie ulokowany jest ośrodek wędkarski Buvik, który dopełnia naszą ofertę w tym rejonie. Znajduje się on zaledwie 60 km od Tromsø.
Dorsze i coś więcej
Łowisko testowaliśmy w lipcu 2007 r. Podczas naszego pobytu pogoda była bardzo łaskawa i przez blisko 5 dni mogliśmy cieszyć się całkowicie słoneczną, niemal bezwietrzną aurą. Takie warunki to niestety w Norwegii rzadkość. Korzystając z łaskawej aury, łowiliśmy głównie w okolicach ujścia Malangen do Atalntyku, które znajduje się około dwudziestu minut drogi łodzią od ośrodka. Miejscowi wędkarze twierdzili, że w fiordzie też można liczyć na duże ryby (przede wszystkim dorsze i halibuty), jednak nasze doświadczenie podpowiadało nam, aby kierować się w kierunku otwartej wody. Tam zawsze gromadzą się drapieżniki. Wyniki od początku były bardzo dobre. Na podwodnych górkach brały piękne dorsze (średnio 5-10 kg, ale za każdym wypłynięciem "zaliczaliśmy" minimum dwie ryby w granicach 12-16 kg), brosmy oraz czarniaki. Te ostatnie, nie rzucały co prawda na kolana swoimi rozmiarami (z reguły 3-6 kg), ale żerowały za to pod samą powierzchnią wody i bez problemu łowiliśmy je na klasyczne spinningowe zestawy. Godzina takiej zabawy i człowiek czuje się wyłowiony za wszystkie czasy. Zresztą później okazało się, że nawet bardzo duże dorsze biorą zaledwie na 20-30 m wody, co znacznie pozwoliło "odchudzić" pilkerowe zestawy. Przedostatniego dnia pobytu na naszych "pewnych" miejscówkach nic ciekawego się nie działo. Stada niewielkich czarniaków, które przyciągały inne drapieżniki, przepadły gdzieś bez śladu. Postanowiliśmy więc spróbować szczęścia na sąsiednich, bardzo głębokich (100-180 m) stokach. Okazało się wtedy, że Buvik to wyśmienite łowisko karmazyna! Praktycznie w każdym miejscu o znacznej głębokości notowaliśmy brania tych smacznych ryb. Nie było okazów, ale sztuk w granicach 0,7-1 kg było naprawdę sporo. Nasz lipcowy test udowodnił, iż Buvik to bardzo atrakcyjne wędkarsko miejsce, a bliskość portu lotniczego w Tromsø sprawia, iż dostać się tam można z Polski w zaledwie kilka godzin!
Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Norweski dorsz
Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Krajobrazy okolic Buvik
Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Trud wędkarza

Dostępność łowiska
Zdecydowanie rekomendujemy łowienie z łodzi wędkarskiej z silnikiem spalinowym, echosondą i GPS-em. Umożliwi ona dotarcie do najlepszych stanowisk oraz ławic ryb. Z brzegu gdzieniegdzie również można spróbować połowu, ale wówczas nie należy spodziewać się ryb większych niż 1-2-kilogramowe.

Rekomendowane metody połowu

Pilkery, spinning, łowienie na przynęty naturalne (np. martwa rybka czy filet, małże czy krewetki), a także trolling z użyciem bardzo dużych, specjalnych ripperów z ciężkimi główkami. Więcej informacji w biurze Eventur Fishing.

Limity i ograniczenia

W Norwegii obowiązuje zakaz połowu na żywca. Do kraju można przewieźć do 15 kg zamrożonych filetów (w sprawie transportu lotniczego prosimy o sprawdzenie takiej możliwości u przewoźnika). Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zastanówmy się, czy ich mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas i ochotę na ich sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne, a nadmierne eksploatowanie łowisk może w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego.

Dojazd na norweskie łowiska

Uwaga! Niektóre z ośrodków wędkarskich w Norwegii znajdują się na wyspach. Aby się do nich dostać należy skorzystać z przeprawy promowej. W znakomitej większości przypadków promy kursują kilka-kilkanaście razy dziennie, a nasze biuro dysponuje dokładnymi rozkładami i cennikami tych połączeń. Są jednak ośrodki położone na wyspach (szczególnie na dalekiej północy Norwegii jak Loppa, Soroya czy Seiland), gdzie kursuje jeden lub dwa promy dziennie, a rozkłady często ulegają zmianom. Fakt ten ma istotne znaczenie przy planowaniu Państwa podróży (ewentualne połączenia lotnicze lub promowe z Polską). Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem aby ustalić szczegóły Państwa dojazdu na miejsce.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Buvik oferuje wędkarzom cztery 5-osobowe apartamenty o wysokim stan- dardzie. Wszystkie znajdują się w jednym budynku, który położony jest bezpośrednio nad brzegiem morza. W bezpośrednim sąsiedztwie nie ma żadnych innych zabudowań. W każdym apartamencie znajdziemy pokój dzie- nny z TV sat., 2 oddzielne sypialnie, w
Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii
pełni wyposażoną kuchnię oraz łazienkę. Do dyspozycji Gości duża weranda z meblami ogrodowymi. Z okien rozpościera się piękny widok na morze i góry. Na terenie ośrodka znajdziemy ponadto niewielki sklepik wędkarski oraz osobne pomieszczenie do sprawiania i mrożenia ryb. Najbliższy sklep spożywczy oraz stacja benzynowa znajdują się około 7 km od apartamentów.
Aluminiowe obszerne łodzie wędkarskie (5,4 m) z silnikami 40-50 KM, echosondami, GPS-em oraz ploterami. Pełna informacja wędkarska o łowisku oraz dokładne mapy batymetryczne dostępne w biurze Eventur Fishing.

Atrakcje w okolicy

 • wyprawy przyrodnicze (wieloryby, foki, orły morskie) z Tromsø lub Andenes,
 • wspaniałe szlaki turystyki pieszej i rowerowej,
 • miasto Tromsø,
 • pozostałości epoki wikingów.
  Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii
  Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii Rejon Buvik - Wędkarstwo w Norwegii
  Dojazd na łowisko - u nas wyjątkowo korzystne warunki:
  Obejrzyj reportaż z Norwegii na stronie
  www.fishingexplorers.com
 • Łowiska wędkarskie szkierowe w Skandynawii. Wyjazd na łowisko. Szwecja wędkarstwo. Urlop wędkarski. Wyprawy wędkarskie
  Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie tekstu i zdjęć bez zgody autora zabronione.
  | Projekt i realizacja: melonio.pl |
  Projektowanie stron internetowych