Zapisz się do newslettera

Po zapisaniu się do newslettera będziesz automatycznie otrzymywać informacje o nowych materiałach pojawiających się na www.wyprawynaryby.pl.

wpisz e-mail

Fascynujące reportaże z najlepszych łowisk świata
Rzetelne biuro gwarancją udanego urlopu
Biuro Eventur Fishing otrzymało na kolejny sezon turystyczny 2016 certyfikaty Polskiego Związku Organizatorów Turystyki i Polskiej Izby Turystyki. To świadectwo naszej przynależności do elity oraz wysokich standardów etycznych i dobrych praktyk stosowanych w naszej codziennej pracy. Nasi klienci wyjeżdżający na ryby za granicę są bezpieczni, ich pieniądze też. Wędkarze mogą mieć poczucie pewności, że opiekuje się nimi organizator rzetelny i działający zgodnie z prawem.
Korzystając z tej okazji przypominamy wszystkim turystom i wędkarzom, że organizatorzy turystyki wędkarskiej muszą działać na takich samych prawach, jak inne biura podróży. Działalność turystyczna wymaga w Polsce odrębnych zezwoleń. Podstawą świadczenia takich usług jest nie tylko zarejestrowana działalność gospodarcza, ale też ważny wpis w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych (dokonuje go Urząd Marszałkowski danego województwa).
Ponadto organizator turystyki musi mieć na każdy sezon wykupioną polisę gwarancyjną (lub zablokowane odpowiednie środki pieniężne na koncie bankowym), która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia problemów finansowych biura, co sprawia, że klienci mają zabezpieczone wszystkie dokonane wpłaty i ewentualny powrót do kraju (jeśli problemy wynikły w czasie trwania imprezy).
Organizatorzy nie stosujący się do tych wymogów działają nie tylko niezgodnie z prawem i narażają się na odpowiedzialność karną, ale ich klienci nie są objęci też odpowiednią ochroną. Przypominamy zatem, że bardzo atrakcyjna oferta wyjazdu z często zaskakująco niską ceną wymaga analizy, czy nie wynika aby z oszczędności poczynionych na bezpieczeństwie turystów. Zawsze warto zapytać organizatorów o odpowiednie dokumenty – głównie zezwolenie na działalność i zabezpieczenia gwarancyjne. Jeśli ich nie mają, nie mają też prawa do legalnej działalności.

Podróże po Polsce