about us about us sobota, 06 marca 2021
Wyprawy wędkarskie


NORWEGIA - OFERTY
Norwegia - informacje
Wędkarstwo w Norwegii
Atlas ryb norweskich
Pogoda, czyli kiedy jechać?
Co zabrać na wyjazd?Co zabrać na wędkarski urlop?

Wybierając się na poważną, zagraniczną wyprawę, zabieramy zazwyczaj góry najprzeróżniejszego, wędkarskiego sprzętu. Na łowisku, okazuje się jednak często, iż zamiast pięciu spinningów wystarczyłby nam jeden, a wszystkie przynęty jakich używaliśmy przez tygodniowy pobyt zmieściły by się w dwóch pudełkach, a nie w dwóch plecakach. Zapominamy za to często o rzeczach, które są naprawdę przydatne i zapewniają nam niezbędny komfort podczas łowienia. Poniżej przedstawiamy listę kilku wybranych artykułów, w które, według naszej opinii, warto się zaopatrzyć.

1.
Ciepłe ubranie przeciwdeszczowe oraz wodery lub kalosze. Pogoda w Skandynawii, szczególnie w pobliżu dużych zbiorników wodnych jest mało przewidywalna. A nic tak nie psuje wędkarskiego dnia jak przemoczone do suchej nitki ubranie.
2.
Niezatapialny kombinezon wypornościowy. Pomoże utrzymać się na powierzchni w przypadku wypadnięcia z łodzi, ponadto całkowicie uniezależnia nas od warunków pogodowych (podstawowa zaleta). Szczególnie polecamy do łowienia w szkierach, morzu, na wielkich jeziorach oraz wszędzie tam, gdzie może wystąpić wysoka fala.
3.
Echosonda jest przyrządem bez mała niezbędnym przy pływaniu łodzią po skandynawskich łowiskach. Pomaga nie tylko lokalizować stada ryb czy odczytać temperaturę wody, ale również zabezpieczyć się przed kolizją z podwodnymi skałami. W ośrodkach norweskich oraz w niektórych szwedzkich, echosonda stanowi zawsze integralne wyposażenie łódki.
4.
Na dużych, rozległych akwenach wielkie zasługi odda nam GPS - niewielkie urządzenie wielkości telefonu komórkowego, które z wielką dokładnością określi nasze położenie, a ponadto pomoże trafić na raz już namierzoną, dobrą miejscówkę. W ośrodkach norweskich łódki są z reguły od razu wyposażone w ten przyrząd.
5.
Chwytak do podbierania ryb ułatwi wyciąganie z wody okazowych egzemplarzy, a także ich fotografowanie. Pomoże wypuszczać ryby nie okaleczone, we właściwej kondycji. Przypominamy jednocześnie, iż ryby duże (ponad 5 kg) powinniśmy podbierać zarówno chwytakiem jak i drugą ręką, którą cpodtrzymujemy rybę od spodu.
6.
Aparat fotograficzny (oraz baterie i ładowarka) zapewni nam utrwalenie najpiękniejszych chwil spędzonych nad wodą.
7. Nie zapomnijmy ponadto o zabraniu:
- dokumentów osobistych, prawa jazdy, polisy ubezpieczeniowej
- telefonu komórkowego wraz z ładowarką
- preparatów na komary i kleszcze
- kremów z filtrem UV, okularów słonecznych oraz nakryciu głowy
- plastrów opatrunkowych oraz podręcznej apteczki z podstawowymi lekarstwami


Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
Created by domelon