Wyprawy wędkarskie
Rzeka Ebro i jezioro Caspe, Hiszpania
Wędkarstwo w Hiszpanii
Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii
Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii
Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii
Ryba dwucyfrowa to prawdziwy wędkarski sukces. Wymaga często wielkiej cierpliwości, nieco szczęścia, a przede wszystkim olbrzymiej wędkarskiej wiedzy i umiejętności. Ryba trzycyfrowa to spełnienie największych marzeń każdego wędkarza. Złowienie jej, nie jest jednak niestety proste i wymaga przede wszystkim jednego, podstawowego czynnika - łowiska, gdzie takie ryby w ogóle występują.
UWAGA! NASZ GRUPOWY WYJAZD Z POLSKIM PRZEWODNIKIEM NAD CASPE - WRZESIEŃ 2012
Królestwo wielkich ryb
Jedynym słodkowodnym gatunkiem w Europie, który może z przekroczyć masę 100 kg i przy tym regularnie daje się łowić na wędkę, jest sum. A bodaj najlepszym łowiskiem tej ryby w Europie jest hiszpańska rzeka Ebro i leżący na jej biegu zbiornik zaporowy Caspe. Populację tych przepięknych drapieżników szacuje się tam obecnie na ponad 5 mln sztuk! Dlatego począwszy od sezonu 2007r. zapraszamy Państwa do superprofesjonalnego ośrodka wędkarskiego ulokowanego w Mequinenzie - niewielkiej urokliwej wiosce, leżącej tuż przy ujściu rzeki Segre do Ebro (tu też przebiega granica pomiędzy Aragonią a Katalonią). Wędkarze odwiedzający ten rejon mogą łowić zarówno w rzece Ebro, jak i w zbiorniku zaporowym Caspe. Charakterystyczną cechą tych wód jest bardzo atrakcyjne ukształtowanie dna. Rzeczą normalną są kilkunastometrowe doły przeplatane długimi blatami, ostre niemal pionowe spady, podwodne górki i skalne półki. Są to doskonałe kryjówki dla potężnych drapieżników. W wodzie występuje gdzie niegdzie roślinność zanurzona, a nad brzegami natknąć się można na rozległe trzcinowiska. Wędkarz ma dzięki temu wręcz nieograniczone możliwości. Każde takie miejsce może zwiastować spotkanie ze wspaniałą rybą. Tereny wędkarskie są tu bardzo rozległe i dysponując łodzią, bez trudu znajdziemy miejsce, gdzie można cieszyć się pełnym odosobnieniem i prywatnością.
Przeżyć walkę z olbrzymem
Szansa na spotkanie z bardzo dużym sumem jest na łowisku realna. W najlepszych okresach (czerwiec - październik) można spodziewać się nawet kilkunastu brań dziennie. Z reguły łowi się ryby w granicach 30-60 kg, ale tak naprawdę kwestią czasu i wędkarskich umiejętności jest branie znacznie większego osobnika. Oczywiście, aby regularnie łowić sumy na Ebro, należy stosować odpowiednie techniki połowu, a przede wszystkim używać dość specjalistycznego (bardzo mocnego) sprzętu. Główne metody połowu wąsaczy na Ebro to spinning i grunt. Niezależnie od stosowanej techniki, każdy wędkarz przyjeżdżający nad tą niezwykle rybną wodę ma olbrzymią szansę przeżyć niezapomnianą przygodę z naprawdę dużą rybą. Wrażenia po walce z kilkudziesięciokilogramowym "potworem" są trudne do opisania - to trzeba po prostu przeżyć. Poza sumem w Caspe i Ebro występuje wiele innych gatunków ryb. Bardzo rozpowszechniony jest karp (populacja szacowana na ponad 30 mln sztuk), który notabene doskonale bierze niemal przez okrągły rok Z reguły łowione są karpie o masie 3-10 kg, ale specjaliści od tego gatunku mogą spokojnie liczyć na ryby 12-20 kg, a nawet większe. W łowisku obficie występuje także sandacz (ryby do 4-5 kg łowi się regularnie) oraz czarny bass (średnio 0,8-1 kg, największy przysmak dla suma). Sandacz stanowi znakomitą ofertę na dni, gdy sumy nie chcą z wędkarzami współpracować. Ryb w łowisku jest bardzo dużo i łowiąc "z opadu" na różne gumowe przynęty lub martwą rybkę można się porządnie wyłowić. Szczegółowe informacje na temat łowiska oraz wszelkich metod połowu i zalecanego sprzętu przed wyprawą do Hiszpanii otrzymają Państwo w naszym biurze. Serdecznie zapraszamy nad Ebro - łowisko prawdziwych okazów!
Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Czekamy na branie
Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Podbieranie suma
Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Górzyste brzegi na Caspe
Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Jest wielkie sumisko!
Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Standardowy sandacz

Dostępność łowiska
Zarówno z brzegu (głównie łowienie na grunt), jak i z łodzi z silnikiem spalinowym, która daje dostęp do najlepszych łowisk ryb drapieżnych, przede wszystkim sandaczy i bassów.

Rekomendowane metody połowu

Sum - żywiec, spinning, metoda gruntowa (pellet lub kalmary). Karp - metoda gruntowa (pellet, kulki proteinowe, kukurydza i inne przynęty), spławik. Sandacz - spinning, żywiec, martwa rybka. Czarny bass - spinning (np. z użyciem powierzchniowych woblerów bezsterowych, tzw. popperów). Na Ebro praktykowana jest metoda gruntowa/żywcowa z użyciem boi, która utrzymuje przynętę w silnym nurcie rzeki. Metoda przy użyciu boi nie jest dozwolona na wszystkich odcinkach Ebro i Caspe. Szczegółowe informacje w biurze Eventur Fishing.

Limity i ograniczenia

4 sandacze na dzień powyżej 50 cm długości, 4 karpie na dzień od 35 do 60 cm długości. W okresie 15 maja -15 czerwca obowiązuje całkowity zakaz zabierania karpi. Nad Ebro panuje powszechny zwyczaj wypuszczania sumów. Nikt z przyjezdnych i miejscowych wędkarzy nie zabija tych ryb. Odstępstwa od tej reguły są bardzo niemile widziane. Cały rok obowiązuje całkowity zakaz zabierania czarnego bassa. Jeden wędkarz może łowić maksymalnie na 2 wędki. Wędkować można od 6 rano do 24. W niektórych rejonach łowiska nie jest dozwolony trolling. Szczegółowe informacje w biurze Eventur Fishing.

Zakwaterowanie

 
Mequinenza
Oferujemy w pełni profesjonalny ośrodek wędkarski położony w Mequinenzie, nad samym brzegiem rzeki. Uznawany za jeden z naj- lepszych ośrodków sumowych w Europie. Prowadzony jest przez wykwalifikowanych przewodników o rozległej wędkarskiej wiedzy. Ośro- dek  oferuje  bardzo  zróżnicowane
Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii
zakwaterowanie na terenie całego miasteczka: od prostych domków campingowych, poprzez apartamenty o średnim i wysokim standardzie, aż po duże łodzie kabinowe dla 3-4 osób, na których można mieszkać przez cały okres pobytu. W ośrodku znajduje się także restauracja oraz dobrze zaopatrzony sklep wędkarski (cały sprzęt sumowy bardzo wysokiej klasy można także wypożyczyć). Stacja benzynowa, sklepy spożywcze znajdują się w miasteczku, blisko ośrodka. Oto wykaz możliwości zakwaterowania w miejscowości Mequinenza:
1.
Wędkarskie domki kempingowe 4-osobowe o standardzie turystycznym. Kwatery są drewniane, schludne i mimo niewielkiej powierzchni dość wygodne. Wyposażone w lodówkę i łóżka piętrowe. Czyste łazienki z WC oraz kuchnia znajdują się w osobnym budynku, tuż obok domków. Domki znajdują się niecałe 20 m od przystani łodziowej, tuż przy ujściu Segre do Ebro. Bardzo dobry dostęp do miasteczka oraz restauracji.
2.
Drewniane domki 4-osobowe o podwyższonym standardzie. Wyposażone w łazienkę z WC i aneks kuchenny. Kwatery znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie przystani łodziowej, nieopodal niewielka restauracja oraz basen kąpielowy.
3.
4-osobowe apartamenty o wysokim standardzie. W apartamentach znajdziemy duży salon z TV sat., dwie podwójne sypialnie, prysznic z WC, kuchnię, ogrzewanie, klimatyzację i duży taras. Kwatery znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie przystani łodziowej i niespełna 5 minut drogi (pieszo) od restauracji.
4.
6-osobowe apartamenty o wysokim standardzie. W apartamentach znajdziemy duży salon z TV satelitarną, dwie podwójne i dwie pojedyncze sypialnie, prysznic z WC, kuchnię, centralne ogrzewanie, klimatyzację, duży słoneczny taras z grillem. Apartamenty znajdują się w centralnej części miasteczka blisko barów i restauracji, niespełna kilka minut drogi od rzeki.
5.
3-osobowy apartament o wysokim standardzie. W apartamencie jedna podwójna i jedna pojedyncza sypialnia, salon z TV, kuchnia, łazienka z WC, ogrzewanie, klimatyzacja i duży taras. Piękne położenie z widokiem na rzekę. Kilka minut drogi od przystani łodziowej.
6.
Domek dla 2-3 osób o średnim standardzie położony nad samym brzegiem rzeki Ebro. Wyposażony w prysznic z WC, jadalnię oraz aneks kuchenny. Blisko domku znajduje się restauracja. Odległość od rzeki to zaledwie 10 m.
7.
Domek dla 6-8 osób o wysokim standardzie położony nad samym brzegiem rzeki Ebro. Wyposażony w łazienkę z WC, kuchnię, salon z TV, ogrzewanie, klimatyzację, sypialnie. Restauracja znajduje się 5 min. jazdy samochodem lub 10 min. łodzią. Odległość od rzeki to zaledwie 15 m.
Ośrodek leży zaledwie 200 km od Barcelony, do której można dolecieć samolotem z Polski zarówno z Warszawy jak i Krakowa. Gwałtowny rozwój tanich linii lotniczych sprawia, iż dolecieć do Barcelony można już za 600 PLN.
Caspe
Oferujemy także zakwaterowanie w miasteczku Caspe oddalonym od Mequinenzy o 42 km w górę rzeki. Oto możliwe opcje:
1.
8-osobowy apartament o bardzo wysokim standardzie. Wyposażony w sypialnie, salon z TV, łazienkę z WC, kuchnię, centralne ogrzewanie, klimatyzację, grill, ogród i przystań tylko dla gości domku. Odległość od wody wynosi tylko ok. 20 m.
2.
8-osobowy apartament o bardzo wysokim standardzie. Wyposażony w trzy podwójne sypialnie, duży salon z TV sat., łazienkę z WC, kuchnię, centralne ogrzewanie, klimatyzację, ogród tylko dla gości domku, garaż. Kilka minut drogi do przystani łodziowej.

Łodzie i serwis wędkarski

Do dyspozycji naszych klientów bez- pieczne i obszerne łodzie wędkarskie z silnikami 10-30 KM. Każda łódź zabiera na pokład bez problemu 3 wędkarzy, ale podczas łowienia sumów (ze względów bezpieczeństwa) zalecamy ograniczenie się do 2 osób na łodzi. W ośrodku wypożyczyć można echosondy oraz kompletny  sprzęt  wędkarski  do
Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii
połowu sumów i karpi (wysokiej klasy Shimano, Fox oraz Penn). Zarówno w Mequinenzie, jak i Caspe znajdują się rewelacyjnie zaopatrzone sklepy wędkarskie, gdzie można zakupić wszelki brakujący ekwipunek. Ośrodek dysponuje wykwalifikowanymi przewodnikami wędkarskimi, którzy w każdej chwili służą Państwu swoją radą i pomocą. Oczywiście istnieje także możliwość wspólnego wędkowania z przewodnikami za dodatkową opłatą (ok 60 Euro/osoba/dzień). Jeśli odwiedzają Państwo Ebro po raz pierwszy, gorąco namawiamy na skorzystanie z usług przewodnika (rezerwacja w naszym biurze). Gwarantuje to praktycznie spotkanie z sumem już pierwszego dnia łowienia. Ośrodek zapewnia wszystkim zainteresowanym transfer z lotniska w Barcelonie (dodatkowo płatny) lub wypożyczenie jednego z ośrodkowych samochodów (np. 7-osobowy van za ok. 600 euro na tydzień).

Atrakcje w okolicy

 • zwiedzanie Barcelony i okolic (katedra Sagrada Familia Gaudiego i inne jego dzieła, stadion Camp Nou,     Stadion Olimpijski na wzgórzu Montjuic, deptak La Rambla, klasztor Montserrat z cudowną figurką Czarnej     Madonny - Patronki Katalonii),
 • zwiedzanie Saragossy (np. katedra ze słynnym Sanktuarium Maryjnym),
 • specjały hiszpańskiej kuchni (np. paella) w okolicznych miasteczkach.
  Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii
  Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii
  Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii
  Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii Rzeka Ebro - Wędkarstwo w Hiszpanii
 • Łowiska wędkarskie szkierowe w Skandynawii. Wyjazd na łowisko. Szwecja wędkarstwo. Urlop wędkarski. Wyprawy wędkarskie
  Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie tekstu i zdjęć bez zgody autora zabronione.
  | Projekt i realizacja: melonio.pl |
  Projektowanie stron internetowych