W SKRÓCIE O ŁOWISKU
Łowisko rzeczno-jeziorowe położone w północno-zachodniej Hiszpanii (pogranicze regionów Aragonia i Katalonia), odległość:
✓ ok. 2 530 km od Warszawy,
✓ ok. 210 km od Barcelony,
✓ ok. 456 km od Madrytu.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: sum (cały rok, najlepsze wyniki maj-czerwiec oraz sierpień- październik), karp (cały rok), sandacz (cały rok, najlepsze wyniki marzec-listopad), czarny bass (najlepsze wyniki latem).
NASZYM ZDANIEM
najlepsze w Europie łowisko olbrzymich sumów
duża ilość sandaczy i okazowych karpi
ciepło, dobra kuchnia i wina
sezon trwa praktycznie cały rok
w naszej ofercie doskonali przewodnicy
możliwość skorzystania z atrakcyjnych cenowo przelotów do Barcelony
możliwośc wycieczki fakultatywnej do Madrytu, Barcelony lub Saragossy, ew. mecz piłki nożnej w jednym z tych miast
Galerie zdjęć
CO OPRÓCZ WĘDKOWANIA?
Barcelona
W opcji zwiedzanie i ew. mecz piłkarski
Rzeka Ebro i jezioro Caspe, Hiszpania Flaga Hiszpania
NOWY FANTASTYCZNY OŚRODEK - LUKSUSOWE APARTAMENTY DLA WĘDKARZY W MEQUINENZIE!
Ryba dwucyfrowa to prawdziwy wędkarski sukces. Wymaga często wielkiej cierpliwości, nieco szczęścia, a przede wszystkim olbrzymiej wędkarskiej wiedzy i umiejętności. Ryba trzycyfrowa to spełnienie największych marzeń każdego wędkarza. Złowienie jej, nie jest jednak niestety proste i wymaga przede wszystkim jednego, podstawowego czynnika - łowiska, gdzie takie ryby w ogóle występują.
Królestwo wielkich ryb
Jedynym słodkowodnym gatunkiem w Europie, który może z przekroczyć masę 100 kg i przy tym regularnie daje się łowić na wędkę, jest sum. A bodaj najlepszym łowiskiem tej ryby w Europie jest hiszpańska rzeka Ebro i leżący na jej biegu zbiornik zaporowy Caspe. Populację tych przepięknych drapieżników szacuje się tam obecnie na ponad 5 mln sztuk! Dlatego począwszy od sezonu 2007 zapraszamy Państwa do superprofesjonalnego ośrodka wędkarskiego ulokowanego w Mequinenzie - niewielkim urokliwym miasteczku, leżącym tuż przy ujściu rzeki Segre do Ebro (tu też przebiega granica pomiędzy Aragonią a Katalonią). Wędkarze odwiedzający ten rejon mogą łowić zarówno w rzece Ebro, jak i w zbiorniku zaporowym Caspe. Charakterystyczną cechą tych wód jest bardzo atrakcyjne ukształtowanie dna. Rzeczą normalną są kilkunastometrowe doły przeplatane długimi blatami, ostre niemal pionowe spady, podwodne górki i skalne półki. Są to doskonałe kryjówki dla potężnych drapieżników. W wodzie występuje gdzie niegdzie roślinność zanurzona, a nad brzegami natknąć się można na rozległe trzcinowiska. Wędkarz ma dzięki temu wręcz nieograniczone możliwości. Każde takie miejsce może zwiastować spotkanie ze wspaniałą rybą. Tereny wędkarskie są tu bardzo rozległe i dysponując łodzią, bez trudu znajdziemy miejsce, gdzie można cieszyć się pełnym odosobnieniem i prywatnością.
W rzece Ebro i zbiornikach zaporowych żyją olbrzymie, dzikie karpie.
Przeżyć walkę z olbrzymem
Szansa na spotkanie z bardzo dużym sumem jest na łowisku realna. W najlepszych okresach (czerwiec-październik) można spodziewać się nawet kilku brań dziennie. Z reguły łowi się ryby w granicach 30-60 kg, ale tak naprawdę kwestią czasu i wędkarskich umiejętności jest branie znacznie większego osobnika. Oczywiście, aby regularnie łowić sumy na Ebro, należy stosować odpowiednie techniki połowu, a przede wszystkim używać dość specjalistycznego (bardzo mocnego) sprzętu. Główne metody połowu wąsaczy na Ebro to spinning i grunt (z użyciem pelletu jako przynęty). Niezależnie od stosowanej techniki, każdy wędkarz przyjeżdżający nad tą niezwykle rybną wodę ma olbrzymią szansę przeżyć niezapomnianą przygodę z naprawdę dużą rybą. Wrażenia po walce z kilkudziesięciokilogramowym "potworem" są trudne do opisania - to trzeba po prostu przeżyć!
Podbieranie dużego rzecznego suma.
Poza sumem w Caspe i Ebro występuje wiele innych gatunków ryb. Bardzo rozpowszechniony jest karp (populacja szacowana na ponad 30 mln sztuk), który notabene doskonale bierze niemal przez okrągły rok. Z reguły łowione są karpie o masie 3-10 kg, ale specjaliści od tego gatunku mogą spokojnie liczyć na ryby 12-20 kg, a nawet większe. W łowisku obficie występuje także sandacz (ryby do 5 kg łowi się regularnie) oraz czarny bass (średnio 0,8-1 kg, największy przysmak dla suma). Sandacz stanowi znakomitą ofertę na dni, gdy sumy nie chcą z wędkarzami współpracować. Ryb w łowisku jest bardzo dużo i łowiąc "z opadu" na różne gumowe przynęty lub martwą rybkę można się nacieszyć znaczną ilością brań. Szczegółowe informacje na temat łowiska oraz wszelkich metod połowu i zalecanego sprzętu przed wyprawą do Hiszpanii otrzymają Państwo w naszym biurze. Serdecznie zapraszamy nad Ebro - łowisko prawdziwych okazów!
Piękny sandacz złowiony metodą spinningową na jeziorze Caspe.
Dostępność łowiska
Zarówno z brzegu (głównie łowienie na grunt), jak i z łodzi z silnikiem spalinowym, która daje dostęp do najlepszych łowisk ryb drapieżnych, przede wszystkim sandaczy i bassów.
Rekomendowane metody połowu
Sum - żywiec, spinning, metoda gruntowa (pellet lub kalmary). Karp - metoda gruntowa (pellet, kulki proteinowe, kukurydza i inne przynęty), spławik. Sandacz - spinning, żywiec, martwa rybka. Czarny bass - spinning (np. z użyciem powierzchniowych woblerów bezsterowych, tzw. popperów). Na Ebro praktykowana jest metoda gruntowa/żywcowa z użyciem boi, która utrzymuje przynętę w silnym nurcie rzeki (jednnak metoda ta nie jest dozwolona na wszystkich odcinkach Ebro i Caspe). Szczegółowe informacje w biurze Eventur Fishing.
Limity i ograniczenia
4 sandacze na dzień powyżej 50 cm długości, 4 karpie na dzień od 35 do 60 cm długości. W okresie od 15 maja do 15 czerwca obowiązuje całkowity zakaz zabierania karpi. Nad Ebro panuje powszechny zwyczaj wypuszczania sumów. Nikt z przyjezdnych i miejscowych wędkarzy nie zabija tych ryb. Odstępstwa od tej reguły są bardzo niemile widziane. Cały rok obowiązuje całkowity zakaz zabierania czarnego bassa. Jeden wędkarz może łowić maksymalnie na 2 wędki. Wędkować można od 6 rano do 24. W niektórych rejonach łowiska nie jest dozwolony trolling. Szczegółowe informacje w biurze Eventur Fishing.
W oczekiwaniu na branie wielkiej ryby.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Oferujemy Państwu zakwaterowanie w wyjątkowym, superluksusowym ośrodku wędkarskim, położonym na skraju miasteczka Mequinenza, nad samym brzegiem rzeki Segre (dopyw Ebro). W ośrodku znajdziemy pięć 4-osobowych nowocześnie urządzonych apartamentów. W każdym apartamencie salon z TV, zestaw wypoczynkowy, kuchnia/aneks kuchenny, oddzielne sypialnie na 2 osoby każda, łazienka z WC. Na terenie ośrodka basen oraz podziemny garaż dla samochodów. W pobliżu ośrodka (kilkanaście metrów) znajduje się kameralna przystań, gdzie do pomostów zacumowane są łódki. Można tam również łowić z brzegu, gdyż przy samej przystani często padają piękne okazy. Restauracje i sklepy (w tym wędkarski) znajdują się w najbliższej okolicy, w miasteczku Mequinenza.
Apartamenty w Mequinenzie
Wnętrze apartamentu
Łodzie wędkarskie na przystani
Do dyspozycji naszych klientów bezpieczne i obszerne łodzie wędkarskie z silnikami 10 oraz 40 KM (na te większe wymagane patenty sternika). Każda łódź zabiera na pokład 2-3 wędkarzy, ale podczas łowienia ryb na spinning zalecamy ograniczenie się do 2 osób na łodzi. Łodzie mogą być na życzenie przewiezione na jezioro Caspe (kilka kilometrów dalej, za dodatkowa opłatą), słynące z wielkiej populacji ryb drapieżnych. W ośrodku wypożyczyć można echosondy oraz kompletny sprzęt wędkarski, jak również zamówić pellet (dostępny także w sklepie wędkarskim). Biuro Eventur może pomóc wynająć wykwalifikowanych przewodników wędkarskich, którzy w każdej chwili służą Państwu swoją radą i pomocą. Jeśli odwiedzają Państwo Ebro po raz pierwszy, gorąco namawiamy na skorzystanie z usług przewodnika (rezerwacja w naszym biurze). Daje to olbrzymią szansę na spotkanie z sumem już pierwszego dnia łowienia. Ośrodek zapewnia wszystkim zainteresowanym transfer z lotniska w Barcelonie (dodatkowo płatny).
Licencje wędkarskie są dodatkowo płatne na miejscu (podobnie jak paliwo do łodzi). Zapewnia je gospodarz.
Atrakcje w okolicy
zwiedzanie Barcelony i okolic (katedra Sagrada Familia Gaudiego i inne jego dzieła, stadion Camp Nou, Stadion Olimpijski na wzgórzu Montjuic, deptak La Rambla, klasztor Montserrat z cudowną figurką Czarnej Madonny - Patronki Katalonii),
zwiedzanie Tarragony - dawniej ważnego ośrodka rzymskiej prowincji, posiadającej liczne zabytki z okresu Cesarstwa Rzymskiego,
Amfiteatr rzymski malowniczo położony nad brzegiem morza w Tarragonie.
zwiedzanie Saragossy (np. katedra ze słynnym Sanktuarium Maryjnym),
specjały hiszpańskiej kuchni (np. paella) w okolicznych miasteczkach.
Oferta wędkowania - Rzeka Ebro i jezioro Caspe (pakiety) Eventur Fishing

Ceny na zapytanie w biurze - zainteresowanych prosimy o kontakt.

Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce