about us about us poniedziałek, 17 stycznia 2022
Wyprawy wędkarskie


Rzeka Ebro
Lądujemy wielkiego suma
(221 cm) - 04.2007!

GALERIA - RZEKA EBRO
Rzeka Ebro Rzeka Ebro Rzeka Ebro
Rzeka Ebro Rzeka Ebro Rzeka Ebro
Rzeka Ebro Rzeka Ebro Rzeka Ebro
Rzeka Ebro Rzeka Ebro Rzeka Ebro
Rzeka Ebro Rzeka Ebro Rzeka Ebro
Rzeka Ebro Rzeka Ebro Rzeka Ebro
Rzeka Ebro Rzeka Ebro Rzeka Ebro
Rzeka Ebro Rzeka Ebro Rzeka Ebro
Rzeka Ebro Rzeka Ebro

Ebro
Potwór z Rio Ebro...


Rzeka Ebro oraz Caspe

Hiszpania
Hiszpania

EbroRyba "dwucyfrowa" to prawdziwy wędkarski sukces. Wymaga często wielkiej cierpliwości, nieco szczęścia, a przede wszystkim olbrzymiej wędkarskiej wiedzy i umiejętności. Ryba "trzycyfrowa" to spełnienie największych marzeń każdego wędkarza. Złowienie jej, nie jest jednak niestety proste i wymaga przede wszystkim jednego, podstawowego czynnika - łowiska, gdzie takie ryby w ogóle występują. Jedynym gatunkiem w Europie, który może z przekroczyć masę 100 kg i przy tym regularnie daje się łowić na wędkę, jest sum. A bodaj najlepszym łowiskiem tej ryby w Europie jest hiszpańska rzeka Ebro i leżący na jej biegu zbiornik zaporowy Caspe. Populację tych przepięknych drapieżników szacuje się tam obecnie na ponad 5 mln sztuk! Dlatego począwszy od sezonu 2007 zapraszamy Państwa do superprofesjonalnego ośrodka wędkarskiego ulokowanego w Mequinenza - niewielkiej urokliwej wiosce, leżącej tuż przy ujściu rzeki Segre do Ebro (tu też przebiega granica pomiędzy Aragonią a Katalonią). Ośrodek leży zaledwie 200 km od Barcelony, do której można dolecieć samolotem z Polski zarówno z Warszawy jak i Krakowa. Gwałtowny rozwój tanich linii lotniczych sprawia, iż dolecieć do Barcelony można już za 600 PLN.

Tereny wędkarskie

EbroWędkarze odwiedzający ten rejon mogą łowić zarówno w rzece Ebro jak i w zbiorniku zaporowym Caspe. Charakterystyczną cechą tych wód jest bardzo atrakcyjne ukształtowanie dna. Rzeczą normalną są kilkunastometrowe doły przeplatane długimi blatami, ostre niemal pionowe spady, podwodne górki i skalne półki. Są to doskonałe kryjówki dla potężnych drapieżników. W wodzie występuje gdzie niegdzie roślinność zanurzona, a nad brzegami natknąć się można na rozległe trzcinowiska. Wędkarz ma dzięki temu wręcz nieograniczone możliwości. Każde takie miejsce może zwiastować spotkanie ze wspaniałą rybą. Tereny wędkarskie są tu bardzo rozległe i dysponując łodzią bez trudu znajdziemy miejsce, gdzie można cieszyć się pełnym odosobnieniem i prywatnością.

Gatunki ryb i metody połowu

EbroSzansa na spotkanie z dużym sumem jest na łowisku bardzo duża. W najlepszych okresach (kwiecień-maj oraz październik-listopad) można spodziewać się nawet kilkunastu brań dziennie. Z reguły łowi się ryby w granicach 25-50 kg, ale tak naprawdę kwestią czasu i wędkarskich umiejętności jest branie znacznie większego osobnika. Oczywiście, aby regularnie łowić sumy na Ebro, należy stosować odpowiednie techniki połowu, a przede wszystkim używać dość specjalistycznego (bardzo mocnego) sprzętu. Główne metody połowu "wąsaczy" na Ebro to żywiec, spinning i grunt. Trolling został niestety zakazany, choć wielu wędkarzy nie przestrzega tego przepisu. Niezależnie od stosowanej techniki, każdy wędkarz przyjeżdżający nad tą niezwykle rybną wodę ma olbrzymią szansę przeżyć niezapomnianą przygodę z naprawdę dużą rybą. Wrażenia po walce z kilkudziesięciokilogramowym "potworem" są trudne do opisania - to trzeba po prostu przeżyć. Poza sumem w Caspe i Ebro występuje wiele innych gatunków ryb. Bardzo rozpowszechniony jest karp (ponad 30 mln sztuk), który notabene stanowi główną przynętę na tutejsze wąsacze. Problemem jest niestety złowienie ryby nadającej się na żywca (ok. 1 kg) - z reguły na wędkę biorą większe sztuki. Z reguły będą to karpie 3 - 10 kg, ale specjaliści od tego gatunku mogą spokojnie liczyć na ryby 12 - 20 kg, a nawet większe. W łowisku obficie występuje także sandacz (ryby do 4-5 kg łowi się regularnie) oraz czarny bass (średnio 0.8 - 1 kg, największy przysmak dla suma). Sandacz jest dobrą alternatywą, gdy sumy nie chcą z wędkarzami współpracować. Ryb w łowisku jest dużo i łowiąc "z opadu" na różne gumowe przynęty można się porządnie wyłowić. Szczegółowe informacje na temat łowiska oraz wszelkich metod połowu i zalecanego sprzętu przed wyprawą do Hiszpanii otrzymają Państwo w naszym biurze. Serdecznie zapraszamy nad Ebro - łowisko prawdziwych okazów!

Zakwaterowanie i serwis wędkarski >>>

Zakwaterowanie
i serwis wędkarski


Warning: Use of undefined constant Ebro - assumed 'Ebro' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /animacja_ebro.php on line 13
1615,- zł
od osoby za 7 dni*
Sprawdź szczegóły

Szczególnie polecamy
na połów:
sum, sandacz, karp

Położenie:
2530 km od Warszawy
210 km od Barcelony
456 km od Madrytu

Szczególnie polecamy:
sum, sandacz, karp

Gatunki ryb:
sum, sandacz, cefal, karp, czarny bass, brzana, szczupak

Rekordy (na wędkę)

sum ok.120 kg, 240 cm
sandacz ok.15 kg
karp ok.26 kg

Sezon:
cały rok;najlepsze wyniki - (IV - V oraz X - XI)

Preferowane metody:
sum - żywiec, spinning, gruntkarp - gruntsandacz - spinning, żywiec

Dostępność łowiska:
Zarówno z brzegu jak i łodzi (dostęp do najlepszych łowisk).

Limity i ograniczenia:
1 sum/dzień pow. 100 cm4
sandacze/dzień pow. 50 cm4
karpie/dzień od 35 - 60cm

Między 15.05 - 15.06 obowiązuje całkowity zakaz zabierania karpi.

Nad Ebro panuje niepisany zwyczaj wypuszczania sumów. Nikt z przyjezdnych i miejscowych wędkarzy nie zabija tych ryb. Odstępstwa od tej reguły są niemile widziane.

Cały rok obowiązuje całkowity zakaz zabierania czarnego bassa.

Jeden wędkarz może łowić maksymalnie na 2 wędki.

Wędkować można od 6 rano do 24 w nocy.


*Populacja danego gatunku w łowisku

Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
Created by domelon