Wyprawy wędkarskie
Łowiska wokół Eskifjordur, wschodnia Islandia
Wędkarstwo w Irlandii
Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii
Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii
Rzeka eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii
Tutejsze wody nie są tak oblegane przez wędkarzy, jak rzeki położone bliżej Reykjaviku. Mają za to doskonały potencjał. Niektóre wprost kipią od przedstawicieli gatunku Salmo salar, a ponadto można w nich upolować arktyczne palie i grube pstrągi. Na przykład Hofsa to ulubiona rzeka Georga Busha, który woli łowić łososie tutaj, niż w Ameryce.
Miasto Eskifjordur
Proponujemy Państwu spędzenie wędkarskiego urlopu w małym rybackim porcie Eskifjordur, położonym na wschodnim wybrzeżu Islandii. Okolica jest tam piękna i dzika - strzeliste szczyty górskie (zimą wyciągi i trasy narciarskie!) otaczają rozległy fiord wypełniony lazurową morską wodą. W okolicy Eskifjordur można wędkować na kilku doskonałych rzekach, zasobnych w ryby łososiowate. Praktycznie na wszystkich obowiązuje zasada limitowania zezwoleń na wędkowanie, tak, aby nad wodą nie było tłoku a każdy wędkarz odczuwał pełen komfort łowienia i miał poczucie prywatności.
Nordfjardara
Jest położona najbliżej od ośrodka - wystarczy wjechać samochodem na szczyt wzgórza i przedostać się tunelem do następnej doliny. Ta rzeka należy do tańszych - za licencje nie trzeba płacić tak drogo, jak na wielu innych. Rybostan jest jednak bardzo przyzwoity: wchodzą do niej z morza srebrzyste palie (arctic char) i łososie, można też złowić pstrąga potokowego. Dlatego ściśle limitowane zezwolenia trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem. W dole przeważają odcinki łąkowe ze spokojną, momentami dość głęboką wodą. I dalej w górę, tym więcej jest spienionych szypotów, kaskad i głazowisk. Są też jednak spokojniejsze płanie i głębsze banie - tzw. poole. W trakcie podróży studyjnej w sierpniu 2011 spędziliśmy nad nią jeden pełny dzień. W kilka godzin udało nam się złowić we trzech 11 palii. Przeważały ryby w granicach 45 centymetrów, ale kilka miało od 47 do 51 centymetrów. Brały na dosyć szybkiej, prostej płani o głębokości 0,5 m na czarno-czerwoną nimfę, a także na spinning (błystki obrotowe). Część ryb miała kolorowe ubarwienie, część była wysrebrzona. Te srebrne niedawno weszły z morza. Generalnie rzeka okazała się ciekawym, rybnym i bardzo urokliwym krajobrazowo łowiskiem. Powinna być podstawowym łowiskiem dla Gości ośrodka w Eskifjordur.
Breiddalsa
Należy do najlepszych rzek Islandii. Pomimo dość wysokich cen licencje na tę wodę są rozchwytywane jak przysłowiowe "świeże bułeczki", głównie przez zamożnych Anglików, Amerykanów i Francuzów. Nic dziwnego - na najlepszym VIP-owskim odcinku praktycznie każdy wędkarz ma statystycznie zagwarantowane co najmniej jedno (a zwykle więcej) branie atlantyckiego łososia dziennie. Ponadto łowi się w tak pięknych miejscach, że trudno wyobrazić sobie lepsze plenery do wędkowania. Rekomendujemy tę rzekę na 1-2 dni wędkowania w trakcie tygodniowego urlopu. Na naszej wyprawie studyjnej cały dzień spędziliśmy w górze rzeki, na tańszej, ale i mniej obleganej strefie, gdzie zdecydowanie więcej jest pstrągów potokowych, niż wchodzących z morza łososi i palii. Z powodu słonecznej pogody w kryształowo czystej wodzie kropkowańce nie były łatwe do podejścia, trzeba je było mozolnie wydłubywać z dołków i rynien. W sumie złowiliśmy 21 sztuk, ale nie trafiły się okazy. Większość ryb miała od 30 do 40 cm. Były cudownie ubarwione i bardzo silne. Wszystkie stuprocentowo dzikie. Tylko jeden padł na sztuczną muchę (nimfa), reszta na spinning, gdyż ta metoda znacznie lepiej nadawała się do trudnych warunków pogodowych (konieczność dalekich rzutów i penetracji głębokich rynien w silnym nurcie). Poza pstrągami na jednej z głębokich bani udało nam się złowić łososia. Miał około 6 kg. W tym samym miejscu dwa tygodnie wcześniej inny nasz rodak złowił pięknego złocistego pstrąga przekraczającego 60 centymetrów.
Jokla
Ta rzeka jest oddalona od ośrodka o godzinę jazdy samochodem. Podobnie jak Breiddalsa należy do najlepszych łosiowych rzek Islandii. Ostatnio statystyki połowów z roku na rok systematycznie się poprawiają. Na niektórych odcinkach złowienie łososia w trakcie kilkugodzinnej sesji jest niemal pewne. Łowione ryby mają zazwyczaj od trzech do pięciu kilo masy, ale czasem trafiają się sztuki przekraczające 10 kilo. Łososie są silne i walczą bardzo agresywnie. Niektóre - te największe - są niekiedy nie do wyjęcia. Poza łososiem w Jokli trafiają się trocie wędrowne, pstrągi potokowe i palie. W trakcie naszej krótkiej wyprawy w 2011 roku jeden z uczestników - Artur Szałkowski z firmy Dragon, złowił tu w trzecim bodaj rzucie pięknego półmetrowego "potoka" na błystkę wahadłową. Jokla jest bardzo piękną rzeką. Miejscami płynie przez skalisty kanion, w którym oprócz umiejętności wędkarskich, wymagana jest nienajgorsza sprawność fizyczna. Wędkarze muszą bowiem pokonać kilka stromych miejsc (ubezpieczanych linami). Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kanionu w naszej galerii.
Inne łowiska
Poza opisanymi wodami wokół bazy w Eskifjordur można połowić ryby również w wielu innych miejscach. Są to nie tylko rzeki, ale również jeziora, w których żyją palie (arctic char) oraz pstrągi potokowe. Można tez połowić w morzu "kulinarne" dorsze - nawet z brzegu tuż obok domków w ośrodku.
Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Okazały srebrzysty łosoś
Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Polarny lisek (piesiec)
Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Potężny wodospad Detifoss
Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Arctic char czyli palia
Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Owieczki nad rzeką
Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Łowisko Breiddalsa
Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Nasz przewodnik
Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Niesamowita Jokla

Dostępność łowiska
W łososiowych rzekach Islandii wędkujemy z brzegu lub brodząc w wodzie (niezbędne są wodery lub spodniobuty). Dotarcie nad wodę wymaga często (ale nie zawsze) użycia samochodu terenowego z napędem na 4 koła. Odpowiedni samochód zapewnia nasz przewodnik. Na jeziorach wędkujemy z brzegu lub łodzi.

Rekomendowane metody połowu

Spinning z użyciem błystek wahadłowych, obrotowych, woblerów, a także much tubowych (system z pałeczką tyrolską). Sztuczna mucha (ciężki zestaw łososiowy z dwuręczną muchówką lub jednoręczna muchówka klasy 6 na łososie, klasy 5 na pstrągi i palie).

Limity i ograniczenia

Na wielu odcinkach może wędkować ograniczona liczba wędkarzy jednocześnie. Z większości łowisk wolno zabierać złowione łososie, pstrągi i palie (szczegóły każdorazowo w licencji na daną wodę), ale są też strefy "catch and release". Na niektórych odcinkach rzek jest dozwolona tylko sztuczna mucha.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski

W Eskifjordur wędkarze kwaterują w urokliwie położonym ośrodku turysty- cznym (na cyplu nad samym fiordem, u stóp wysokiej góry). W ośrodku 4-osobowe domki z kuchnią, łazienką, salonem dziennym i dwiema sypial- niami na piętrze. Na terenie ośrodka istnieje możliwość spożywania śniadań. Pozostałe posiłki we własnym zakresie
Rzeka eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii
(przygotowywać je można w domku lub spożywać w restauracjach). Wielką zaletą naszych pakietów wędkarskich jest opieka polskojęzycznego przewodnika - Arka, który od wielu lat mieszka w Islandii. Arek jest świetnym wędkarzem i doskonale zna większość łowisk północno-wschodniej Islandii. W trakcie pobytu będzie woził Państwa swoim samochodem na łowiska i załatwiał wszelkie formalności (licencje etc.). Zorganizuje też transfery z/na lotnisko.
Dodatkowo - objazd Islandii z naszym przewodnikiem
Proponujemy Państwu również objazd dookoła wyspy samochodem naszego przewodnika. najlepiej zrobić to w dwóch etapach: dołem (południem) Islandii po przybyciu na lotnisko w Reykjaviku, i górą (północą) w podróży powrotnej do Reykjaviku. Po drodze można zobaczyć m.in. takie atrakcje, jak:
 • - potężny wodospad Dettifoss (pod względem przepływu wody największy w Europie)
 • - pola zastygłej lawy
 • - księżycowe pustkowia interioru
 • - wodospady Godafooss, Seljalandsfoss i Skogafoss
 • - klify w Vik
 • - lodowiec Vatnajökull
 • - pływające góry lodowe Jokulsarlon, znane z filmów z Jamesem Bondem
 • - niezwykłe jezioro Myvatn (rezerwat przyrody)
 • - źródła geotermalne
 • - błotne gejzery
 • - kratery wulkaniczne
 • - Akureyri - najpiękniejsze miasto Islandii.
  Zaręczamy, że miejsca te należą do najpiękniejszych na Ziemi.
  Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii
  Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii
  Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii
  Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii
  Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii
  Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii
  Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii
  Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii
  Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii
  Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii
  Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii
  Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii
  Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii Eskifjordur - Wędkarstwo w Islandii
  Eskifjordur
 • Łowiska wędkarskie szkierowe w Skandynawii. Wyjazd na łowisko. Szwecja wędkarstwo. Urlop wędkarski. Wyprawy wędkarskie
  Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie tekstu i zdjęć bez zgody autora zabronione.
  | Projekt i realizacja: melonio.pl |
  Projektowanie stron internetowych