about us about us środa, 03 marca 2021
Wyprawy wędkarskie


Jezioro Fiolen
122 cm z pomostu - 05.2007

GALERIA
JEZIORO FIOLEN
Jezioro Fiolen Jezioro Fiolen Jezioro Fiolen
Jezioro Fiolen Jezioro Fiolen Jezioro Fiolen
Jezioro Fiolen Jezioro Fiolen Jezioro Fiolen


Jezioro Fiolen
Garbus z Fiolen na jerka - 05.2007


Jezioro Fiolen

wędkarstwo w szwecji
Szwecja


FiolenNa sezon 2008 przygotowaliśmy dla Państwa prawdziwą gratkę. Jest nią stosunkowo nieduże (ok. 160 ha), ale nieprzeciętnie rybne jezioro Fiolen. Zbiornik leży w Smalandii, niedaleko głównego ośrodka miejskiego tego regionu - Vaxjo, w spokojnej wiejskiej okolicy. Mieszkańcy okolicznych gospodarstw rolnych bardzo dbają o jezioro, zarybiając je co roku intensywnie pomimo i tak bardzo bogatego naturalnego potencjału akwenu. Poza kilokoma w roku niewielkimi zaciągami siecią (to lokalna tradycja kultywowana od kilkuset lat) miejscowi nie łowią ryb, a nad wodą brak ośrodków wędkarskich i rozbudowanej infrastruktury turystycznej. Jedyny wędkarz, jakiego możemy spotkać na jeziorze, to pływający charakterystycznym canoe Ronnie Isacsson - lider w tegorocznym rankingu "Meter Ligan", prowadzonym przez szwedzki magazyn wędkarski "Fiske for alla". Zasady rankingu są następujące: przez cały rok wędkarze zgłaszają do redakcji złowione szczupaki, które przekraczają metr długości. Zwycięża ten, kto przez cały sezon 2007 wykaże się największą łączną długością złowionych metrowych szczupaków. Warunkiem jest, aby każde trofeum uwiecznione zostało na fotografii i wypuszczone z powrotem do wody (no kill). Ronnie do września 2007, kiedy powstawał ten tekst, złowił łącznie 29 ponadmetrowych szczupaków, o łącznej długości przekraczającej 30 metrów! Niemal wszystkie zostały złowione właśnie na Fiolen, a najdłuższa ryba miała 122 cm długości. Te doprawdy niesamowite wyniki dawały Ronnie Isacssonowi zdecydowane prowadzenie w rankingu.

FiolenJezioro Fiolen ma owalny kształt i mało urozmaiconą linię brzegową, a trzciny wystepują jedynie na niewielkim jej fragmencie. Jest tylko jedna, niezbyt duża wyspa. Za to pod wodą nie jest już tak monotonnie, jak na jej powierzchni. Dno jest niezwykle różnorodne, pełne garbów, zatopionych głazów, dołków i łąk roślinnoście zanurzonej. Maksymalna głębokość dochodzi do 12 metrów, a przeciętna wynosi 2-3 metry. Pływając po Fiolen z echosondą zobaczymy gigantyczne stada drobnicy, głównie płoci i uklei. Takie warunki to wymarzone środowisko dla szczupaka, którego jest tutaj nieprawdopodobna wprost ilość, a egzemplarze okazowe możemy łowić niemal codziennie. Dość powiedzieć, że w trakcie krótkiej wizyty wiosną 2007 roku ekipa Eventur Fishing złowiła podczas jednodniowej sesji dwa ponadmetrowe esoxy, z których jeden miał równe 12 kg! Ten gigantyczny okaz padł na jerka zarzuconego z pomostu obok domku. Ponadto złowiliśmy trzy szczupaki czterokilogramowe i sześć mniejszych od dwóch do trzech kilo. Uzupełnieniem tych pięknych rezultatów były dwa okonie o masie 1,1 kg każdy! Potencjał wody potwierdziły jesienne połowy naszych klientów. Ze względu na wyjątkowość jeziora Fiolen oraz jego małe rozmiary od sezonu 2008 szczupak objęty został całkowicie metodą "no kill". Wędkarze zainteresowani konsumpcją złowionych ryb mogą na życzenie połowić w jednym z sąsiednich leśnych jezior sandacze.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski >>>

Zakwaterowanie
i serwis wędkarski


Warning: Use of undefined constant Fiolen - assumed 'Fiolen' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /animacja_fiolen.php on line 17
1300,- zł
od osoby za 7 dni*
Sprawdź szczegóły

Szczególnie polecamy
na połów:
szczupak, okoń

Podstawowe dane
Powierzchnia:
160 ha
Maks. głebokość:
12 m
Średnia głębokość:
3 m
Położenie:
ok. 180 km od Karlskrony
Rybostan:
duży szczupak, okoń, sandacz, węgorz, biała ryba

Rekordy
szczupak 14, 8 kg
okoń 1,7 kg
węgorz 2,1 kg

Sezon wędkarski
szczupak IV-XI
okoń cały rok
biała ryba V-IX

Preferowane metody
Drapieżniki - dozwolona metoda spinningowa, trolling oraz żywiec
Biała ryba - wszystkie metody połowów ryb spokojnego żeru.

Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem.

Limity i ograniczenia
Obowiązuje całkowity zakaz zabierania szczupaków (patrz obok). Pozostałe gatunki można zabierać w ilościach niezbędnych na bieżące spożycie (np. do przygotowania kolacji).

*Populacja danego gatunku w łowisku

Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
Created by domelon