about us about us środa, 03 marca 2021
Wyprawy wędkarskie


Rejon Foldvik
Nocny połów

NORWEGIA - OFERTY
Norwegia - informacje
Wędkarstwo w Norwegii
Atlas ryb norweskich
Pogoda, czyli kiedy jechać?
Co zabrać na wyjazd?GALERIA - REJON FOLDVIK
Rejon Foldvik Rejon Foldvik Rejon Foldvik
Rejon Foldvik Rejon Foldvik Rejon Foldvik
Rejon Foldvik Rejon Foldvik Rejon Foldvik


Rejon Foldvik
Okolice Foldvik


Rejon Foldvik

Wędkarstwo w Norwegii
Norwegia

Mała i cicha wioska rybacka Foldvik leży bezpośrednio nad przepięknym fiordem Gratangen, w odległości ok. 60 kilometrów na od Narwiku. Otoczona jest skalistymi graniami szczytów (ośnieżonych nawet latem, choć na dole może być w tym czasie 25 stopni ciepła) i zielenią górskich łąk. Krajobrazy przypominają trochę austriackie Alpy, widok zatem zadowoliłby niejednego pejzażystę. Ale to nie artyści są głównymi goścmi tych okolic, a wędkarze!

Tereny wędkarskie i metody połowu

Rejon FoldvikJest to jedno z najlepszych miejsc na wędkowanie na północy Norwegii. Osłonięty wysokimi skałami fiord zapewnia bezpieczne łowienie przy niemal dowolnych warunkach pogodowych. Już w bezpośrednim sąsiedztwie przystani łodziowej i miejsca zakwaterowania można złowić piękne okazy takich ryb, jak dorsze (nawet do 20 kg, ale najczęściej trafiają się sztuki kilkukilogramowe), brosmy, zębacze, plamiaki czy nawet halibuty (turyści niemieccy złowili w sezonie 2006 okaz w granicach 50 kg ok. 200 metrów od domku!). Na duże czarniaki lepiej wybrać się poza ujście fiordu. Po zlokalizowaniu stada (robimy to przy pomocy echosondy) można liczyć na seryjne brania ryb w granicach 6-10 kg. Natomiast małe czarniaki (do 3 kg) biorą praktycznie wszędzie. Na wodach sąsiadującego z fiordem archipelagu, blisko otwartego Atlantyku, dobrze połowimy też większe dorsze i brosmy, a branie potężnego halibuta może w każdej chwili zaskoczyć wysnuciem kilkudziesięciu metrów plecionki z multiplikatora! W głębi fiordu jest wiele płytszych miejsc, ale np. w okolicy mostu drogowego można połowić piękne dorsze i plamiaki.

Rejon FoldvikZarówno na wodach fiordu, jak i na otwartej wodzie musimy być przygotowani na dość głębokie łowienie, a więc używać będziemy głównie pilkerów. Niemniej od czasu do czasu znajdziemy też płytsze łowiska, gdzie będzie można zastosować klasyczny (oczywiście nieco cięższy niż na jeziorach czy szkierach) spinning. Znakomitymi przynętami są duże morskie twistery na dość ciężkich główkach (od 30 gram wzwyż). Najlepszą przynętą na ryby żerujące przy samym dnie (brosma, zębacz, molwa) jest filet z makreli czy małego czarniaka. Przynętę obciążamy ciężarkiem o masie dopasowanej do głebokości łowiska. Na czarniaki żerujące w okolicach szczytów podwodnych górek skuteczny może okazać się trolling z użyciem woblerów Pełne informacje na temat technik łowienia i najlepszych przynęt otrzymają Państwo przed wyjazdem na wyprawę w biurze Eventur Fishing.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski >>>

Zakwaterowanie
i serwis wędkarski


Warning: Use of undefined constant Foldvik - assumed 'Foldvik' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /animacja_foldvik.php on line 15
1370,- zł
od osoby za 7 dni*
Sprawdź szczegóły

Szczególnie polecamy
na połów:
czarniak, dorsz, halibut, plamiak, brosma, zębacz

Gatunki ryb:
czarniak, dorsz, halibut, plamiak, brosma, zębacz, molwa, łosoś, śledź

Sezon:
od czerwca do września

Preferowane metody:
pilkery, spinning, trolling, metoda żywcowa, filet

Dostępność łowisk:
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym o odpowiedniej mocy.

Limity i ograniczenia:
Do kraju można przewieźć do 15 kg zamrożonych filetów. Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zanim zabijemy rybę, zastanówmy się, czy jej mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas i ochotę na jej sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne, a nadmierne wyrybianie łowisk może w dalszej perpektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego.


*Populacja danego gatunku w łowisku

Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
Created by domelon