about us about us środa, 03 marca 2021
Wyprawy wędkarskie


Zatoka Gamlebyviken
Dorodny wiosenny szczupak

GALERIA
ZATOKA GAMLEBYVIKEN
Zatoka Gamlebyviken Zatoka Gamlebyviken Zatoka Gamlebyviken
Zatoka Gamlebyviken Zatoka Gamlebyviken Zatoka Gamlebyviken
Zatoka Gamlebyviken Zatoka Gamlebyviken Zatoka Gamlebyviken
Zatoka Gamlebyviken Zatoka Gamlebyviken Zatoka Gamlebyviken
Zatoka Gamlebyviken Zatoka Gamlebyviken Zatoka Gamlebyviken
Zatoka Gamlebyviken Zatoka Gamlebyviken Zatoka GamlebyvikenZatoka Gamlebyviken
Jedna z odnóg zatoki

Rezerwacje w systemie online >>>

Zatoka Gamlebyviken

wędkarstwo w szwecji
Szwecja


Zatoka Gamlebyviken - bez wątpienia jedno z najlepszych łowisk szczupaka w bałtyckich szkierach - jest od lat chętnie odwiedzana przez europejskich wędkarzy. Najczęściej jednak kwaterują się oni w położonym nieopodal otwartego morza słynnym Västervik. Koniec zatoki, czyli okolice miasta Gamleby, to wody poddane zdecydowanie mniejszej presji wędkarskiej, dzięki czemu pogłowie okazałych szczupaków jest tu niezmiennie bardzo duże. Świadczy o tym choćby fakt, że rejon Gamleby został włączony jako jeden z trzech sektorów do słynnych europejskich zawodów szczupakowych, rozgrywanych co roku we wrześniu właśnie w Västervik.

Tereny wędkarskie oraz metody połowu

Zatoka GamlebyvikenZatoka Gamlebyviken to wybitnie szczupakowa woda, niezwykle bogata w roślinność zanurzoną i przybrzeżne trzcinowiska. Podobnie jak w innych łowiskach szkierowych, tak i w Gamleby, ze względu na bardzo wysoką żyzność wody i niewyczerpane ilość pokarmu drapieżniki o wiele szybciej niż w jeziorach czy rzekach osiągają duże rozmiary i są zdecydowanie bardziej waleczne od swoich śródlądowych pobratymców. Wiosną, bezpośrednio po tarle, jest tutaj bardzo dużo grubych drapieżników - o wiele więcej, niż w okolicach otwartego morza. Szczupaki intensywnie żerują na płytkiej wodzie, polując na trącą się białą rybą. Przy sprzyjających okolicznościach i odrobinie szczęścia można złowić wówczas nawet kilka okazów jednego dnia. Mniejszych sztuk z reguły jest tak wiele, że po kilkunastu przestaje się je liczyć. Również jesienią łowisko obdarza pięknymi rybami. Brań jest co prawda nieco mniej niż na wiosnę, za to na naszych zestawach o wiele częściej meldują się duże sztuki. Poza przedstawicielami gatunku "esox lucius" w Gamlebyviken z powodzeniem możemy łowić również okonie oraz białą rybę. "Pasiaste" drapieżniki w Zatoce Gamleby żerują praktycznie przez cały rok, ale na najlepsze wyniki możemy liczyć zwłaszcza pod koniec lata i jesienią. Właśnie ten okres szczególnie sprzyja połowom okoniowych okazów, a trafienie na intensywne żerowanie tych ryb jest zawsze miłym przerywnikiem w łowieniu szczupaków. Kluczem do wędkarskiego sukcesu, tak jak na większości szkierowych łowisk, jest częste przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Jeśli przez kilka minut nie mamy brań, warto szybko zmienić stanowisko. Często kolejna zatoka, Zatoka Gamlebyvikenchoć na pierwszy rzut oka identyczna jak poprzednia, potrafi obdarować piękną rybą. W ten sposób znacznie zwiększamy obławiany przez nas obszar i tym samym prawdopodobieństwo znalezienia żerujących ryb. Drapieżniki w Gamleby w dużym stopniu występują "wyspowo" przemieszczając się za ławicami białej ryby, dlatego po złowieniu jednej sztuki z reguły możemy liczyć w danym miejscu na co najmniej kilka brań. Zatoka jest dosyć rozległa (18 km długości) i posiada liczne małe zatoczki porośnięte trzcinami i roślinnością zanurzoną. To sprawia, iż wędkowanie możliwe jest przy każdej niemal pogodzie - nawet podczas silnego wiatru.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski >>>

Zakwaterowanie
i serwis wędkarski


Warning: Use of undefined constant Gamlebyviken - assumed 'Gamlebyviken' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /animacja_gamlebyviken.php on line 17
1140,- zł
od osoby za 7 dni*
Sprawdź szczegóły

Szczególnie polecamy
na połów:
szczupak, okoń, biała ryba

Podstawowe dane
Położenie:
Karlskrona - 235 km.
Ystad - 430 km.
Nynäshamn - 315 km.
Powierzchnia:
Łącznie ponad 7000 ha (kilka obszernych zatok)
Średnia głębokość:
7 m
Maks. głębokość:
34 m
Rybostan:
liczny duży szczupak, okoń, jaź, węgorz, łosoś i troć (okresowo), dorsz, śledź, biała ryba

Gatunki ryb *
szczupak, okoń, węgorz, biała ryba.

Znane rekordy
szczupak 18,75 kg
okoń 1,5 kg
węgorz 2,3 kg

Sezon
szczupak V - X
okoń cały rok
biała ryba V - IX

Preferowane metody
Drapieżniki - metoda spinningowa oraz żywiec.
Biała ryba - wszystkie metody połowów ryb spokojnego żeru.

Dostępność łowiska
Na najlepsze tereny wędkarskie można dotrzeć jedynie łodzią. Wędkowanie z brzegu jest dosyć trudne, choć w niektórych miejscach możliwe. Niemniej wyniki przy wędkowaniu z brzegu z reguły nie są rewelacyjne.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać łącznie 2 sztuki szczupaka dziennie na domek(tylko ryby w przedziale 45-85 cm). Ryby innych gatunków można zabierać w ilościach potrzebnych na bieżące spozycie (np do przygotowania kolacji).

*Populacja danego gatunku w łowisku

Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
Created by domelon