about us about us piątek, 28 lutego 2020
Wyprawy wędkarskieRZEKA RIO EBRO I ZBIORNIK CASPE, kwiecień 2008.
Jako eksperci wędkarscy:
Marek Szymański (Wędkarski Świat) oraz Maciek Rogowiecki (Eventur Fishing)

Termin pobytu:12.04 - 19.04.08
Liczba uczestników:14 osób
Termin nadsyłania zgłoszeń:01.02.2008
Cena:ok. 3960 PLN*/osoba
Rezerwacje:(22) 894 58 12 lub e mail: maciek@eventurfishing.pl, tomek@eventurfishing.pl

Gdzie jedziemy i co będziemy łowić?

Celem naszej wyprawy jest Celem naszej wyprawy po raz drugi jest Hiszpania, a ściślej mówiąc rzeka Ebro i zbiornik zaporowy Caspe. Są to obecnie najlepsze w Europie łowiska dużego suma. Termin kwietniowy gwarantuje praktycznie spotkanie z wąsatymi drapieżnikami. Na zeszłorocznej wyprawie, pomimo całkowicie beznadziejnych warunków (niespotykanie wysoki stan wody na rzece, którego nie było tam od ponad 50 lat) wyjęliśmy 6 sumów, w tym okaz o długości 221 cm. Co najmniej drugie tyle straciliśmy podczas holu. Ponadto złowionych zostało kilkaset sandaczy. Największe dochodziły do 6 kg.

Średnia masa ryb łowionych na Ebro oscyluje w granicach 25 - 60 kg, ale tylko i wyłącznie kwestią czasu jest spotkanie z rybą znacznie przewyższającą te rozmiary. Największy sum złowiony w Caspe w 2006 r., ważył 102 kg i miał ponad 240 cm długości. W kwietniu sumy w Ebro będą jeszcze przed tarłem i żerowanie ryb będzie bardzo intensywne. Łowić będziemy przede wszystkim na trolling i spinning, choć na pewno spróbujemy też metody żywicowej i łowienia z gruntu. Poza sumem w łowisku bardzo obficie występuje sandacz (populacja szacowana jest na ponad 5 mln sztuk), bass oraz wszędobylski karp (ponad 30 mln sztuk), którego łowić na Ebro można praktycznie wszędzie.


Gdzie mieszkamy?

Naszą bazą wypadową będzie najbardziej profesjonalny ośrodek sumowy w Hiszpanii. Usytuowany w niewielkim, urokliwym miasteczku Mequinenza, nad samą wodą (nieopodal ujścia Segre do Ebro). Ośrodek prowadzony jest przez kilku wykwalifikowanych przewodników wędkarskich, specjalizujących się w połowach sumów. Zakwaterowani będziemy w 4 komfortowych apartamentach nad brzegiem rzeki. Każdy z wyposażoną kuchnią i łazienką. Sprzątanie końcowe oraz pościel w cenie pobytu. W miasteczku znajduje się kilka restauracji z niedrogimi posiłkami oraz dobrze zaopatrzony sklep wędkarski (kompletny sprzęt do połowu sumów - bardzo wysokiej jakości (Shimano, Penn, Fox) - można także wypożyczyć na miejscu).

Profesjonalny sprzęt pływający

Do dyspozycji naszej grupy znajduje się osiem bezpiecznych łodzi wędkarskich, wyposażonych w silniki spalinowe o mocy 15 KM. Łodzie znajdują 20 m od apartamentów. Aby zachować pełen komfort łowienia jedna łódka przewidziana jest na 2-óch wędkarzy.

Opieka podczas wyjazdu

Wielką atrakcją wyprawy będzie obecność jednego z najlepszych i najbardziej cenionych w Polsce wędkarzy. Gościem specjalnym imprezy będzie Marek Szymański - dziennikarz 'Wędkarskiego Świata" znany publicysta wędkarski, a przede wszystkim jeden z najwybitniejszych sumiarzy w naszym kraju (na zdjęciu obok). Drugim przewodnikiem oraz koordynatorem imprezy będzie Maciej Rogowiecki z Eventur Fishing, który jest łowcą jednego z największych sumó złowionych w Europie (102 kg, 238 cm). Państwa przewodnicy dobrze znają sumowe "abecadło". W każdej chwili służą Państwu swoją obszerną wiedzą i fachowym doradztwem.

Dojazd na łowisko

Transport samolotem na trasie Warszawa - Barcelona - Warszawa (rejsowe linie lotnicze LOT). Z lotniska w Barcelonie na łowisko dowiezie nas bus z ośrodka.

Informacje sprzętowe

Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem kompletną informację sprzętowo - wędkarską (na piśmie). Stosowne informacje zostaną przesłane do Państwa mailem po wpłacie zaliczki na konto biura.

Zgłoszenia

Przyjmujemy drogą mailową (maciek@eventurfishing.pl lub tomek@eventurfishing.pl) lub tel.: 022 894 58 12

Cena: ok. 3960 PLN*/osoba
W cenę imprezy wliczone są:
- przelot Warszawa - Barcelona - Warszawa oraz transfery busem
- zakwaterowanie w apartamencie 3 lub 4-osobowym
- sprzątanie końcowe
- łódź wędkarska z silnikiem spalinowym 13 - 25 KM (1 łódź na 2 osoby)
- opieka i przewodnictwo wędkarskie (Maciek Jagiełło oraz Maciej Rogowiecki) przez cały okres wyjazdu
- wszelkie licencje wędkarskie
- ubezpieczenie Warta Travel

* - cena skalkulowana według kursu € oraz cen biletów lotniczych z dnia 16.11.2008. Może ulec niewielkiej zmianie podyktowanej zmianami kursów walut.


Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
Created by domelon