about us about us niedziela, 07 marca 2021
Wyprawy wędkarskie


Szkiery Gryt
Testowanie Gryt - 05.2007

GALERIA
SZKIERY GRYT
Szkiery Gryt Szkiery Gryt Szkiery Gryt
Szkiery Gryt Szkiery Gryt Szkiery Gryt
Szkiery Gryt Szkiery Gryt Szkiery Gryt
Szkiery Gryt Szkiery Gryt Szkiery Gryt


Szkiery Gryt
Takich jest tu bez liku....


Szkiery Gryt

wędkarstwo w szwecji
Szwecja


Szkiery GrytJedna z najbardziej szlagierowych nowości w naszej ofercie. Gryt to bez wątpienia jedno z najlepszych łowisk szczupaka w Szwecji, a jego wielką zaletą jest stosunkowo mała jeszcze popularność wśród wędkarzy (wynikająca z braku wiedzy), znikoma ilość ośrodków wędkarskich oraz niewielki stopień tzw. "przełowienia" wody. Szkiery Gryt są położone na wschodnim wybrzeżu Szwecji pomiędzy miastami Vastervik i Norrkoping, nieco na północ od małego portu Valdemarsvik. Jest to miejsce wprost wymarzone na wędkarski urlop - odludne, spokojne i ciche. Bliskość otwartego morza sprawia, że woda jest tu zawsze dobrze natleniona i chłodniejsza, niż we wcinających się w ląd zatokach. Dzięki temu ryby w Gryt dobrze biorą nawet przy słonecznej i bezwietrznej pogodzie oraz wysokiej temperaturze powietrza, co rzadko zdarza się na jeziorach i wewnętrznych szkierach.

Szkiery GrytGryt jest archipelagiem pełnym małych wysepek, zatoczek i cieśnin. Woda jest przejrzysta i bardzo czysta, a dno porośnięte gęstą roślinnością - zarówno o charakterze morskim, jak glony czy morszczyn, jak i słodkowodnym, jak moczarka czy rdestnica. Duże jego odcinki są piaszczyste, ale nie brak również głazów, kamienistych raf i gwałtownych uskoków. Brzegi w wielu miejscach obficie porastają trzciny. Szczupaki są w Gryt niemal wszędzie, a żerują w zależności od pogody, pory roku i przebywania stad drobnicy na głębszej bądź płytszej wodzie. Oczywiście, jak na wszystkich szkierowych łowiskach, niektóre miejsca będą szczególnie obfitowały w zgrupowania ryb, a na innych brania zdarzą się sporadycznie. Jednak średnio zaawansowani wędkarze poradzą sobie bez problemu przy pomocy echosondy i uważnej obserwacji terenu, a dodatkowo zawsze poradą służyć mogą gospodarze naszych ośrodków. Po zlokalizowaniu najlepszych miejsc wędkarze mogą liczyć na fantastyczne wyniki - z rybami okazowymi włącznie. Rokrocznie w szkierach Gryt padają szczupaki o masie 15 kg, a nawet większe. W oferowanych przez nas ośrodkach wędkarskich zalecana jest metoda "no kill", z możliwością zabrania od czasu do czasu kilku mniejszych ryb na kolację. Niemile widziane jest przetwarzanie i mrożenie ryb z przeznaczeniem na wywóz do kraju.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski >>>

Zakwaterowanie
i serwis wędkarski


Warning: Use of undefined constant Gryt - assumed 'Gryt' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /animacja_gryt.php on line 17
1165,- zł
od osoby za 7 dni*
Sprawdź szczegóły

Szczególnie polecamy
na połów:
szczupak, okoń

Gatunki ryb
szczupak, okoń, sandacz, troć, łosoś, węgorz, płoć, leszcz, śledź

Sezon wędkarski
szczupak IV-X
okoń V-X
sandacz VI-X

Preferowane metody
Drapieżniki - dozwolona metoda spinningowa, żywiec, martwa rybka.
Biała ryba - wszystkie metody połowów ryb spokojnego żeru.

Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu - trudne z powodu pasa trzcin i prywatnych posesji.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka na domek w rozmiarze 45- 80 cm. Pozostałe gatunki można zabierać według bieżących potrzeb (np. w ilości niezbędnej do przygotowania kolacji). W Szwecji nie praktykuje się zabierania ryb na zapas czy do zamrażarek.

*Populacja danego gatunku w łowisku

Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
Created by domelon