about us about us piątek, 26 lutego 2021
Wyprawy wędkarskie


Lipień z Keskisenkoski


GALERIA - HANKASALMI

Atrakcje w pobliżu:
 • miasto Jyväskylä (Muzeum Alvara Aalto, Muzeum Środkowej Finlandii, Muzem Sztuki, Muzeum Rzemiosła Fińskiego, Centrum Strojów Narodowych, XIX-wieczny kościół Kaupungin)
 • kajaki i rafting (jeziora i progi wodne)
  Rejon Hankasalmi-Konnevesi

  wędkarstwo w finlandii
  Finlandia

    więcej info o pstrągowych bystrzach Finlandii
    przeczytaj reportaż z wyprawy

  Leży w bezpośrednim sąsiedztwie słynnych bystrzy Kuusaankoski i Kapeenkoski (kilkadziesiąt kilometrów w kierunku wschodnim). Dlatego może stanowić dla łowiących tam wędkarzy ciekawą odskocznię na jednodniowy wypad. Znakomicie nadaje się również do zaaranżowania pełnego, tygodniowego urlopu wędkarskiego. Jak zwykle w środkowej Finlandii w rejonie tym dominują lasy, jeziora i krótkie, rwące rzeki. To wyśmienite tereny myśliwskie, wędkarskie oraz raj dla miłośników kajakarstwa, a także wędrówek w dzikich ostępach i survivalu. W odludnej okolicy rozciągającej się od miasteczka Hankasalmi do jeziora Konnevesi znajdziemy tak potrzebne nam ciszę, spokój oraz pełną izolację od wszechobecnego w naszym życiu stresu. W licznych jeziorach i rzekach możemy ukoić nerwy łowiąc wspaniałe egzemplarze ryb najrozmaitszych gatunków - od szlachetnych pstrągów i lipieni po bardziej pospolite, ale równie piękne szczupaki i okonie. W lasach możemy nacieszyć się nieprzebranym bogactwem grzybów, w tym tak poszukiwanych rydzów, borowików i czerwonych koźlarzy.

  Najciekawszym łowiskiem w tej okolicy jest urokliwa rzeka pstrągowo-lipieniowa Keskisenkoski.

  Bystrze Keskisenkoski

  Keskisenkoski na polecanym Państwu kilkusetmetrowym odcinku bardzo przypomina polski Dunajec. Jest dość szeroką rzeką o wartkim nurcie, z licznymi głazami, rynnami, szypotami, dołkami i wypłyceniami. Dalej nurt się uspokaja a rzeka staje bardziej nizinna. Okolica jest piękna, dzika i odludna (poza kilkoma zabudowaniami wiejskimi). W lesie rosną liczne grzyby i jagody, a na brzegu zorganizowane są miejsca biwakowe dla wędkarzy, przystosowane do rozpalenia ogniska i zorganizowania plenerowego posiłku. W krystalicznie czystej wodzie żyje duże naturalne pogłowie pstrąga potokowego oraz lipienia. Ponadto wodę dodatkowo zarybia się podrośniętymi potokowcami. Kropkowane drapieżniki o wadze powyżej kilograma są tutaj częsta zdobyczą. Również okazały lipień dobrze reaguje na muchę oraz spinning. Wędkuje się zasadniczo z brzegu lub brodząc w wodzie. Jest jednak możliwość wynajęcia przewodnika wędkarskiego, który umożliwi nam łowienie z łodzi. Najlepszą porą roku na pstrągowe łowy jest maj oraz jesień. Polecamy 1-2 dniowy wypad na Keskisenkoski w trakcie pobytu nad Kuusaankoski lub Kapeenkoski. Odległość - ok. 60 km. Istnieje również możliwość zakwaterowania w bezpośredniej bliskości wody i spędzenia tam dłuższego urlopu.

  Zakwaterowanie i serwis wędkarski >>>

  Zakwaterowanie
  i serwis wędkarski


  Warning: Use of undefined constant Hankasalmi - assumed 'Hankasalmi' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /animacja_hankasalmi.php on line 13
  1186,- zł
  od osoby za 7 dni*
  Sprawdź szczegóły

  Szczególnie polecamy
  na połów:
  pstrąg potokowy, lipień

  Gatunki ryb i wymiary ochronne*
  Keskisenkoski
  pstrąg pot. 40 cm
  łosoś jez. 40 cm
  lipień 30 cm
  szczupak -
  okoń -
  jaź -
  Jeziora
  szczupak -
  okoń -
  sandacz 37 cm

  Okresy ochronne
  łosoś11.09-15.11
  pstrąg pot.11.09-15.11

  Sezon wędkarski
  Keskisenkoski
  1.05-10.09
  Jeziora
  cały rok

  Wielkość ryb i znane rekordy
  Okonie dorastają do 2 kg,
  szczupaki dorastają do metra długości i 10 kg wagi,
  pstrąg pot. - 4,8 kg,
  troć - 8,95 kg.

  Preferowane metody
  Pstrągi i lipienie w rzekach - spinning i sztuczna mucha (dozwolone tylko sztuczne przynęty). Szczególnie polecamy woblery. Ryby jeziorowe - spinning, trolling, martwa rybka.

  Dostępność łowiska
  W rzekach łowi się z brzegu bądź brodząc, w jeziorze - z łodzi.

  Limity i ograniczenia
  Z rzek zabiera się tylko pstrągi pochodzące z zarybień (z obcięta płetwa tłuszczową). Te z dzikiego stada należy wypuszczać. Brak limitów ilościowych, ale w całej Skandynawii obowiązuje zwyczajowa zasada zachowywania umiaru w zabieraniu ryb - czyli bierzemy tyle, ile nam potrzeba do spożycia w dniu połowu.

  * wszystkie informacje na temat regulacji prawnych na podstawie danych otrzymanych od fińskich partnerów


  Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
  Created by domelon