W SKRÓCIE O ŁOWISKU
W skrócie o łowisku Łowisko rzeczno-jeziorowe zlokalizowane w środkowej Szwecji, oddalone:
✓ ok. 180 km od Nynäshamn,
✓ ok. 660 km od Karlskrony,
✓ ok. 830 km od Ystad,
✓ ok. 180 km od lotniska Arlanda w Sztokholmie,
✓ ok. 780 km od Malmö.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: szczupak (od maja do listopada), okoń (cały rok), sandacz (od czerwca do listopada).
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
duży sandacz i duży szczupak w jednym akwenie
niedaleko od promu
dzika natura piękne krajobrazy parku narodowego Nedre Dalälven
Hedesunda, środkowa Szwecja Flaga Szwecja
Rejon Nedre Dalälven, ulokowany w środkowej Szwecji (około 180 km północny zachód od Sztokholmu), obejmuje 200-kilometrowy przyujściowy odcinek niezwykle żyznej rzeki Dalälven (Dal) i jest jednym z najatrakcyjniejszych wędkarsko obszarów w całym kraju. Swoją niezwykłą krajobrazową i biologiczną różnorodność zawdzięcza właśnie owej rzece, w której na przemian występują wartkie, dzikie bystrza oraz obszerne, obfite w roślinność rozlewiska przypominające rozległe jeziora.
Tylko 2,5 godziny od promu!
Liczba potencjalnych łowisk, ich wielka odmienność, a przede wszystkim łowione tu ryby przyprawiają wędkarzy o zawrót głowy i sprawiają, iż wielu gości przyjeżdża tu kilka razy do roku. Cały ten region słynie ponadto z wspaniałych gęstych lasów z mnóstwem dzikiej zwierzyny i leśnego runa (znaczna jego część to park narodowy), co nie jest bez znaczenia dla osób tęskniących za naturą. Niewielka presja wędkarska, a przede wszystkim duża populacja ryb powodują, że obszar ten można śmiało określić mianem prawdziwego wędkarskiego eldorado. I to zaledwie 180 km od Sztokholmu!
Wędkowanie na Hedesundzie.
Hedesunda czyli szczupak i sandacz
Jezioro (w zasadzie duże rozlewisko rzeczne) Hadesunda należy bez cienia wątpliwości do najlepszych łowisk szczupaka i sandacza w całej Szwecji, choć nie jest to łowisko należące do najłatwiejszych. Aby dobrze je poznać i zlokalizować ryby należy sporo pływać i często zmieniać miejscówki. Olbrzymi obszar wodny (blisko 10 000 ha) poprzecinany jest dziesiątkami półwyspów, zatok i trzcinowych korytarzy, co bardzo upodabnia go do bałtyckich szkierów. Woda ma stojący charakter, tylko w niektórych miejscach wyczuwalny jest lekki nurt. Rybostan łowiska jest bardzo różnorodny i reprezentowany przez blisko 30 gatunków. Wędkarzy zapraszamy do Hedesundy na połowy przede wszystkim grubych szczupaków (ryby w rozmiarach 90-110 cm występują w łowisku często) oraz okazałych sandaczy - gatunku, który w Szwecji (w dorodnych rozmiarach) występuje dość rzadko. Tutaj mętnookie drapieżniki doskonale czują się w towarzystwie szczupaków i rosną "jak na drożdżach". Średnie rozmiary łowionych sandaczy wynoszą ok. 1-3 kg i dość często można spotkać się z rybą w granicach 5-6 kg. Największe sztuki łowione przez okolicznych specjalistów dochodzą do 8-9 kg. Najlepszą porą na wizytę w Hedesundzie będzie maj (duże szczupaki łowione na bardzo płytkiej wodzie), czerwiec-sierpień (szczupak, sandacz, okoń) oraz wrzesień-listopad (szczupak, sandacz, okoń).
Dostępność łowiska
Jeśli chodzi o szczupaki, okonie, sandacze i ryby spokojnego żeru, to w niektórych miejscach możliwe jest łowienie z brzegu. Niemniej najlepsze rezultaty osiąga się, korzystając z łodzi wyposażonych w silniki spalinowe.
Rekomendowane metody połowu
Najlepsze metody na drapieżniki to spinning i trolling. Na białą rybę spławik i metoda gruntowa.
Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać maksymalnie 2 ryby dziennie na domek (2 szczupaki, 2 sandacze lub 1 szczupaka i 1 sandacza). Niedozwolone jest wywożenie ryb ze Szwecji. Z łowiska nie można zabierać szczupaków większych niż 80 cm i sandaczy większych niż 70 cm.
Nowo wybudowany domek na 2-3 osoby.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Polscy wędkarze mają możliwość zakwaterowania w dwóch nowych, drewnianych domkach zlokalizowanych około 150 m od brzegu łowiska i przystani łodziowej na terenie typowego szwedzkiego gospodarstwa. Okolica domków jest cicha i spokojna.
Do dyspozycji wędkarzy aluminiowe łodzie wędkarskie Linder o długości 4,1-4,4 m (maks. 3 osoby). Łodzie wyposażone są w silniki o mocy 5 KM oraz echosondy. Na miejscu dostępne są batymetryczne mapy łowiska oraz usługi doświadczonego przewodnika wędkarskiego (wcześniejsza rezerwacja w biurze). Licencje wędkarskie płatne są po przyjeździe na miejsce (200,- SEK/osoba/tydzień). Nad brzegiem wody, tuż obok przystani znajduje się sauna oraz niewielki sklepik wędkarski, który prowadzi gospodarz.
Domek „duży” dla 4-5 osób 42 m2 powierzchni. Ładny drewniany domek w skandynawskim stylu. Zapewnia wygodne zakwaterowanie dla 3-4 osób (maks. 5 osób). W domku: salon z kominkiem i TV, w pełni wyposażony aneks kuchenny, łazienka oraz 2 sypialnie (1 na poddaszu). Na zewnątrz weranda z meblami ogrodowymi i grillem. W domku jest dostęp do internetu oraz klimatyzacja (dostępne za niewielką opłatą na miejscu).
Domek „mały” dla 2-3 osób 32 m2 powierzchni. Niewielki domek położony ok 20 m od większego domku. Posiada salon z TV i jednym łóżkiem oraz oddzielną sypialnię 2-osobową. Kuchnia oraz łazienka. Na zewnątrz weranda z meblami ogrodowymi i grillem. Dostępny internet za niewielką, dodatkową opłatą na miejscu.
Domek 5-osobowy
Aluminiowa łódź wędkarska
Echosondy w standardzie
Atrakcje w okolicy
✓ miasto Uppsala (dawna stolica Szwecji),
✓ szlaki przyrodnicze - rowerowe, kajakowe oraz piesze,
✓ Älvkarleby - łososiowy odcinek rzeki Dal oraz Muzeum Łososia.
Oferta wędkowania w Hedesunda (pakiety) Eventur Fishing
Termin:maj-listopad
Czas trwania:pobyty 7-dniowe rozpoczynające się od niedzieli
Dojazd:we własnym zakresie
Ilość uczestników:maksymalnie 8 osób
Zakwaterowanie:domek 5-osobowy oraz 3-osobowy
Wyżywienie:we własnym zakresie
Łowiska:rzeka, jezioro, rozlewiska
Przewodnik:dostępny za dodatkową opłatą, potrzebna wcześniejsza rezerwacja
Cena:1 650,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 6 600,- PLN za 4 osób)
(cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 27.10.2016 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • zakwaterowanie w dużym domku
  • 2 łodzie wędkarskie Linder z silnikami spalinowymi 5 KM oraz echosondami
  • 1 zbiornik paliwa (10 l) do każdej z łodzi
  • mapy batymetryczne, pełna informacja o łowisku
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce