Wyprawy wędkarskie
Wędkarstwo w Hiszpanii
Hiszpania
Wędkarstwo w Hiszpanii
Sumy są największą atrakcją hiszpańskich łowisk
Popularny kierunek turystyczny
Ojczyzna Cervantesa jest drugim obok Włoch najliczniej odwiedzanym krajem w Europie. Przybywający tu turyści wysoko cenią sobie styl życia miejscowych, ich optymizm i pogodę ducha, a także hiszpańską kulturę, kuchnię, doskonałe trunki, a przed wszystkim słoneczną pogodę i łagodny klimat.
Łowiska wielu gatunków ryb
W ostatnich latach do Hiszpanii przybywa też coraz więcej wędkarzy. Znajdą oni tam doskonałe łowiska pstrągowe (Asturia, Pireneje, góry Sierra Nevada), gwaran- tujące ekscytujące przeżycia z dala od hałasu i zgiełku cywilizacji. Hiszpańskie rzeki są również pełne brzan - ryb niezwykle silnych i cenionych przez wędkarzy. Z kolei w licznych zbiornikach zaporowych, jak chociażby Caspe czy Riba Roja na rzece Ebro, znajdziemy wspaniałą populację sumów, sandaczy i pełnołuskich karpi, osiągających w ciepłej i pełnej pokarmu wodzie fantastyczne wręcz przyrosty. W niektórych hiszpańskich jeziorach i rzekach spotkamy też bassy, szczupaki, płocie oraz węgorze.
Szansa na "big game"
Łowiska morskie zarówno w Morzu Śródziemnym, jak i na otwartym Atlantyku dają szansę na połów naprawdę wielkich ryb, takich jak tuńczyki, barakudy, kongery, barweny czy płaszczki. Jeszcze wspanialsze łowiska morskie znajdziemy w okolicy należących do Hiszpanii Wysp Kanaryjskich. Tam można przeżyć już prawdziwe "big game", okraszone nierzadko takimi trofeami jak błękitny marlin, rekin czy żaglica. Sezon w Hiszpanii trwa praktycznie przez cały rok w zależności od regionu, który chcemy odwiedzić. Najlepszy okres na gigantyczne sumy z Ebro to miesiące wiosenne oraz jesień
Przepisy dotyczące wędkarstwa
W Hiszpanii wędkowanie wymaga licencji, a kary za jej brak bądź nie stosowanie się do przepisów są dotkliwe. Wszystkim naszym klientom z przyjemnością udzielamy wyczerpujących informacji na temat przepisów, okresów i wymiarów ochronnych, limitów w połowach etc. Zainteresowanych prosimy o kontakt.
 1.  Rzeka Ebro
Łowiska wędkarskie szkierowe w Skandynawii. Wyjazd na łowisko. Szwecja wędkarstwo. Urlop wędkarski. Wyprawy wędkarskie
Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie tekstu i zdjęć bez zgody autora zabronione.
| Projekt i realizacja: melonio.pl |
Projektowanie stron internetowych