Wyprawy wędkarskie
Jezioro Holmsjön i okolice, środkowa Szwecja
Szwecja
Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji
Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji
Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji
Odkryliśmy je w lecie 2010 roku. Szybko zrozumieliśmy, że Holmsjön oraz niektóre mniejsze akweny w okolicy to wody specjalne, wybitnie przewyższające szwedzką średnią. Ulokowane w przepastnych borach, bez wypoczynkowych ośrodków, turystycznej infrastruktury i zapomniane przez wędkarzy. Ponad rok trwały starania na miejscu o odpowiednie lokum i sprzęt pływający. Na sezon 2012 wszystko jest gotowe i serdecznie zapraszamy do odwiedzin w tym magicznym miejscu.
Dla każdego coś miłego
Umówmy się, że Holmsjön traktować będziemy jako centrum naszego wędkarskiego poligonu. Już tylko ten zbiornik (opisany szerzej w magazynie "Wędkarki Świat" - nr 01/2012) dostarczy zajęcia na kilka ładnych tygodni pływania. Do dyspozycji mamy obszar 3900 ha (blisko 45 km długości), na który składają się głównie głębokie, trollingowe plosa, ale także kilka bocznych i żyznych zatok, gdzie z powodzeniem można spinningować. Holmsjön nie możemy na pewno określić mianem łatwego łowiska, gdzie złowienie kilkunastu szczupaków dziennie jest formalnością. To raczej woda dla ambitnych, cierpliwych wędkarzy, którzy nie zrażają się kilkugodzinnymi poszukiwaniami "oazy" - czyli rybnej miejscówki na tym dużym akwenie, jak opisał to Jacek Kolendowicz w swoim artykule. Ich starania zostaną jednak z pewnością wynagrodzone. Jezioro zamieszkuje bowiem zdrowa i liczna populacja grubego i silnego szczupaka, którego nikt tu nie niepokoi. Ryby 70 - 90 cm są standardem, a przy odrobinie szczęścia łatwo przekroczyć 100 cm. Z wiarygodnych informacji wiemy o co najmniej kilku szczupakach w przedziale 120 - 130 cm złowionych na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Jest także bardzo gruby okoń oraz rekordowe pstrągi potokowe, które dorastają tu do 6 -7 kg. Holmsjön uchodzi bezapelacyjnie za jedno z najlepszych w Europie łowisk tego gatunku, ale poza Szwedami nie sposób spotkać tu innych amatorów połowu tych olbrzymów (najskuteczniejszą metodą łowienia jest trolling z użyciem downriggerów). Naszym zdaniem na Holmsjön warto wybrać się wiosną (druga połowa maja - czerwiec) oraz w okresie jesiennym, który na tej szerokości geograficznej rozpoczyna się pod koniec sierpnia i trwa do połowy października. Więcej informacji na temat tego jeziora i najskuteczniejszych sposobów łowienia otrzymają Państwo w naszym biurze.
O wędkarskiej atrakcyjności obszaru w dużej mierze decydują także pozostałe, znacznie mniejsze jeziora. Jest ich kilkanaście (powierzchnia od 50 do 1500 ha) i w większości są ukryte w okolicznych lasach. Większość z nich to łowiska przeciętne lub niezłe, ale kilka to absolutne perełki, jakich ze świecą szukać nawet w Szwecji. Możemy śmiało określić je mianem dziewiczych, poznanych w minimalnym stopniu. Są zasobne w piękne, "spinningowe" szczupaki i doprawdy rekordowe okonie (nierzadko 1 kg i lepiej). Nad ich brzegami nie znajdziemy żadnych śladów ludzkiej obecności, nie uświadczymy też innych wędkarzy na wodzie. Nasze biuro zapewnia Państwu dostęp do tych łowisk i niezbędny sprzęt pływający. Bez dodatkowych opłat. Prosimy o kontakt z biurem aby uzyskać więcej informacji.
UWAGA! W okolicy Holmsjo znajduje się kilkanaście bardzo dobrych jezior (np. Navarn, Stor-Otern, Stor-Sundsjön, Anundgardssjön, Lillsjön, Hassjön i kilka innych), na które biuro Eventur posiada pełną wyłą- czność w Polsce. Na tych zbiornikach obowiązuje zakaz wędkowania z własnych łodzi, który dotyczy wszystkich wędkarzy spoza Szwecji.
Pstrągowa niespodzianka
Za niewielką, dodatkową opłatą (licencja) nasi Klienci mogą łowić w 3 leśnych, naturalnych jeziorkach zarybionych pstrągiem tęczowym i potokowym. Dla wielu wędkarskich "wyjadaczy", którzy mieli styczność z brzydkimi, komercyjnymi łowiskami tęczaka w Polsce, nie brzmi to z pewnością zbyt obiecująco. Gwarantujemy jednak, iż nasza propozycja spełni wymagania największych wędkarskich malkontentów. Po pierwsze jeziora (powierzchnia od 10 do 18 ha) są cudownie położone w gęstym, sosnowym lesie, gdzie łatwiej natknąć się na łosia niż innego wędkarza. Żadnej cywilizacji w promieniu kilku kilometrów. Woda jest zimna, głęboka i bardzo czysta. Nad brzegami zwalone do wody drzewa i miękki, podmokły teren przypominajmy tundrę dalekiej północy. Ponadto ładnie wkomponowane w teren, niewielkie "budki" dla wędkarzy gdzie można rozpalić grilla i zjeść złowioną rybę. Pstrągi z jeziorek są liczne, pięknie wybarwione, bardzo waleczne i wcale nie tak łatwe do złowienia jakby się z początku mogło wydawać. Swoim wyglądem i zachowaniem przypominają dzikie ryby z naturalnego tarła. Szczerze polecamy muszkarzom i spinningistom. Więcej informacji w naszym biurze.
Jezioro Holmsjon Pstrągowe łowy
Jezioro Holmsjon Szczupak z podwodnej łąki
Jezioro Holmsjon Jest pokotowiec!
Jezioro Holmsjon Serce się raduje
Jezioro Holmsjon Smaczny przyłów
Jezioro Holmsjon Jezioro z tęczakami
Dostępność łowiska
Na najlepsze wyniki wędkarskie można liczyć wędkując z łodzi lub pontonu.

Rekomendowane metody połowu

Drapieżniki - dozwolona metoda spinningowa, żywiec, martwa rybka, sztuczna mucha oraz trolling. Biała ryba - wszystkie metody połowu ryb spokojnego żeru.

Limity i ograniczenia

Z łowiska można zabrać 2 szczupaki dziennie na domek w wymiarze 45-75 cm. Ryby innych gatunków można zabierać z łowiska tylko do bieżącego spożycia lub według odrębnych przepisów obowiązujących na miejscu. W Szwecji nie praktykuje się zabierania ryb na zapas czy do zamrażarek. Obowiązuje całkowity zakaz wywożenia ryb do Polski.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Domek 10-osobowy
Duży, przestronny dom ulokowany około 400 m od brzegu Holmsjön i około 50 m od brzegu mniejszego, atrakcyjnego jeziora (szczupak, okoń, biała ryba). Dom posiada 2 piętra, stoi w leśnej okolicy. W środku znajdziemy 3 oddzielne sypialnie (łóżka piętrowe i pojedyncze), salon wypoczynkowy, w
Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji
pełni wyposażoną kuchnię, prysznic oraz 2 toalety. Do tego domku przynależy duża, plastykowa łódź Ryd (3-osobowa) z silnikiem 30 KM (łódź zacumowana przy brzegu Holmsjön). W domku może mieszkać swobodnie nawet 12 osób po dostawieniu dodatkowych łóżek.
Domek 4-osobowy
Komfortowy, ładny domek ulokowany z drugiej strony jeziora Holmsjön (blisko wiosennych łowisk szczupaka). Zaledwie 100 m od brzegu jeziora. 2 sypialnie, salon wypoczynkowy, w pełni wyposażona kuchnia oraz łazienka z prysznicem i WC. Do tego domku przynależy duża, plastykowa łódź Ryd (3-osobowa) z silnikiem 15 KM (łódź zacumowana przy brzegu Holmsjön).
Łodzie wędkarskie
Poza Holmsjön zapewniamy sprzęt pływający na pozostałych, polecanych przez nas jeziorach w okolicy (od 10 do 30 minut drogi samochodem). W przypadku większych zbiorników będą to nowe łodzie aluminiowe (2-3 osobowe), w przypadku mniejszych są to komfortowe pontony z twardą podłogą. Zarówno łodzie jak i pontony są wyposażone w nowe silniki 4-suwowe o mocy 5 KM. Istnieje możliwość przemieszczania dodatkowych łodzi/pontonów pomiędzy jeziorami za niewielką opłatą na miejscu.
Nasze biuro zapewnia także wszelkie licencje wędkarskie, mapy jezior oraz profesjonalnych przewodników wędkarskich na miejscu (na życzenie, za dodatkową opłatą).
Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji
Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji
Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji Jezioro Holmsjon - Wędkarstwo w Szwecji
Holmsjon
Dojazd na łowisko - u nas wyjątkowo korzystne warunki:
Łowiska wędkarskie szkierowe w Skandynawii. Wyjazd na łowisko. Szwecja wędkarstwo. Urlop wędkarski. Wyprawy wędkarskie
Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie tekstu i zdjęć bez zgody autora zabronione.
| Projekt i realizacja: melonio.pl |
Projektowanie stron internetowych