Wyprawy wędkarskie
Jeziora
Finlandia
Finlandia
  
Jest ich 180 tysięcy
Wystarczy jeden rzut oka na mapę Finlandii, aby stwierdzić, że jest to kraj o niespotykanych wręcz walorach przyrodniczo-krajobrazowych, w którym dominują woda i las. Jest tutaj ogółem ponad 180 tysięcy jezior, a wiele z nich połączonych jest w ogromne szlaki wodne, przy których nasze Mazury wydają się śmiesznie małe.
Jak kiedyś na naszych Mazurach
Ta niespotykana gdzie indziej obfitość wód oraz ich nieskazitelna wręcz czystość (ponad 80% wód w Finlandii posiada klasę wody pitnej) stwarzają wymarzone wprost warunki do uprawiania wędkarstwa. Najliczniej i najczęściej występujące w fińskich jeziorach gatunki ryb nie różnią się w znacznym stopniu od tych występujących w Polsce, jednak ich pogłowie jest nieporównywalnie większe. Możemy zatem z powodzeniem łowić wielkie i waleczne szczupaki, pięknie ubarwione okonie, a ponadto sandacze, leszcze, płocie, krasnopióry, jazie, łososie i pstrągi. Stan taki Finowie osiągnęli dzięki naturalnemu, nieskażonemu środowisku i racjonalnej gospodarce turystyczno-wędkarskiej. Nie bez znaczenia jest także znikoma presja wędkarska - Finlandię, która jest trochę większa od Polski, zamieszkuje niecałe 5,5 miliona ludzi! Urlop na pojezierzu ma jeszcze jeden dodatkowy atut - tutejsze domki posiadają niemal zawsze tradycyjną fińską saunę, po skorzystaniu z której można natychmiast zażyć kąpieli w jeziorze.
Długi sezon
Sezon na fińskich jeziorach rozpoczyna się w maju i trwa nieprzerwanie do pierwszych lodów, które mogą pojawić się już w październiku. Latem gorzej biorą szczupaki i pstrągi, ale bardzo dobrze okonie i sandacze. Zimą możliwe łowienie podlodowe.
Pojezierze Joroinen
Rejon Karstula
Rejon Saarijärvi
Rejon Taivalkoski
Jeziora- Finlandia Widok pojezierza Joroinen
Jeziora- Finlandia Fiński szczupak, jakich wiele
Jeziora- Finlandia Na jeziorze Pyhajärvi
Łowiska wędkarskie szkierowe w Skandynawii. Wyjazd na łowisko. Szwecja wędkarstwo. Urlop wędkarski. Wyprawy wędkarskie
Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie tekstu i zdjęć bez zgody autora zabronione.
| Projekt i realizacja: melonio.pl |
Projektowanie stron internetowych