W SKRÓCIE O ŁOWISKU
W skrócie o łowisku
Jezioro Corrib i jego okolice to łowiska jeziorowo-rzeczne w zachodniej Irlandii, oddalone:
✓ ok. 120 km od Shannon,
✓ ok. 200 km od Dublina.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: szczupak (od kwietnia do października), okoń (cały rok), łosoś atlantycki (od marca do września), pstrąg potokowy (od marca do września), pstrąg tęczowy (od wiosny do jesieni).
Ponadto nasi przewodnicy oferują wędkowanie na wielu innych wodach w Irlandii – zarówno słodkich, jak i morskich. W rzekach i jeziorach łowi się głównie szczupaki, okonie, pstrągi oraz łososie. W morzu łowi się z brzegu rdzawce, wargacze, cefale i makrele.
NASI PRZEWODNICY – SPINNING
Jacek Gorny to doskonały wędkarz, specjalista w połowie ryb drapieżnych.
Przeczytaj Jego artykuły:
Wiosna - czas dżerka
Jesienne szczupaki
Tomasz Kurman zna Irlandię jak własną kieszeń, gdyż mieszka już od wielu lat w mieście Galway.
Anthony Trill - specjalista od wędkarstwa muchowego. Spędza nad wodą każdą wolną chwilę, a w jeziorach Irlandii łowi odkąd skończył 3 lata. Anthony to również doświadczony i utytułowany zawodnik wędkarski w dyscyplinie muchowej - jeden z najlepszych w Irlandii.
Uwaga! Biuro Eventur Fishing jest generalnym przedstawicielem Jacka Gornego oraz Tomka Kurmana na Polskę. Ceny ich usług oferowane w naszym biurze są identyczne jak bezpośrednio na miejscu.
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
tylko 3 godziny lotu z Polski tanimi liniami
świetna opieka na miejscu i polskojęzyczni przewodnicy, którzy praktycznie gwarantują duże ryby
wygodne zakwaterowanie i pełne wyżywienie (w tym plenerowe posiłki na łowisku)
możliwość łowienia olbrzymich szczupaków, a także łososi, pstrągów i okazałych jeziorowych feroksów
niepowtarzalny „klimat” irlandzkich pubów, „irish whiskey” i świetne lokalne piwo
stare zamki i zapierające dech w piersiach krajobrazy jako „otoczka” wędkowania
Galerie zdjęć
Opinia klienta
Irlandia mnie zachwyciła. Oprócz wielkich ryb oferuje specyficzny wyspiarski „klimat” oraz wyjątkowo efektowne plenery do zdjęć. Nasi gospodarze zapewnili nam najwyższej klasy serwis, no i „wygajdowali” piękne ryby. Nie było ich wprawdzie tyle, ile teoretycznie być mogło, ale stojąca na niebie niemal przez cały pobyt „lampa” zdecydowanie ograniczyła zapał ryb do żerowania. Mimo tych ograniczeń osobiście zaliczyłem kilka całkiem niezłych sztuk… Czegóż jeszcze potrzeba wędkarzowi z Polski? Nigdy nie zapomnę też klifów Moher, wizyty w browarze Guinness oraz muzyki na żywo w dublińskim pubie „Gogarty’ego”. Wszystkim z czystym sumieniem polecam ten piękny kraj oraz usługi bardzo serdecznych i przyjacielskich chłopaków - Jacka oraz Tomka. To czystej wody profesjonaliści!
Darek z Warszawy
WIĘCEJ O IRLANDII
Jacek Gorny zaprasza
Naszą firmę odwiedziło wielu znanych wędkarzy nie tylko z Polski, ale również z całego świata. Jesteśmy z tego bardzo dumni i dołożymy wszelkich starań, aby to grono stale się powiększało. Zostaliśmy docenieni przez Failte Ireland oraz IFI ( organizacje zajmujące się min. promocją turystyki wędkarskiej na terenie Irlandii) i jako jedyni polscy przewodnicy na wyspie jesteśmy regularnie wynajmowani do projektów promocyjnych oraz obsługi wypraw reporterskich z całego świata. Nasza ekipa jest bardzo mobilna, jeśli tylko trzeba pojechać na inne jezioro, bo tam są obecnie najlepsze rezultaty, to w myśl naszej zasady " 100% zadowolenia klienta" jedziemy tam!
Niedawno ktoś "wytknął" nam, że spędzamy mnóstwo czasu nad wodą i stąd się biorą nasze dobre wyniki... To jest dobre miejsce aby odpowiedzieć na te "zarzuty". Tak, spędzamy nad wodą mnóstwo czasu! Można nawet powiedzieć, że "nocujemy nad wodą". Jest to spowodowane naszą pracą. Już dawno przestaliśmy być weekendowymi wędkarzami. Jednak to dzięki temu poznaliśmy więcej łowisk od innych tutejszych wędkarzy. Na każdym nowym łowisku wyszukujemy najlepsze miejscówki, które wpisujemy w GPS-y, znajdujemy najskuteczniejsze techniki połowu i poznajemy zwyczaje łowionych ryb. Kochamy wędkarstwo i podchodzimy do niego profesjonalnie. Ilość godzin spędzonych nad wodą jest bardzo ważna, dzięki takiemu podejściu uczymy się łowić ryby w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach, co później przekłada się na wyniki naszych gości.
Skuteczność nie bierze się znikąd i nie przychodzi łatwo. To efekt ciężkiej, mozolnej pracy. Dla nas priorytetem jest pełne zadowolenie naszych klientów i wybierając naszą firmę możecie być pewni, że my tu, na miejscu robimy wszystko co możliwe, aby wasz wyjazd udał się w 100%!
W mediach
Ferox - w pogoni za królem
„Kiedyś wydawało mi się, że ferox to ryba otwartej wody, dziś wiem, że wiele dużych pstrągów przebywa naprawdę blisko brzegu. Złowienie jednego jest sygnałem do przeszukania tej okolicy bardzo dokładnie; najczęściej są tam inne osobniki. Podczas polowania bardzo przydatna jest echosonda. Znajdując za jej pomocą zgrupowanie białorybu, zwłaszcza w marcu, możemy być pewni, że ferox jest w pobliżu . Najczęściej nie jeden, a kilka sztuk. Marzec jest okresem, w którym od lat łowimy największe egzemplarze. Właśnie wtedy mamy dużą szansę na złowienie ryby, o której wszyscy marzą, czyli pstrąga przekraczającego 100 cm. Na dzień dzisiejszy największa ryba, jaką udało mi się złowić na łowisku, gdzie zwykle wędkuję, to okaz o długości 96 cm, czyli niewiele brakło…”
Fragment artykułu Jacka Gornego „Ferox - w pogoni z królem” , zamieszczonego w magazynie „Wędkarstwo moje hobby”. Archiwalny egzemplarz z pełną wersją artykułu można nabyć w redakcji.
Jezioro Corrib i inne łowiska w Irlandii Flaga Irlandia
DOSKONALI POLSCY PRZEWODNICY, ZNAJĄCY WODĘ JAK PRZYSŁOWIOWĄ "WŁASNĄ KIESZEŃ"!
Lough Corrib (jezioro Corrib) jest położone w zachodniej części Republiki Irlandii, w Hrabstwie Mayo, nieopodal miasta Galway. Należy do największych naturalnych zbiorników na wyspie - ma ok. 38 km długości, a jego linia brzegowa jest 4,5 razy dłuższa i ma ok. 180 km. Maksymalna głębokość jeziora wynosi 45 m. Na akwenie jest 365 wysp, bardzo wiele jest też płytkich, szybko nagrzewających się zatok, których brzegi porośnięte są trzcinowiskami, a dno dywanem roślinności zanurzonej.
Przyjechać po wielkiego pstrąga
Corrib należy do najbardziej rybnych wód Irlandii. W jego toni żyje przede wszystkim bardzo duże naturalne stado pstrąga potokowego. Ryby w przedziale 50-60 cm nie są niczym nadzwyczajnym, gdyż często łowi się tu sztuki wielokrotnie większe, przekraczające 4,5 - 5 kg masy! Takie okazy tworzą odrębną kategorię i nazywane są feroksami (na zdjęciu powyżej). Największe z nich przekraczają magiczny metr długości. Ryby te mają dwa rodzaje ubarwienia: część jest złoto-brunatna, tak jak rzeczne pstrągi, z tą różnicą, że feroks ma zazwyczaj wyłącznie czarne kropki, a druga, chyba mniejsza część, jest wysrebrzona jak troć jeziorowa czy łosoś. Feroksy są absolutnym rarytasem dla wędkarzy, którzy przybywają na ich połowy z całej niemal Irlandii, a także z bardzo odległych nawet zakątków Europy. Złowienie jednej choćby sztuki jest dla wędkarza prawdziwą nobilitacją i powodem do nadzwyczajnej dumy.
W Irlandii takie zamczyska znajdują sie niekiedy nad samą wodą. Można je podziwiać w trakcie łowienia.
Jak złowić feroksa?
Feroksy łowi się dwiema metodami - na trolling lub spinning. Ta pierwsza technika wydaje się znacznie skuteczniejsza, gdyż obławia się wówczas wielki obszar wody - a pstrągi w jeziorach, jak wiadomo ciągle migrują w toni za pokarmem. Spinning w pewnych porach roku również może być skuteczny, bowiem ryby okresowo gromadzą się w niektórych okolicach z powodów związanych z cyklem rozrodczym czy poszukiwaniem pokarmu. Obie metody połowu będą o wiele skuteczniejsze, gdy skorzysta się z usług doświadczonego przewodnika. Ludzie łowiący na Corrib od wielu lat mają gigantyczną wprost wiedzę na temat zwyczajów feroksów, szlaku ich wędrówek, preferowanego w danym okresie pokarmu, głębokości przebywania etc. Wiedzą też, jaką w danym momencie zastosować przynętę, gdyż feroksy raz są bardziej skore do atakowania woblerów, innym razem preferują pokarm naturalny - czyli np. martwą rybkę. Można to przedstawić obrazowo tak: łowienie feroksów bez przewodnika to szukanie igły w stogu siana. Łowienie z dobrym przewodnikiem daje niemal gwarancję kontaktu z rybami - oczywiście w tych okresach roku, kiedy są aktywne i żerują. Sam kontakt z rybą nie jest jeszcze równoznaczny z pełnym sukcesem. Wielkiego pstrąga trzeba umiejętnie zaciąć, z czym bywają często kłopoty, a potem wyholować. Niezbędny będzie do tego mocny, starannie dobrany sprzęt. I tu porady przewodnika mogą znowu okazać się bezcenne. Ostatni wreszcie powód to warunki, jakie panują na jeziorze Corrib. Jest to wielka woda, na której powstają często kilkumetrowe fale, a dno w niektórych miejscach usłane jest zdradliwymi, leżącymi tuż pod powierzchnią wody głazami. Pływać samemu oznacza wystawiać się na wielkie niebezpieczeństwo. Przewodnik ma niezbędny zasób wiedzy, jak poruszać się po tym akwenie, a także kiedy z powodu pogarszającej się pogody należy rzucić hasło do odwrotu - tak aby nie było za późno. Dobrzy przewodnicy dysponują też specjalistycznym sprzętem pływającym. Na Corrib od lat używa się tradycyjnych, wąskich i wydłużonych łodzi irlandzkich, zapewniających bezpieczne poruszanie się po wysokich niekiedy falach.
Wielkie feroksy niekiedy mają srebrne (jak troć), a niekiedy złote ubarwienie (jak potokowiec).
Te wszystkie powody decydują o tym, że w naszej ofercie znajdą Państwo wyłącznie oferty łowienia na Corrib w towarzystwie wysokiej klasy przewodników: Jacka Gornego i Tomka Kurmana. Dodatkowym ich atutem jest to, że mówią po polsku, są bowiem naszymi rodakami, którzy od wielu już lat przebywają na Zielonej Wyspie. W ich towarzystwie możemy zasadzić się zarówno na gigantyczne feroksy, jak i na mniejsze, choć nadaj imponujące swymi rozmiarami pstrągi potokowe. Ryby poniżej 10 funtów (ok. 4,5 kg) są poławiane tak jak feroksy na trolling, niemniej dość często próbuje się też innych metod, jak spinning czy sztuczna mucha. W okresie rojenia się majowej jętki można zatem w niektórych zatokach przeżyć prawdziwą wędkarską "orgię".
Zatoki wybrukowane szczupakami
Corrib należy do najbardziej rybnych wód Irlandii. W jego toni żyje przede wszystkim bardzo duże naturalne stado pstrąga potokowego. Ryby w przedziale 50-60 Jezioro Corrib daje też szansę na wspaniałe połowy szczupaków. Szczególnie w okresie wiosennym część zatok dosłownie wybrukowana jest sztukami w przedziale 70-100 cm, a złowienie okazu przekraczającego 110 cm nie należy wcale do rzadkości.
Ten szczupak ma około 10 kilogramów masy. Wziął na dżerka wykonanego własnoręcznie przez Jacka.
Znalezienie miejsca (znów kłania się przewodnik!) oraz wybór właściwej metody łowienia dają niemal gwarancję złowienia co najmniej kilku, a czasami nawet kilkunastu pięknych ryb w ciągu całodziennej sesji. Oczywiście w okresach wzmożonej aktywności żerowej. Ale nawet wówczas, gdy ryby nie chcą żerować, skuszenie do brania metrówki nie jest zadaniem beznadziejnym. Można zaryzykować tezę, że jezioro Corrib to jedno z najlepszych łowisk szczupaka na świecie. Szansę na przeżycie wielkich emocji i poprawę własnych rekordów mają tu nie tylko zapaleni spinningiści, ale również wielbiciele coraz dynamiczniej rozwijającego się szczupakowego muszkarstwa. Zapewniamy, że hol metrówki na zestawie muchowym jest czymś wyjątkowo ekscytującym!
Łowiska w okolicach jeziora Corrib
Gdy pogoda nie pozwoli nam na wypłynięcie na wielkie jezioro lub po holach gigantycznych szczupaków i feroksów zapragniemy małej odmiany, możemy spróbować szczęścia w jednym z łowisk położonych w okolicy jeziora Corrib. Jest tam możliwość wędkowania na niezwykle urokliwej rzece, do której wchodzą okresowo duże ilości atlantyckiego łososia, a także wielkie jeziorowe pstrągi. Można też pojechać na jeziorowe łowisko pstrągów tęczowych (tylko dla muszkarzy, szansa na złowienie grubych okazów), jak również zapolować z przewodnikiem na metrowe szczupaki w jednym z mniejszych jeziorek (100-200 ha), jakich w okolicy sporo.
Ależ okaz! Ledwo można go utrzymać w rękach.
Dostępność łowiska
Na jeziorze Corrib największe szanse na sukces daje wędkowanie z łodzi. Z brzegu, ze względu na prywatne posesje i gęste niekiedy trzcinowiska, nie wędkuje praktycznie nikt. Pstrągi łowi się zresztą najczęściej na głębszym śródjeziornym plosie. Na rzekach i jeziorze tęczakowym - wędkowanie z brzegu lub brodząc (spodniobuty). Na mniejszych jeziorach szczupakowych - wędkowanie z łodzi.
Rekomendowane metody połowu
Na szczupaki - spinning (głównie metoda dżerkowa), trolling i sztuczna mucha. Niekiedy warto spróbować na martwą rybkę. Feroksy łowimy na trolling i spinning, mniejsze pstrągi na trolling, spinning i sztuczną muchę. Łososie najlepiej łowić na spinning lub sztuczną muchę.
Limity i ograniczenia
Wymiar ochronny pstrąga potokowego to 33 cm, łososia 40 cm. Dziennie z łowiska można zabrać 4 pstrągi na osobę powyżej 33 cm oraz 1 feroksa (pstrąga ważącego więcej niż 10 funtów). Limity dotyczące łososi różnią się znacznie w zależności od konkretnej rzeki. Szczegółowych informacji udzielimy Państwu na zapytanie przed wyjazdem. Zwyczajowo wszystkie łowione szczupaki są wypuszczane z powrotem do wody. Prawo irlandzkie zezwala na zabieranie do konsumpcji szczupaków nieprzekraczających 50 cm długości.
Inne łowiska na terenie Irlandii – wędkowanie z naszymi przewodnikami
Irlandia pełna jest większych lub mniejszych jezior, w całym kraju są też piękne rzeki, ale nie wszystkie wody obdarzą Was rybami jednakowo. Jak wszędzie na świecie są łowiska lepsze i gorsze. Nasi przewodnicy nieustannie podróżują po całym kraju wyszukując nowe, bogate w okazy łowiska. Często są to wody zapomniane i uznane za mało atrakcyjne. Niestety nie możemy podać ich nazwy. Chcemy zachować je w tajemnicy, tak aby nasz klient mógł w pełni cieszyć się z wędkowania. Jest to bardzo istotne, dzięki temu łowimy w spokoju, ryby nie są płoszone, a to jest ważne - zwłaszcza, że na wyprawach poszukujemy okazów.
Wiosna szczupaki łowi sie w płytkich zatokach. Ale tylko przewodnik wie, w których...
Większość naszych gości przyjeżdża do Irlandii w poszukiwaniu wymarzonego okazu szczupaka. Łowiska, które wyszukali nasi przewodnicy, są idealne do stosowania najciekawszych naszym zdaniem technik wędkarskich. Chodzi oczywiście o łowienie popularnymi i niesamowicie skutecznymi dżerkami oraz sztuczną muchą. Wody te charakteryzują się niewielką głębokością (0,5-5 m) i często porośnięte są roślinnością wodną. Daje to duże pole do popisu zwolennikom obu metod. Często w takich miejscach łowi się kilkanaście dużych szczupaków z jednego ustawienia łodzi. Nawet na okres późnej jesieni i zimy mamy dla Państwa wody w których te techniki przyniosą najlepsze rezultaty! Również dla wielbicieli trollingu i łowienia przynętami gumowymi mamy świetne łowiska, w których nie brakuje pięknych szczupaków. Głębokie blaty, kanty i podwodne górki są wpisane w GPS-y naszych przewodników. Jeśli tylko ryba nie chce współpracować z wędkarzami na płytkich łowiskach, przewodnicy szybko reagują i przestawiają się na wody głębsze. Dodatkową atrakcją tych miejsc są piękne okonie, które mogą być przyłowem bądź głównym celem wyprawy. Złowienie od kilkudziesięciu, do nawet 200 dużych okazów tego gatunku w jednym dniu nie jest niczym nadzwyczajnym. W Irlandii naprawdę niewielu wędkarzy nastawia się na okonie, a zaręczam, naprawdę warto!
Feroks złowiony na trolling przez Tomka Kurmana. Który to już w karierze?
Dla łowców pstrągów i łososi mamy równie bogatą ofertę. Do wyboru zarówno rzeki, jak i jeziora obfitujące w oba gatunki. Wielkie jeziora polodowcowe są siedliskiem nie tylko licznych pstrągów potokowych. Niektóre z nich, są również doskonałymi łowiskami łososia. W naszej ofercie mamy kilka znakomitych łowisk gdzie można łowić największego przedstawiciela Salmo trutta - chodzi oczywiście o feroksa. Nasi przewodnicy posiadają niezbędna wiedzę do tego aby wyprawa zakończyła się pełnym sukcesem. Jako jedyni od kilku sezonów regularnie łowią te ryby nie tylko na trolling, ale również na spinning! Okresowo te olbrzymy pojawiają się w rzekach, gdzie można je łowić na spinning. Również ten temat nasi przewodnicy mają doskonale „rozpracowany”. Emocje, jakie towarzyszą podczas holu takiej ryby w rzece, są nie do opisania. Tu nie mam miejsca na błędy czy delikatny sprzęt, tu toczy się prawdziwa męska walka! Nieliczni mogą pochwalić się złowieniem feroksa w rzece – naszym partnerom udaje się to regularnie! Wystarczy znać miejsca i pory roku w których warto nastawić się na takie łowienie. W naszej ofercie mamy również rzeki, w których można połowić "małe" pstrągi potokowe. Chodzi tu o ryby w rozmiarze 40-60 cm. Te łowiska, jeśli tylko warunki na to pozwolą, potrafią obdarować wprawnego wędkarza kilkoma, a nawet kilkunastoma rybami w ciągu jednego dnia. Do tego częstym przyłowem na niektórych rzekach będzie łosoś!
Irlandzki łosoś. Bywa, że ryby te wchodzą do rzek wielkimi stadami.
Są jeszcze rzeki łososiowe. W Irlandii łososia nie brakuje, jeśli tylko ktoś z Was zechce złowić "srebrną torpedę" nasi przewodnicy zaopiekują się Wami tak, abyście wrócili do domu bardzo zadowoleni! W rzekach dominuje łosoś w rozmiarze 2-4 kg, ale w każdej chwili można złowić prawdziwy okaz.
Ostatnim naszym łowiskiem jest największa woda w Irlandii - chodzi tu oczywiście o ocean. Przewodnicy firmy Eventur również w tym zakresie posiadają przebogatą wiedzę. Wcześniej bardzo dobrze został rozpracowany temat połowu z "gruntu". Obecnie od kilku sezonów intensywnie poszukują łowisk spinningowych. Wyniki są nadspodziewanie dobre. Są dni, gdy łowi się po 100-200 rdzawców w 2-4 godziny! Ryby są najczęściej nieduże (30-40 cm). Ale łowi się je lekkimi wędziskami spinningowymi o ciężarze wyrzutu do 30 gramów. Tak więc emocje są przednie! Zwłaszcza, że czasami na kiju „siadają” takie sztuki po 3 kg, a do tego duże wargacze, cefale i ogromne ilości walecznej makreli, którą można łowić nawet muchówkami. Ta oferta to uzupełnienie dla naszych gości i okazja do złowienia czegoś na kolację. Ryby z oceanu nie tylko są niesamowicie silne i pięknie walczą, ale są również bardzo smaczne.
Przewodnicy
Sukces wędkarza zależy w Irlandii często od umiejętności i zaangażowania przewodnika. Tak wybitnych specjalistów, jakich proponuje Eventur, nie ma żaden inny wędkarski operator na terenie Irlandii! Ich serwis już dawno wyszedł poza przyjęte normy, a to co u innych jest pakietem VIP, u nas jest standardem! Łowiąc z naszymi przewodnikami możecie zobaczyć i nauczyć się najskuteczniejszych technik wędkarskich, które są tajemnicą czołówki polskiego spinningu wyczynowego! Pozwoliły im one wygrywać niejedne zawody, w tym duże imprezy na terenie Europy. Tylko u nas zobaczycie przynęty, które są produkowane wyłącznie dla małego grona zawodników z Spinningowej Kadry Narodowej. Te przynęty są ręcznie robione i dopracowane w taki sposób, że dają naszym klientom ogromną przewagę nad resztą wędkarzy - nie tylko na zawodach, ale również na co dzień (zostawiając daleko z tyłu wszelkie masowe produkcje!).
Przewodnik (tutaj Tomek Kurman) i zadowolony klient. Kolejna metrówka zaliczona.
Łodzie
Wszyscy nasi przewodnicy posiadają specjalistyczne, szybkie łodzie wędkarskie wykonane z aluminium. Wyposażone są one w najnowocześniejsze urządzenia elektroniczne, jakie są obecnie dostępne na świecie – m.in. echosondy Lowrance HDS 10 i Humminbird 1198c! Łodzie te są najszybszymi jednostkami w ofercie polskich przewodników na terenie Irlandii. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeziora, które obławiają z klientami, są bardzo duże, a najlepsze miejsca są od siebie oddalone o kilka kilometrów. Na łodziach znajduje się również niezbędny sprzęt do bezpiecznego obchodzenia się z rybą: wszelkiego rodzaju cążki, kombinerki, szczypce, mata do bezpiecznego położenia ryby, specjalne worki do ważenia, gumowane podbieraki. Naturalnie na łodziach znajduje się sprzęt ratunkowy: automatyczne kamizelki ratunkowe, koło ratunkowe, apteczka, gaśnica. Nasi przewodnicy posiadają również przeszkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Aluminiowa łódź
Na wodzie
Nowoczesna echosonda
Dodatkowo do dyspozycji mamy tradycyjne irlandzkie łodzie, które idealnie sprawdzają się w przypadku połowu pstrągów na muchę.
Sprzęt
Jeśli chodzi o sprzęt - generalnie wszystko, czego potrzebujecie, znajduje się na wyposażeniu łodzi. Do dyspozycji gości są markowe wędziska i kołowrotki, ogromny wybór przynęt wszelkiego rodzaju - od seryjnych produkcji do ręcznie wykonanych specjalnie pod nasze łowiska. Klienci mają dostęp do przynęt niedostępnych na polskim rynku uznanej firmy wędkarskiej Hybryda Wobbler. Jest to producent, który zdominował rynek wędkarski na terenie Niemiec www.hybrida-wobbler.de. Naturalnie jeśli macie ochotę zabrać swój ulubiony sprzęt, wędziska czy sprawdzone przynęty - możecie tak zrobić. Od sezonu 2014 nasi Goście będą mogli również brać czynny udział w testowaniu sprzętu firmy Dragon http://www.firmadragon.pl/ w który będą wyposażone nasze łodzie.
Na śródjeziornych wyspach można odpocząć, zjeść lunch i wypić szklaneczkę czegoś mocniejszego...
Inne usługi
Jako jedyna firma w Irlandii na każdej wyprawie w cenie wliczone mamy napoje (ciepłe i zimne) oraz gorący posiłek przyrządzany na jednej z wysp w trakcie łowienia. Nasi przewodnicy wykonują też pełną dokumentację fotograficzną i video, która jest bezpłatnie przekazywana tak, aby klient po powrocie do domu mógł długo wspominać wyprawę wędkarską do Irlandii.
Zakwaterowanie
Oferujemy komfortowy hotel nad samym jeziorem z wygodnym dostępem do wody (10 metrów do jeziora). Każdy pokój jest wyposażony w łazienkę i telewizor, oraz specjalne pomieszczenie do ewentualnego osuszenia odzieży. Na miejscu zakwaterowania jest restauracja i tradycyjny irlandzki pub, gdzie wieczorami można napić się guinnessa lub szklaneczkę najlepszej irlandzkiej whiskey. W weekendy tradycyjna irlandzka muzyka na żywo. Na miejscu również stół bilardowy i automaty do gry.
Hotel dla wędkarzy
Pokój hotelowy
Pub w hotelu
Dojazd
Wybierając się na ryby do Irlandii, wystarczy wsiąść w samolot i już po około trzech godzinach witamy wędkarskim raju! Na miejscu zaczyna się Wasza wyprawa wędkarska - od tej chwili jesteście pod naszą opieką. Przewodnicy firmy są do dyspozycji klientów 24 godziny na dobę. Poniżej wykaz linii lotniczych, którymi mogą dostać się Państwo do Irlandii na wyprawę wędkarską życia!
Ryanair www.ryanair.com.pl
Ryanair obsługuje porty lotnicze w Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu, Katowicach, Krakowie i Łodzi. Porty docelowe w Irlandii – Shannon i Dublin.
Aerlingus www.aerlingus.com
Aerlingus obsługuje porty lotnicze w Warszawie i Krakowie. Port docelowy w Irlandii – Dublin.
Lot www.lot.com/web/lot/home
Lot obsługuje port lotniczy w Warszawie. Port docelowy w Irlandii – Dublin.
Istnieje również opcja dojazdu własnym samochodem. Jeśli wybieramy się na wyprawę wędkarską do Irlandii w towarzystwie kolegów, warto to rozważyć. W przypadku zmiany kierowców czas podróży to około 30 godzin. Jedzie się dość przyjemnie, po minięciu granicy Polski niemal cały czas autostradą. Mijamy Niemcy, Belgię i jesteśmy we Francji, skąd promem płyniemy prosto do Irlandii. Tutaj jeszcze około 2,5 godziny i jesteśmy na miejscu - czyli w okolicach Galway.

Oferta wędkowania w Irlandii (pakiety) Eventur Fishing
Termin:kwiecień-listopad
Czas trwania:pobyty na dowolną ilość dni rozpoczynające się od dowolnego dnia tygodnia
Dojazd:we własnym zakresie (samolot do Shannon/Dublin i wynajem samochodu na miejscu lub odbiór na lotnisku przez przewodników)
Ilość uczestników:maks. 4 osoby (po 2 osoby na przewodnika)
Zakwaterowanie:pensjonat wędkarski, pokoje 2-osobowe o dobrym standardzie
Wyżywienie:3 smaczne posiłki dziennie
Łowiska:Corrib + liczne mniejsze jeziora i rzeki w Irlandii
Przewodnik:profesjonalny przewodnik w pakiecie
Cena:4 700,- PLN/osoba za 7 dni pobytu/6 dni wędkowania, cena przy 2 osobach
(cena skalkulowana została przy kursie EURO z dnia 02.10.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • osobisty odbiór/transfer z/do lotniska Shannon i dojazd na miejsce
  • pokój 2-osobowy z łazienką w pensjonacie wędkarskim – 7 nocy
  • 3 posiłki dziennie z napojami bezlkoholowymi
  • 8-10 h łowienia z przewodnikiem dziennie
  • obszerna i bezpieczna łódź wędkarska z silnikiem spalinowym, paliwem
  • kompletny sprzęt wędkarski (spinning/trolling) – konieczna wcześniejsza rezerwacja
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797
Przeczytaj też nasze newsy z Irlandii:


Podróże po Polsce