Wyprawy wędkarskie
Jokelfiord, północna Norwegia
Szwecja
Jokelfiord - Norwegia Północna
Jokelfiord - Norwegia Północna
Jokelfiord - Norwegia Północna
Nasza 3-cia propozycja na półwyspie Loppa, który bez cienia wątpliwości jest w ścisłej czołówce morskich łowisk Norwegii. Komfortowa, ustronna lokalizacja oferująca dwa, wysokiej klasy apartamenty i fantastyczne warunki połowów. Sezon wędkarski rozpoczyna się w lutym i trwa aż do września.
Wygodnie samolotem
Jokelfiord leży od południowej strony półwyspu Loppa, około 100 km od miasta Alta, gdzie można dogodnie dolecieć samolotem. Do samego ośrodka łatwo dojechać z Alty samochodem i nie ma konieczności przeprawy promowej po drodze, jak to ma często miejsce w przypadku łowisk dalekiej północy.
Duże ryby pod nosem
W sezonie zimowo - wiosennym (od lutego do maja) łowi się głównie wewnątrz fiordu, który jest dobrze osłonięty od wiatru i umożliwia wędkowanie w niemal każdych warunkach. Rybą nr 1 będzie wtedy dorsz, który wpływa do Jokelfiord na tarło. Dobre łowiska tego gatunku znajdziemy już 5 minut drogi łodzią od domku. Dorszowe łowy na Loppa to przeżycie jedyne w swoim rodzaju. Ryb przypływają tysiące i bardzo często będą to wątłusze rekordowej wielkości, których na próżno szukać na innych łowiskach. Dorsze 15-20 kg nie są rzadkością, a co roku przez naszych Klientów łowione są sztuki w przedziale 23 - 25 kg i większe. Pomiędzy nimi pływają stada plamiaków, karmazynów oraz bardzo dużych zębaczy, które zamieszkują obszary skalistego dna. Im bliżej cieplejszych miesięcy, tym większe ryby przenoszą się dalej w kierunku ujścia fiordu na otwarte morze (ok. 30 minut łodzią), gdzie należy ich szukać na stokach podwodnych górek. W czerwcu na Loppie zaczynają pojawiać się większe czarniaki, które z powodzeniem można łowić do końca sierpnia. Trudno o ryby rekordowe jak z Vestfjorden (15 kg i większe), ale takich 5-10 kg jest w łowisku dużo. Oczywiście, nie możemy zapominać o królu norweskich wód - halibucie. Cała Loppa i Jokelfiord to pod tym względem miejsca wyjątkowe. Ta drapieżna flądra znalazła tu wymarzone warunki do bytowania - ciekawie ukształtowane dno z piaszczystymi blatami oraz obfitość pożywienia. Halibut występuje tu licznie i żeruje dość regularnie przez okrągły sezon (europejscy specjaliści w połowach tej ryby wskazują jednak kwiecień i maj jako najlepsze miesiące na halibutową wyprawę). Przypadkowym łowcom udaje się z reguły wyholować osobniki nie większe niż 30 kg, ale Ci z Państwa, którzy poczynią odpowiednie przygotowania sprzętowe mają szansę na wygraną z halibutem 100 -kilogramowym lub nawet większym. Jedna z naszych grup w 2010 roku złowiła tu przez tydzień blisko 40 halibutów!
Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Wypływamy!
Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Poteżny, zimowy dorsz
Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Widok na przystań
Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Na podwodnej górce

Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia bezpieczna i dużą łódź z silnikiem spalinowym.

Rekomendowane metody połowu

Pilkery, spinning, łowienie na przynęty naturalne (np. martwa rybka czy filet, małże czy krewetki), a także trolling z użyciem bardzo dużych, specjalnych ripperów z ciężkimi główkami.

Limity i ograniczenia

W Norwegii obowiązuje zakaz połowu na żywca. Do kraju można przewieźć do 15 kg zamrożonych filetów (w sprawie transportu lotniczego prosimy o sprawdzenie takiej możliwości u przewoźnika) . Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zastanówmy się, czy ich mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas i ochotę na ich sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne, a nadmierne eksploatowanie łowisk może w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego.

Dojazd na norweskie łowiska

Uwaga! Niektóre z ośrodków wędkarskich w Norwegii znajdują się na wyspach. Aby się do nich dostać należy skorzystać z przeprawy promowej. W znakomitej większości przypadków promy kursują kilka-kilkanaście razy dziennie, a nasze biuro dysponuje dokładnymi rozkładami i cennikami tych połączeń. Są jednak ośrodki położone na wyspach (szczególnie na dalekiej północy Norwegii jak Loppa, Soroya czy Seiland), gdzie kursuje jeden lub dwa promy dziennie, a rozkłady często ulegają zmianom. Fakt ten ma istotne znaczenie przy planowaniu Państwa podróży (ewentualne połączenia lotnicze lub promowe z Polską). Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem aby ustalić szczegóły Państwa dojazdu na miejsce.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski

W Jokelfiord do dyspozycji naszych Klientów znajduje się piękny, komfortowy dom w bawarskim stylu podzielony na 2 osobne apartamenty, które można wynająć razem lub osobno. Mniejszy apartament znajduje się na parterze i jest 5-osobowy (powierzchnia 105 m2), natomiast większy zapewnia zakwaterowanie dla 10 osób
Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii
i jest na piętrze (powierzchnia 200 m2). Dom z apartamentami znajduje się 200 m od morza i przystani łodziowej. Oba apartamenty są w pełni wyposażone, o wysokim standardzie. Zapewniają 2 i 3-osobowe sypialnie, w pełni wyposażone kuchnie i łazienki (dwie do dyspozycji w większym apartamencie). Na przystani jest także duży grill w osobnym budynku do dyspozycji Gości.
Łodzie wędkarskie to nowe, szybkie i bezpieczne Kvaerno (aluminium) o długości 5.7 m i wyposażone w silniki (4-suwy) o mocy 60 KM, echosondy, plotery i GPS. Łodzie są 4-osobowe. W ośrodku znajdują się oczywiście zamrażarki i specjalne stanowiska do sprawiania ryb. Istnieje także możliwość wynajęcia pełnomorskiego kutra wraz z szyprem. Biuro Eventur zapewnia mapy batymetryczne łowiska.
Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii Jokelfiord - Wędkarstwo w Norwegii
Dojazd na łowisko - u nas wyjątkowo korzystne warunki:
Łowiska wędkarskie szkierowe w Skandynawii. Wyjazd na łowisko. Szwecja wędkarstwo. Urlop wędkarski. Wyprawy wędkarskie
Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie tekstu i zdjęć bez zgody autora zabronione.
| Projekt i realizacja: melonio.pl |
Projektowanie stron internetowych