about us about us środa, 03 marca 2021
Wyprawy wędkarskie


Karlskrona
Robert Taszarek ze szczupakiem
Karlskrona
"Konsumpcyjny" dublet


Szkiery w Karlskronie

wędkarstwo w szwecji
Szwecja


Niewielu wędkarzy wie, iż bezpośrednie okolice Karlskrony (do tego urokliwego miasta przybija prom z Gdyni) to jedno z lepszych łowisk szczupaka w południowej Szwecji. Dla tych z Państwa, którzy nie mogą sobie pozwolić na wielodniowe wyjazdy i dalekie podróżowanie na nieznane, odległe łowiska, Karlskrona będzie dobrą propozycją. To sprawdzona, "pewna" a przede wszystkim ciekawa woda, obfitujące w wiele cenionych przez wędkarzy gatunków ryb.

Metody połowu i sezon wędkarski

Szkiery w KarlskronieŁowiska wokół Karlskrony są niezwykle zróżnicowane. Płytkie, obficie porośnięte trzciną zatoki i przesmyki, przeplatają się tutaj z dużymi obszarami otwartej wody, gdzie znajdziemy liczne kamienne rafy i wypłycenia. W takich właśnie miejscach radzimy nastawić się na okazy szczupaka, który jest tutaj bez wątpienia drapieżnikiem numer 1. W okolicach górek podwodnych możemy spodziewać się ryby każdej wielkości - obławiając porośnięty glonami szczyt górki będzie to najczęściej niewielka sztuka; sprowadzając natomiast przynętę wzdłuż głębokiego stoku, w każdej chwili musimy być przygotowani na branie "metrowca". Morskie szczupaki (często w odróżnieniu od słodkowodnych) są niezwykle silne i waleczne. Często wyskakują nad wodę podczas holu, przechytrzając w ten sposób nieprzygotowanego na taki "manewr" wędkarza. Są oliwkowo-zielone, nieco srebrzyste, z wyraźnym rysunkiem ciemniejszych kropek. Dziwią także nieraz ich proporcje - ryby są bardzo krępe, "zbite" i przy długości 90 cm potrafią ważyć nieraz 7 kg! Najlepsze okresy połowu "zębatych" to wiosna (koniec kwietnia oraz maj), a także okres jesienny (październik - listopad). Sprawdzają się wszystkie klasyczne przynęty, z dużą gumą na czele. W okresie wczesnowiosennym namawiamy Państwa gorąco do łowienia na jerki. Brania są tu bardzo mocne i agresywne, a dodatkowo nierzadko mamy możliwość obserwacji płynącej za przynętą ryby!

Szkiery w KarlskroniePoza szczupakiem w łowisku występują także okonie, trocie oraz łososie. Gatunki te jednak poławiane są tylko okresowo, w zależności od pory roku i temperatury wody. O ładnego garbusa najłatwiej jest wczesną jesienią, kiedy okonie zbijają się w olbrzymie stada. Trafiając z przynętą można wyjmować jedną rybę za drugą, a sztuki w rozmiarach 0,5 - 0,8 kg nie należą do rzadkości. Na łososie najlepiej wybrać się do Karlskrony pod koniec maja lub w czerwcu, choć przyznajemy uczciwie, że szanse na złowienie tej ryby bez dobrego przewodnika i dość specjalistycznego sprzętu są niewielkie. Trochę łatwiej jest złowić troć, choć i tutaj konieczna jest dobra znajomość wody i zwyczajów tej przepięknej ryby. Bardziej szczegółowych informacji na ten temat mogą Państwo zaczerpnąć w biurze Eventur Fishing.

Informujemy, iż w przypadku bardzo silnego wiatru, który utrudnia połowy z łodzi, istnieje możliwość połowu szczupaków oraz grubych, morskich jazi w przyujściowych odcinkach rzek przepływających w pobliżu miasta. Szczegółowe informacje dostępne w biurze.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski >>>

Zakwaterowanie
i serwis wędkarski


Warning: Use of undefined constant Karlskrona - assumed 'Karlskrona' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /animacja_karlskrona.php on line 17
1610,- zł
od osoby za 7 dni*
Sprawdź szczegóły

Szczególnie polecamy
na połów:
szczupak, okoń, troć

Podstawowe dane
Położenie:
180 km od Ystad
Powierzchnia:
Łącznie kilkanaście tysięcy hektarów morskiego wybrzeża)
Średnia głębokość:
6-7 m
Maks. głębokość:
ponad 50 m
Rybostan:
liczny duży szczupak, okoń, jaź, węgorz, łosoś i troć (okresowo), dorsz, śledź, biała ryba

Rekordy
szczupak 18.32 kg
łosoś 21.40 kg
okoń 1,82kg
węgorz 2,06 kg
jaź 4,20 kg

Sezon wędkarski
szczupak IV-X
okoń cały rok
łosoś IV-VI
troć IV oraz XI

Preferowane metody
Drapieżniki - dozwolona metoda spinningowa żywiec oraz trollingBiała ryba - wszystkie metody połowów ryb spokojnego żeru.

Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym.

Limity i ograniczenia
Zgodnie z miejscowym obyczajem z łowiska wolno zabierać tylko tyle ryb, ile jest potrzebnych do bieżącego spożycia w danym dniu. W Szwecji nie praktykuje się zabierania ryb na zapas czy do zamrażarek.

*Populacja danego gatunku w łowisku

Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
Created by domelon