Wyprawy wędkarskie
Wędkarstwo w Kenii
Wędkarstwo w Kenii
Przyroda i piękno krajobrazu
Wędkarstwo w Kenii
Tutaj można przeżyć prawdziwą męską przygodę...
Kenia jest jednym z najpopularniejszych afrykańskich centrów turystycznych. Kraj ten słynie przede wszystkim z turystycznych wypraw na "safari" - czyli możliwości obserwowania dzikich zwierząt, takich jak lwy, antylopy, nosorożce czy żyrafy w ich naturalnym środowisku, na sawannie. Ponadto koneserom wypo- czynku znane są piękne piaszczyste plaże w okolicy Mombasy nad Oceanem Indyjskim. Dodatkową atrakcją tego afrykańskiego kraju jest położenie niemal u stóp najwyższego afrykańskiego szczytu - Kilimandżaro (aby zdobyć szczyt konieczna jest wycieczka do sąsiedniej Tanzanii) oraz możliwość zapoznania się przez turystów z życiem i obyczajami dumnego plemienia Masajów.
Przede wszystkim "big game"
Pod względem wędkarskim Kenia należy do najciekawszych krajów Afryki. Na przykład w położonych na płaskowyżu rzekach można poławiać dorodne pstrągi, a w jeziorach różne egzotyczne ryby - w tym olbrzymie okonien nilowe. Jednak największym magnesem przyciągającym do Kenii wędkarzy jest są połowy na Oceanie Indyjskim - i to zarówno w wydaniu "Big Game" przy użyciu ciężkiego sprzętu pełnomorskiego i specjalistycznej łodzi, jak i "na lekko" - przy wykorzystaniu spinningu bądź muchówki na przybrzeżnych "flatach". Na oceanicznych wodach można łowić piękne okazy takich ryb, jak żaglica, koryfena, makrela rekin czy tuńczyk, a najwięksi szczęściarze dostąpią zaszczytu złowienia króla mórz i oceanów - marlina. Z kolei na wodach płytszych można liczyć na częste brania barakud, wahoo i innych drapieżnych gatunków, które dostarczą wędkującym niezapomnianych wrażeń.
Luksusowy urlop w dobrej cenie
Kenia jest ofertą bardzo atrakcyjną dla przybyszów z Europy. Koszt pobytu jest zazwyczaj niższy niż w innych rejonach świata gdzie można uprawiać "Big Game", połowy rewelacyjne, a dodatkowo nie musimy zmieniać naszego rytmu biologicznego, gdyż na tej szerokości geograficznej strefa czasowa nie różni się znacząco od obowiązującej w Polsce.
Safari w Kenii
Łowiska wędkarskie szkierowe w Skandynawii. Wyjazd na łowisko. Szwecja wędkarstwo. Urlop wędkarski. Wyprawy wędkarskie
Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie tekstu i zdjęć bez zgody autora zabronione.
| Projekt i realizacja: melonio.pl |
Projektowanie stron internetowych