Wyprawy wędkarskie
Koppangen, północna Norwegia
Norwegia
Norwegia Południowa - Koppangen
Norwegia Południowa - Koppangen
Norwegia Południowa - Koppangen
Miejscowość Koppangen położona jest nad brzegiem wielkiego Lyngenfjordu, w fascynującej i zadziwiającej swoim pięknem scenerii. Wspaniały krajobraz tworzy tu ocean z ruchomymi, pływającymi lodowcami i ośnieżone szczyty górskich pasm, wyrastające niekiedy bezpośrednio z morskiej wody! Wysokość niektórych dochodzi do prawie 2000 m n.p.m. Tutejsze widoki robią na przyjezdnych piorunujące wrażenie.
Fiord pełen ryb u podnóża norweskich Alp
Koppangen jest idealną propozycją dla osób poszukujących niezapomnianych wrażeń estetycznych i kompletnego odosobnienia podczas urlopu. Tutejsze łowiska nazywane są przez norweskich wędkarzy "Eldorado Północy". Już po około 10 minutach drogi łodzią od domku znajdziemy doskonałe miejsca połowu czarniaka i grubego dorsza. Istnieje bardzo realna szansa na spotkanie z halibutem, ale tej rybie trzeba poświęcić nieco więcej cierpliwości. Oczywiście mowa jest o rybach ważących 30 i więcej kilogramów, których hol będzie prawdziwym testem dla naszego sprzętu i umiejętności. Na ryby takich rozmiarów potrzebny będzie bardzo mocny zestaw i duże pilkery. Jednak warto również spróbować łowienia na dobrze znany polskim wędkarzom klasyczny spinning. Kilkunastokilogramowa ryba, zacięta na niezbyt głębokiej wodzie i holowana stosunkowo delikatnym zestawem, potrafi dostarczyć wędkarzowi niezapomnianych wrażeń. W bezpośredniej okolicy zakwaterowania znajdziemy bez trudu wyśmienite łowiska karmazynów (przy potężnej, wystającej wprost z wody pionowej skale) oraz plamiaków. Na wędkę trafi też bez wątpienia niesamowity zębacz - bardzo smaczna ryba o pysku kota (zwana po angielsku catfish) i potwornie silnych szczękach. Lepiej nie wkładać w nie palca, bo może się to skończyć mało przyjemnie...
Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii Smakowity karmazyn
Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii Cichy port rybacki

Dostępność łowiska
Z brzegu w niektórych miejscach można łowić ryby, ale biorą z reguły tylko mniejsze sztuki (1-2 kg). Zdecydowanie najlepsze wyniki osiągniemy używając łodzi wędkarskiej z silnikiem spalinowym, echosondą i GPS-em.

Rekomendowane metody połowu

Na wodach Lyngenfjordu musimy być przygotowani na dość głębokie łowienie, a więc używać będziemy głównie pilkerów. Niemniej od czasu do czasu znajdziemy też płytsze łowiska, gdzie będzie można zastosować klasyczny spinning z użyciem gumowych dżigów bądź lekkich pilkerów. Spinningować powinniśmy raczej wertykalnie (w pionie), opuszczając przynętę w okolice dna, a następnie podrywając ją i opuszczając (skutecznie wabi dorsze i czarniaki). Niekiedy warto gwałtownie poderwać przynętę i szybko ciągnąć ją w stronę powierzchni wody. Najlepszą przynętą na ryby żerujące przy samym dnie (brosma, zębacz, molwa) będzie filet z makreli czy małego czarniaka. Przynętę obciążamy ciężarkiem o masie dopasowanej do głębokości łowiska lub nakładamy mięso bezpośrednio na kotwiczkę pilkera. Pełną informację na temat technik łowienia i najlepszych przynęt otrzymają Państwo przed wyjazdem na wyprawę w biurze Eventur Fishing.

Limity i ograniczenia

W Norwegii obowiązuje zakaz połowu na żywca. Do kraju można przewieźć do 15 kg zamrożonych filetów. Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zastanówmy się, czy ich mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas i ochotę na ich sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne (takie postępowanie podważa sens wędkarstwa i daje mocne argumenty jego przeciwnikom), a nadmierne eksploatowanie łowisk może w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego. Pomyślmy zatem o naszej przyszłości!

Dojazd na norweskie łowiska

Uwaga! Niektóre z ośrodków wędkarskich w Norwegii znajdują się na wyspach. Aby się do nich dostać należy skorzystać z przeprawy promowej. W znakomitej większości przypadków promy kursują kilka-kilkanaście razy dziennie, a nasze biuro dysponuje dokładnymi rozkładami i cennikami tych połączeń. Są jednak ośrodki położone na wyspach (szczególnie na dalekiej północy Norwegii jak Loppa, Soroya czy Seiland), gdzie kursuje jeden lub dwa promy dziennie, a rozkłady często ulegają zmianom. Fakt ten ma istotne znaczenie przy planowaniu Państwa podróży (ewentualne połączenia lotnicze lub promowe z Polską). Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem aby ustalić szczegóły Państwa dojazdu na miejsce.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Proponujemy Państwu zakwaterowanie w dwóch komfortowych piętrowych dom- kach - każdy dla 4-6 osób. W domkach 3 oddzielne sypialnie, przes- tronny salon z kominkiem i TV sat., w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, kuchenka elektryczna/mikrofalowa i zmywarka do naczyń), a także łazienka z WC i prysznicem. Do dyspozycji gości
Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii
specjalne pomieszczenie do sprawiania ryb oraz obszerne zamrażarki. Najbliższa stacja benzynowa¸ sklep spożywczy, kantor i poczta - 17 km. Najbliższe łowisko ryb łososiowatych (pstrąg potokowy, łosoś) - 60 km. Na życzenie transfer z lotniska w Tromsoe.
Do dyspozycji wędkarzy profesjonalne łodzie wędkarskie o długości 5,1-5,4 m, wyposażone w silniki spalinowe o mocy 20-130 KM, kolorowe echosondy i GPS. Przystań łodziowa umiejscowiona jest około 60 m od domku. Na życzenie organizujemy dalekomorskie rejsy ze skiperem. Pełna informacja wędkarska o łowisku oraz plany batymetryczne dostępne w biurze Eventur Fishing.

Atrakcje w okolicy

 • wyprawy przyrodnicze (wieloryby, foki, orły morskie),
 • wspaniałe szlaki turystyki pieszej i rowerowej, możliwość wspinaczki,
 • piaszczysta plaża,
 • nurkowanie,
 • miasto Tromsö.
  Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii Koppangen - Wędkarstwo w Norwegii
  Dojazd na łowisko - u nas wyjątkowo korzystne warunki:
  Obejrzyj reportaż z Norwegii na stronie
  www.fishingexplorers.com
 • Łowiska wędkarskie szkierowe w Skandynawii. Wyjazd na łowisko. Szwecja wędkarstwo. Urlop wędkarski. Wyprawy wędkarskie
  Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie tekstu i zdjęć bez zgody autora zabronione.
  | Projekt i realizacja: melonio.pl |
  Projektowanie stron internetowych