about us about us piątek, 26 lutego 2021
Wyprawy wędkarskie


Alandzkie trofea


GALERIA - LINGVIKENS

Atrakcje w pobliżu:
 • Stolica Mariehamn: Muzeum Alandzkie, Muzeum Sztuki, Żaglowiec Pommern, Muzeum Morskie, Park Rozrywki.


  Nie tylko Szetlandy słyną z wełny

  Långvikens

  wędkarstwo na alandach
  Alandy

  Ośrodek wypoczynkowo-wędkarski Långvikens to miejsce wprost stworzone z myślą o pasjonatach wędkarstwa. Ulokowany w samym centrum Archipelagu Alandzkiego, nieco na północ od Norrö, oferuje swoim gościom wspaniałe warunki do efektywnego, niczym niezakłóconego odpoczynku. Piękne położenie nad samą wodą, na niewielkim skalistym wzniesieniu porośniętym sosnowym lasem oraz przemili i zawsze uśmiechnięci gospodarze sprawiają, iż podczas sezonu urlopowego trudno tu o wolne miejsce. Spora część gości odwiedzających to urocze miejsce to wędkarze z całej niemal Europy. Nic w tym dziwnego, jeśli się weźmie pod uwagę wspaniałe, niezwykle rybne łowiska, położone w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka.

  Wykupując licencję wędkarską w Långvikens maja Państwo możliwość połowów na kilkunastu kilometrach kwadratowych niebywale atrakcyjnych pod względem wędkarskim wód. Brak odłowów rybackich, nikła presja wędkarska oraz wspaniałe warunki naturalne przyczyniły się do wielkiej obfitości interesujących najbardziej wędkarzy gatunków.

  Ryby i zalecane metody połowu

  Cóż jak Alandy, to wiadomo - szczupak. Nie inaczej jest i na wodach otaczających Långvikens. Płytkie, porośnięte blaty, gęste trzcinowiska oraz mnóstwo niewielkich skalistych wysepek, stwarzają doskonałe warunki rozwoju dla tego sympatycznego drapieżnika. Najlepszy czas połowów to bez wątpienia okres późnowiosenny - druga połowa maja, czerwiec oraz miesiące jesienne, ze szczególnym wskazaniem na październik. Oczywiście w okresie typowo urlopowym także nie jesteśmy bez szans na "zaliczenie" okazałego zębacza, ale ze względu na obfitą w tym okresie roślinność podwodną łowienie jest nieco utrudnione. Radzimy wtedy używać dość grubych, mocnych żyłek (a jeszcze lepiej nierozciągliwych plecionek) oraz sztywnych wędzisk, które pozwolą na w miarę komfortowe łowienie. Oczywiście używając takiego sprzętu pamiętajmy, aby podczas holu mieć stale napiętą żyłkę - w przeciwnym razie na pewno wiele szczupaków uwolni się z naszej przynęty. Skoro mowa o wabikach to na pewno są Państwo, ciekawi jakich najlepiej użyć. Prawdę mówiąc, łowiąc w okolicach Långvikens nie stwierdziliśmy wyższości jednego rodzaju przynęty nad innymi. Wspaniałe wyniki osiągaliśmy stosując zarówno duże, kilkunastocentymetrowe rippery (obowiązkowo dozbrojone!) jak i poczciwe polskie algi w sporych rozmiarach. Trollingując (tą metodą łowi się największe szczupaki) używaliśmy woblerów wszelkich producentów - ryby brały na nieśmiertelne "shad rapy" Rapali a także na "slidery" Salmo. Wiele okazałych sztuk padło na także na "Sieki" w największych rozmiarach. Dużo ważniejsza od przynęty była trafna lokalizacja drapieżników.
  Poza szczupakiem z powodzeniem możemy polować na okonie i sandacze. Łowiska okolic Långvikens oraz Norro to nieliczne miejsca na Alndach, gdzie możemy do woli nałowić się mętnookich drapieżników. Średnich rozmiarów guma na ciężkiej główce to najlepsza recepta na te ryby. Szukamy ich na kamiennych stokach licznych skalistych wysepek. Im głębsza woda u podnóża takiego stoku, tym większych sztuk możemy się spodziewać.

  Zakwaterowanie i serwis wędkarski >>>  Zakwaterowanie
  i serwis wędkarski

  W sprawach cen prosimy o kontakt z biurem

  Szczególnie polecamy
  na połów:
  szczupak, okoń, biała ryba

  Gatunki ryb i wymiary ochronne*
  szczupak ****
  okoń ****
  sandacz ***
  leszcz ****
  płoć ***
  miętus **

  Rekordy
  szczupak13 kg
  okoń1,58 kg
  sandacz8 kg

  Sezon wędkarski
  szczupakIII-XI
  okońIV-X
  sandaczVI, VIII-IX

  Preferowane metody
  Drapieżniki - spinning, (szczupak, okoń, sandacz), sztuczna mucha (szczupak, okoń), metoda trollingowa (szczupak, sandacz), żywiec i martwa rybka.Biała ryba - wszystkie metody połowów ryb spokojnego żeru.

  Dostępność łowiska
  Zarówno z brzegu (łowi się bardzo wygodnie - z granitowych brzegów) jak i łodzi (dostęp do najlepszych łowisk)

  Limity i ograniczenia
  Zakaz łowienia z brzegu w okresie 15.04-15.06.Wszystkie ryby, które nie są przeznaczone do spożycia w dniu połowu, trafiają z powrotem do wody.Szczegółowych informacji na temat okresów i wymiarów ochronnych udziela gospodarz ośrodka.

  * wszystkie informacje na temat regulacji prawnych na podstawie danych otrzymanych od fińskich partnerów


  Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
  Created by domelon