about us about us piątek, 26 lutego 2021
Wyprawy wędkarskiePrawda, że piękny?GALERIA - LOHIMAA


Widok na Äyskoski


Domek 6-osobowy


Wnętrze domku

Sauna

Jaccuzi

Łódź wędkarska

Rejon Lohimaa

wędkarstwo w finlandii
Finlandia

Ekskluzywny ośrodek wędkarsko-turystyczny Lohimaa znajduje się w Centralnej Finlandii, 65 km na południowy - zachód od miasta Kuopio. Bystrze Äyskoski, ulokowane bezpośrednio przy ośrodku, jest uznawane obecnie za absolutnie czołowe łowisko pstrąga potokowego i lipienia w Europie, a licencje wędkarskie często trzeba tu zamawiać ze sporym wyprzedzeniem. Poza rzeką wędkarze mają do dyspozycji jeziora Rasvanki oraz Nilakka z bogatym pogłowiem różnych gatunków ryb. Cały obszar to prawdziwy "eden" dla zwolenników nietkniętej cywilizacją przyrody - pełno tu świerkowo-sosnowych borów, obfitujących w grzyby, oraz jezior, połączonych rwącymi "koski". Wiele z nich jeszcze w ogóle nie gościło wędkarzy nad swoim brzegiem!

Tereny wędkarskie oraz metody połowu

Długie na 1200 i szerokie na 50 m bystrze Äyskoski jest wprost stworzone dla wędkarzy tęskniących za spotkaniem z grubym potokowcem. Nurt na przeważającej długości rzeki jest wartki, a głębokość nierzadko przekracza 1,5 m. Woda jest krystalicznie czysta, zimna i doskonale natleniona. Złowienie tutaj 60-centymetrowego "kropkowańca" nikogo nie dziwi, a dość często (w sezonie, kilka razy w ciągu tygodnia) łowione są pstrągi przekraczające wagę 3 kilogramów! Lipienie osiągają średnio masę 0,5-0,8 kg, choć tylko kwestią wytrwałości jest spotkanie z większym egzemplarzem. Dozwolonymi metodami połowów jest spinning oraz sztuczna mucha. Łowisko dostosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeziora Rasvanki oraz Nilakka, połączone bystrzem, to dobry wybór dla łowców drapieżników. Liczne w zbiornikach szczupaki oraz okonie doskonale reagują na sztuczne przynęty. Atrakcją są również duże, jeziorowe bolenie. Zimą popularne jest łowienie spod lodu, co można czynić nawet … bez wychodzenia z domu! Na terenie ośrodka istnieje bowiem możliwość wynajęcia specjalnych domków na płozach, z których, poprzez dziurę w podłodze, przygotowuje się przerębel i łowi ryby. Szczególnie pożądaną zdobyczą są fińskie sieje.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Ośrodek wędkarski Lohimaa

To oferta dla wędkarzy, którzy nie godzą się na żadne kompromisy co do jakości świadczonych usług. Do dyspozycji gości przygotowano 11 luksusowych, obszernych domków (od 4 - do 9 - osobowych, pow. od 70 do 150 m2) o bardzo wysokim standardzie. Wszystkie w oryginalnej fińskiej zabudowie. Na wyposażeniu, w zależności od standardu: kominek, sauna (różne typy), ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie elektryczne, TV satelitarna, system audio - video, specjalne pomieszczenie na sprzęt i ubiór wędkarski (także do skrobania ryb), grill, weranda z meblami, zmywarka do naczyń, pralka, suszarnia. Na terenie ośrodka: restauracja z barem, (w budowie nowa, przez środek której przepływać będzie sztuczna rzeka z pstrągami!), dyskoteka oraz doskonale wyposażone centrum konferencyjne. Możliwe są usługi profesjonalnych, wielojęzycznych przewodników wędkarskich. Do wynajęcia obszerne, aluminiowe łodzie z silnikami spalinowymi. Chętni mogą skorzystać z bogatego programu wypoczynkowego np.: jazda konna, spływy kajakowe, rafting, quady czy golf. Podczas zimy namawiamy na śnieżne safari - jazdę prze fińskie lasy na szybkich skuterach.

Hotel Kunnonpaikka

Oddalony od Lohimaa o 60 km, położony nad samym brzegiem jeziora Kallavesi. Do dyspozycji gości łącznie 148 pokoi wyposażonych w prysznic (lub wannę), TV-sat, telefon. Specjalne pokoje dla alergików. Na terenie hotelu restauracja, bar, centrum welnness i fitness, kompleks wodny (baseny, różne typy sauny). Doskonałe zaplecze konferencyjne.

Warunki pobytu w domkach - przeczytaj koniecznieWarning: Use of undefined constant Lohimaa - assumed 'Lohimaa' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /animacja_lohimaa.php on line 9
2125,- zł
od osoby za 7 dni*
Sprawdź szczegóły

Szczególnie polecamy
na połów:
pstrąg potokowy, szczupak, sandacz

Gatunki ryb i wymiary ochronne*
Äyskoski
pstrąg pot 40 cm
łosoś jez 40 cm
lipień 30 cm
szczupak -
okoń -
Jeziora
szczupak -
okoń -
sandacz 37 cm
łosoś jeziorowy 40 cm
jaź -

Okresy ochronne i sezon wędkarski
Pstrąg potokowy i łosoś jeziorowy - zakaz łowienia 11.09-15.11. Początek i końcówka sezonu dają największą szansę na spotkanie z rekordowym pstrągiemSezon wędkarski trwa na bystrzach od 1 maja do 10 września, a na jeziorach od maja do października.

Wielkość ryb i znane rekordy
Pstrągi potokowe i łososie jeziorowe dorastają do 6 kg,
lipienie do 2 kg,
szczupaki do 20 kg,
okonie do 2 kg,
jazie do 2-3 kg,

Preferowane metody
Na koski:
spinning i sztuczna mucha.
Na jeziorach:
spinning, trolling, grunt.

Dostępność łowiska
Zarówno łowienie z brzegu, jak i z łodzi (jeziora). Bystrze przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Możliwość wynajęcia łodzi trollingowej dla kilku osób z przewodnikiem.

Limity i ograniczenia
Pstrągi i łososie - 3 sztuki dziennie (łącznie). Brak limitów ilościowych na pozostałe gatunki, Ale w całej Skandynawii obowiązuje zwyczajowa zasada zachowywania umiaru w zabieraniu ryb - czyli bierzemy tyle, ile nam potrzeba do spożycia w dniu połowu.

* wszystkie informacje na temat regulacji prawnych na podstawie danych otrzymanych od fińskich partnerów
Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
Created by domelon