W SKRÓCIE O ŁOWISKU
Łowisko rzeczno-jeziorowe w zachodniej Austrii (Kraj Salzburski), oddalone:
✓ ok. 100 kmod lotniska w Salzburgu,
✓ ok. 1150 km od Warszawy,
✓ ok. 850 km od Krakowa,
✓ ok. 700 kmod Wrocławia.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: pstrąg potokowy (od kwietnia do połowy września), pstrąg tęczowy (cały rok), saibling - palia arktyczna (od maja do połowy września), lipień (od czerwca do października), troć jeziorowa (od kwietnia do połowy września), szczupak (od maja do października), sandacz (od czerwca do października)
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
wędkowanie wśród pocztówkowych plenerów
piękne pstrągi kilku odmian
do dyspozycji wiele kilometrów rzek i kilka jezior
luksusowe zakwaterowanie w hotelu z własnym browarem
Galerie zdjęć
Mittersill, Austria Flaga Austria
Zapraszamy na wędkarski urlop na największe w Austrii prywatne łowisko (działające już od 1866 r.), obejmujące 130 km wód płynących, cztery górskie potoki, dwa jeziora zaporowe i dwa mniejsze jeziorka rekreacyjne, położone na terenie Parku Narodowego Wysokich Taurów w Alpach (Kraj Salzburski). Dodatkowo na życzenie można zorganizować połowy w malowniczym Zeller See.
Cisza, spokój i piękno natury
Krajobraz wokół łowisk zapiera dech w piersiach - nad głowami wędkarzy wystrzelają w niebo trzytysięczniki, niedaleko huczą słynne wodospady Krimml, a zieleń łąk i lasów działa kojąco na rozstrojone nerwy. W krystalicznie czystych wodach żyją piękne okazy szlachetnych ryb - głównie z rodziny łososiowatych. Wędkowanie w tym rejonie to nie tylko wielkie przeżycie łowieckie i estetyczne, ale również gwarancja ciszy, spokoju i udanego wypoczynku. Wody wokół Mittersill można podzielić na łowiska typowo muszkarskie ("fly only"), muszkarsko-spinningowe oraz dla zwolenników dowolnych metod - w tym połowu ryb spokojnego żeru.
Rybna rzeka, a wokół piękne alpejskie krajobrazy.
Pan pstrąg i spółka
Herbową rybą tych okolic jest oczywiście pstrąg potokowy, ale w wartkich wodach strumieni żyją również cudownie ubarwione (zielono-żółto-pomarańczowe) pstrągi arktyczne, czyli saiblingi, oraz lipienie. W jeziorkach spotkamy dodatkowo saiblingi jeziorowe i tęczaki, a w niektórych także szczupaki, sandacze, okonie, czarne bassy, bolenie, karpie, liny, sumy i białą rybę.
Dostępność łowiska
Na większości łowisk łowimy z brzegu lub brodząc. Na niektórych można łowić z użyciem "belly boat", a na innych wypożyczyć łódkę wiosłową.
Rekomendowane metody połowu
Pstrągi łowi się na spinning oraz sztuczną muchę. Na niektórych wodach dozwolona jest wyłącznie sztuczna mucha. Lipienie również najlepiej łowić metodą muchową (nimfa). Szczupaki, sandacze, sumy i bassy można poławiać na spinning. Karpie, liny i inne ryby spokojnego żeru - na spławik lub metodą gruntową.
Limity i ograniczenia
Niektóre odcinki łowisk zastrzeżone są dla muszkarzy (fly only). Na wielu łowiskach obowiązuje zasada "złów i wypuść", chyba, że inaczej uzgodnimy z gospodarzem wody, co jest możliwe. Na innych można zabrać do trzech ryb łososiowatych dziennie (szczegóły na zapytanie w biurze Eventur Fishing). Ponadto wolno łowić tylko na haki pojedyncze i pozbawione zadziorów. Dzięki temu, a także zarybieniu rocznemu na poziomie 100 000 sztuk z własnych ośrodków hodowlanych, bogactwo ryb na tych łowiskach może przyprawić polskiego wędkarza o zawrót głowy. Wymiary ochronne wybranych gatunków ryb (stan na rok 2007): pstrąg potokowy 28 cm, pstrąg tęczowy 28 cm, saibling 28 cm, lipień 43 cm, troć jeziorowa 70 cm, saibling jeziorowy 28 cm, szczupak 60 cm, sandacz 55 cm.
Pstrągi źródlane i palie występują w Alpach powszechnie.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Oferujemy Państwu zakwaterowanie w luksusowym hotelu Bräurup, położonym w miasteczku Mittersill (przy drodze Salzburg-Innsbruck). Ten kameralny obiekt o wysokim standardzie zapewni Państwu spokojny, bezstresowy wypoczynek, a miła i fachowa obsługa zatroszczy się o Państwa wygodę i dobre samopoczucie. Wielką atrakcją jest miejscowy browar, wytwarzający piwo metodą tradycyjną od kilkuset lat! Piwo można nabyć w hotelu Bräurup, który jest właścicielem browaru. Serwowane jest w barze, do posiłków, a także na wynos w specjalnych litrowych bądź dwulitrowych butelkach. W hotelu do dyspozycji gości pokoje 1- oraz 2-osobowe ze śniadaniem i obiadokolacją. W pokoju prysznic (lub wanna), WC, TV sat., telefon, minibar. Restauracja ze znakomitą kuchnią oraz dobrze zaopatrzony sklep wędkarski na terenie hotelu. Na niektórych jeziorach łodzie wędkarskie. Na miejscu wielojęzyczni przewodnicy wędkarscy i informacja wędkarska. Na życzenie kursy wędkarstwa muchowego.
Hotel
Pokój hotelowy
Niedaleko Innsbruck
Atrakcje w okolicy:
wodospady Krimml,
malowniczo położone miasteczka Kaprun i Zell am See,
lodowiec Kitzsteinhorn,
jeziora zaporowe w Wysokich Taurach,
szosa widokowa wokół szczytu Großglockner,
Salzburg z domem Mozarta,
Innsbruck - miasto dwóch zimowych olimpiad.
Oferta wędkowania - Mittersill, Austria (pakiety) Eventur Fishing

Ceny na zapytanie w biurze - zainteresowanych prosimy o kontakt.

Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce