about us about us piątek, 26 lutego 2021
Wyprawy wędkarskie


Pstrągowe podchody


GALERIA - MITTERSILL

Atrakcje w pobliżu
 • górskie szlaki piesze i rowerowe
 • urzekające swym surowym pięknem wodospady Krimml
 • słynny alpejski kurort Kitzbühel
 • Innsbruck - miasto, które dwukrotnie organizowało Zimowe Igrzyska Olimpijskie (1964 i 1976)
 • Europejski Region Sportowy Kaprun-Zell am See z pięknym jeziorem i lodowcem Kitzsteinhorn (możliwość jazdy na nartach i snowboardzie przez okrągły rok, na jeziorze windsurfing, przejażdżki statkiem i łodziami)
 • słynna wysokogórska droga widokowa Grossglockner Hochalpenstrasse, którą można wyjechać samochodem na wysokość ponad 2500 metrów (!)
 • oraz perełka architektury - Salzburg z potężną twierdzą, zabytkową katedrą i domem narodzin Mozarta


  Saibling  Rejon Mittersill

  Wędkarstwo w Austrii
  Austria

  Zapraszamy na wędkarski urlop na największe w Austrii prywatne łowisko (działające już od 1866 roku), obejmujące 130 km wód płynących, cztery górskie potoki, dwa jeziora zaporowe i dwa mniejsze jeziorka rekreacyjne, położone na terenie Parku Narodowego Wysokich Taurów w Alpach (Kraj Salzburski). Dodatkowo na życzenie można zorganizować połowy w malowniczym Zeller See. Krajobraz wokół łowisk zapiera dech w piersiach - nad głowami wędkarzy wystrzelają w niebo trzytysięczniki, niedaleko huczą słynne wodospady Krimml, a zieleń łąk i lasów działa kojąco na rozstrojone nerwy. W krystalicznie czystych wodach żyją piękne okazy szlachetnych ryb - głównie z rodziny łososiowatych. Wędkowanie w tym rejonie to nie tylko wielkie przeżycie łowieckie i estetyczne, ale również gwarancja ciszy, spokoju i udanego wypoczynku.

  Tereny wędkarskie, gatunki ryb i metody połowu

  Wody wokół Mittersill można podzielić na łowiska typowo muszkarskie ("fly only"), muszkarsko-spinningowe oraz dla zwolenników dowolnych metod - w tym połowu ryb spokojnego żeru. Herbową rybą tych okolic jest oczywiście pstrąg potokowy, ale w wartkich wodach strumieni żyją również cudownie ubarwione (zielono-żółto-pomarańczowe) pstrągi arktyczne - saiblingi oraz lipienie. W jeziorkach spotkamy dodatkowo saiblingi jeziorowe i tęczaki, a w niektórych także szczupaki, sandacze, okonie, czarne bassy, bolenie, karpie, liny, sumy i białą rybę. Wszędzie obowiązuje zasada "złów i wypuść", chyba, że inaczej uzgodnimy z gospodarzem wody, co jest możliwe. Ponadto wolno łowić tylko na haki pojedyncze i pozbawione zadziorów. Dzięki temu, a także zarybieniem rocznym na poziomie 100 000 sztuk z własnych ośrodków hodowlanych, bogactwo ryb na tych łowiskach może przyprawić polskiego wędkarza o zawrót głowy.

  Zakwaterowanie i serwis wędkarski >>>  Zakwaterowanie
  i serwis wędkarski


  Warning: Use of undefined constant Mittersill - assumed 'Mittersill' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /animacja_mittersill.php on line 13
  899,- zł
  od osoby za 3 dni*
  Sprawdź szczegóły

  Szczególnie polecamy
  na połów:
  pstrąg potokowy, pstrąg tęczowy, saibling i inne palie, lipień

  Gatunki ryb i wymiary ochronne
  pstrąg potokowy 28 cm
  pstrąg tęczowy 28 cm
  saibling 28 cm
  lipień 43 cm
  troć jeziorowa 70 cm
  saibling jeziorowy 28 cm
  szczupak 60 cm
  sandacz 55 cm
  sieja 33 cm
  karp
  sum
  lin
  okoń
  boleń

  Sezon wędkarski i okresy ochronne
  W zależności od gatunku: pstrąga potokowego łowimy od 01.04 do 15.09, lipienia od 01.06 do 31.10, saiblinga potokowego od 01.05 do 15.09, troć jeziorową od 01.04 do 15.09, pstrąga tęczowego i saiblinga jeziorowego przez cały rok, szczupaka od 01.05 do 30.10, a sandacza od 01.06 do 31.10.

  Limity i ograniczenia
  Na niektórych łowiskach obowiązują tylko haki pojedyncze i bezzadziorowe. Na odcinkach "fly only" - dopuszczalna wyłącznie sztuczna mucha. Generalnie obowiązuje zasada catch & release, ale można z gospodarzem uzgodnić czasem odstępstwo od tej reguły.
                                           
  Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
  Created by domelon