W SKRÓCIE O ŁOWISKU
W skrócie o łowisku Łowisko jeziorowe o powierzchni 55 km2, położone w południowo-zachodniej Szwecji, ok. 50 km od Göteborga. Średnia głębokość jeziora - 7 m, maksymalna - 50 m. , oddalone:
✓ ok. 342 km od Karlskrony,
✓ ok. 365 km od Ystad,
✓ ok. 492 km od Nynäshamn,
✓ ok. 372 km od lotniska w Skavsta.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: szczupaka (od maja do listopada), okonia (cały rok, zimą spod lodu), sandacza (od czerwca do listopada).
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
jedno z wybitnych jezior w Szwecji pod względem zasobności w ryby
duże pogłowie okazowego szczupaka
występuje sandacz
blisko Göteborga (lotnisko)
Galerie zdjęć
Jezioro Mjörn, południowa Szwecja Flaga Szwecja
Mjörn to dość rozległe jezioro, położone 50 km na północny-wschód od Göteborga. Presja wędkarska na Mjörn jest nikła - w okresie wiosny i jesieni na jeziorze trudno natknąć się na wędkarską łódź. Jedynie w lecie spotkamy tu nieco niedzielnych bądź urlopowych wędkarzy.
Doskonałe łowisko szczupaka
Akwen ma powierzchnię 55 km2 i urozmaiconą linię brzegową, która stwarza drapieżnikom sporo potencjalnych kryjówek. Znajdziemy tu wiele trzcinowych, płytszych zatok, kilka kamiennych półwyspów oraz wielką ilość skalistych wysp i wysepek. Nie brakuje także głębszych obszarów. Główne ploso jeziora to 40-metrowa woda. Otoczenie akwenu stanowią sosnowo-brzozowe lasy i nieliczne wiejskie zabudowania. Mjörn słynie z bardzo dużych szczupaków. Żerują one na obficie występującej w jeziorze stynce i sielawie, dzięki czemu szybko rosną. Szczupak jest liczny, a szansa na spotkanie z okazem ponadmetrowym jest na Mjörn duża. Wiosną (kwiecień-maj) nawet największe osobniki wygrzewają się w płytkich zatokach o głębokości nieprzekraczającej 5 metrów. Latem i jesienią schodzą na głębszą wodę, podążając za stadami leszcza i sielawy.
Ładny szczupak z jeziora Mjörn.
Jest też ładny sandacz i okoń
W jeziorze powszechnie występuje także sandacz i to niemałych rozmiarów. Przy odrobinie szczęścia i wędkarskich umiejętności dość łatwo go tutaj namierzyć (kamieniste stoki górek podwodnych) i złowić. Miejscowi wędkarze regularnie łowią ryby ponad pięciokilogramowe. Niemal nikt ze Szwedów nie łowi oczywiście na gumki - jako jedynej przynęty używają żywca. Wielka szkoda, ponieważ guma na Mjörn sprawdza się rewelacyjnie. Polscy wędkarze mają tu wielkie pole do popisu. Najlepszy okres połowu sandacza to czerwiec oraz wrzesień. Okrasą szczupakowych i sandaczowych łowów będą na Mjörn okonie. Jest ich w jeziorze na tyle dużo, iż warto poświęcić dzień czy dwa tylko i wyłącznie tym rybom. Jeśli znajdziemy w jeziorze zgrupowanie okoni (o co, dysponując echosondą, nie jest tak trudno), będziemy łowić jednego za drugim. W dużych polujących stadach ryby te biorą praktycznie bez opamiętania. Dominują sztuki w granicach 0,3-0,7 kg, ale tylko kwestią czasu jest złowienie kilku ryb ponad kilogramowych.
Jak znajdziesz stada okoni, takie sztuki biorą seryjnie.
Dostępność łowiska
Zarówno z brzegu (przydatne wodery!), jak i łodzi, która umożliwia dostęp do najlepszych łowisk, szczególnie stanowisk sandacza i grubego szczupaka.
Rekomendowane metody połowu
Drapieżniki - spinning, metoda trollingowa (największe szczupaki oraz sandacze), a także żywiec i martwa rybka. Biała ryba - wszystkie metody połowów ryb spokojnego żeru, np. feeder czy spławik.
Limity i ograniczenia
Szczegółowe informacje otrzymają Państwo na zapytanie w biurze Eventur Fishing. Generalnie, jak wszędzie w Skandynawii, wskazany jest umiar i zdrowy rozsądek. Zgodnie z miejscowym obyczajem z łowiska wolno zabierać tylko tyle ryb, ile jest potrzebnych do bieżącego spożycia w danym dniu. W Szwecji nie praktykuje się zabierania ryb na zapas czy do zamrażarek.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Proponujemy Państwu pobyt w gospodarstwie agroturystycznym, położonym nad samym brzegiem jeziora Mjörn. Oferujemy zakwaterowanie w dwóch domkach (4- i 6-osobowym), w tradycyjnej, szwedzkiej zabudowie. Każdy domek ma w pełni wyposażoną kuchnię (lodówka, zamrażarka, kuchenka mikrofalowa), prysznic, WC, pokój wypoczynkowy z TV sat. i kominkiem, grill oraz meble ogrodowe. Przy domkach znajduje się weranda, z której (podobnie jak z okien) rozciąga się widok na jezioro. Wschód słońca można obserwować prosto z werandy! Domek Sjöstugan (55 m2, 4-osobowy, 1 oddzielna sypialnia) oddalony jest zaledwie 2 metry od brzegu jeziora, natomiast Tomtstugan (55 m2, 4-osobowy, 2 oddzielne sypialnie) znajduje się 120 metrów od brzegu Mjörn.
Domek
Łodzie wędkarskie
Sandacz na kolację
Do Państwa dyspozycji obszerne łodzie wędkarskie (3-osobowe) z silnikami spalinowymi o mocy 10 lub 15 KM (2 lub 4 suwy). Na wyposażeniu łodzi znajdują się kamizelki ratunkowe oraz kotwice. W cenę wynajęcia łodzi wliczone jest 10 litrów paliwa. Na życzenie dostępny profesjonalny przewodnik wędkarski. Służymy Państwu kompleksową informacją wędkarską na temat jeziora Mjörn oraz zapewniamy dokładne mapy batymetryczne akwenu.
Oferta wędkowania w Mjörn (pakiety) Eventur Fishing
Termin:maj-listopad
Czas trwania:pobyty 7-dniowe rozpoczynające się od soboty
Dojazd:we własnym zakresie
Ilość uczestników:maksymalnie 12 osób
Zakwaterowanie:domki 4-, 6-osobowe
Wyżywienie:we własnym zakresie
Łowiska:jezioro
Przewodnik:brak
Cena:1 790,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 7 160,- PLN za 4 osób)
(cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 27.06.2016 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • zakwaterowanie w domku 4-osobowym, pościel, sprzątanie końcowe,
  • 2 łodzie z silnikami spalinowymi 10-15 KM,
  • pełna informacja o łowisku,
  • licencja wędkarska na jezioro Mjörn,
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce