Wyprawy wędkarskie
Nedre Dalälven, środkowa Szwecja
Szwecja
Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji
Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji
Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji
Rejon Nedre Dalälven, ulokowany w środkowej Szwecji (na północny zachód od Sztokholmu), obejmuje 200-kilometrowy przyujściowy odcinek rzeki Dalälven i jest jednym z najatrakcyj- niejszych wędkarsko obszarów w całym kraju.
Wędkarski raj
Swoją niezwykłą krajobrazową i biologiczną różnorodność zawdzięcza rzece Dalälven (Dal), w której na przemian występują wartkie, dzikie bystrza oraz obszerne, obfite w roślinność rozlewiska przypominające jeziora. Liczba potencjalnych łowisk, ich wielka odmienność, a przede wszystkim łowione tu ryby przyprawiają wędkarzy o zawrót głowy i sprawiają, iż wielu gości przyjeżdża tu kilka razy do roku. Cały ten region słynie ponadto ze wspaniałych gęstych lasów z mnóstwem dzikiej zwierzyny i leśnego runa (znaczna jego część to park narodowy), co nie jest bez znaczenia dla osób tęskniących za chwilami odpoczynku od codzienności. Znakomicie rozwinięta turystyka wędkarska, niewielka presja, a przede wszystkim wspaniałe, duże i silne ryby sprawiają, że obszar ten można śmiało określić mianem prawdziwego wędkarskiego eldorado.
Królestwo drapieżników
Liczne rozlewiska, przepływowe jeziora oraz odcinki rzeki o wolnym prądzie (a takich jest zdecydowana większość) to kraina szczupaka, sandacza oraz okonia. Szczupaki o wadze ponad 10 kg nie należą do rzadkości. Łowimy je głównie na spinning i trolling. Sandacza jest bardzo dużo i osiąga on w Nedre Dalälven piękne przyrosty. Łupem spinningistów padają zazwyczaj sztuki w granicach 1-3 kg, choć często słychać o osobnikach ponad 5-kilogramowych. Zwolenników białej ryby zapraszamy tu w poszukiwaniu rekordowych leszczy oraz linów, a na miłośników nocnych zasiadek czekają prawdziwe okazy węgorzy i miętusów. Wielką atrakcją obszaru jest połów ryb łososiowatych. W oddzielających rozlewiska bystrzach bez trudu odnajdziemy pstrąga potokowego oraz lipienia, a miejscowość Älvkarleby to najlepsze łowisko troci wędrownej w Europie. Miejsce to słynie także z olbrzymich łososi (rekordowa sztuka miała 27,9 kg!).
Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Trolling na rzece
Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Lipieniowe szypoty
Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Na Färnebofjärden

Dostępność łowiska
Jeśli chodzi o szczupaki, okonie, sandacze i ryby spokojnego żeru, to w niektórych miejscach możliwe jest łowienie z brzegu. Niemniej najlepsze rezultaty osiąga się, korzystając z łodzi wyposażonych w silniki spalinowe. Troć i łososia poławiamy z brzegu na odcinkach z wartkim nurtem.

Limity i ograniczenia

Z uwagi na mnogość gatunków i olbrzymi obszar łowisk wszelkich informacji udzielamy na indywidualne zapytanie. Ryby łososiowate wolno łowić tylko na sztuczne przynęty. W przypadku szczupaka najpopularniejsze są spinning i trolling.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski

W rejonie Nedre Dalälven zapewniamy Państwu bardzo zróżnicowany standard zakwaterowania: od prostych domków kempingowych aż po luksusowe apar- tamenty w XVII-wiecznym szwedzkim dworze. We wszystkich prezentowa- nych ośrodkach zapewniamy profe- sjonalnych przewodników (władających obcymi językami  - przeważnie  angiel-
Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji
skim i niemieckim) oraz niezbędny sprzęt wędkarski (w tym łodzie z silnikami spalinowymi). Kompleksowa informacja o łowiskach oraz mapy wędkarskie - dostępne w biurze Eventur Fishing.
Domy w Tyttbo i Bysjön
W miejscowości Tyttbo mamy do dyspozycji położony w lesie dom z pełnymi wygodami na 4-osoby (kilkaset metrów od rzeki), a na zachodnim krańcu rejonu, nad jeziorem Bysjön, oferujemy zakwaterowanie w uroczym wiejskim domu z pełnymi wygodami, położonym na samym brzegu jeziora. W obu miejscach zapewniamy łodzie wędkarskie z silnikami spalinowymi.
Ośrodek wędkarski nad Färnebofjärden
Położony na półwyspie pośród sosnowego lasu, nad brzegiem jeziora Färnebofjärden (rezerwat przyrodniczy), słynącego z okazów szczupaka oraz sandacza. 40 komfortowych 6-osobowych domków, pow. 78 mkw. każdy. Salon z TV, w pełni wyposażona kuchnia, prysznic, WC, weranda z meblami ogrodowymi, suszarka do ubrań. Domki oddalone od jeziora i przystani łodziowej 50-100 m. Na terenie niewielki sklepik z pamiątkami, akcesoriami wędkarskimi i podstawowymi produktami spożywczymi. Dostępne łodzie wiosłowe oraz aluminiowe łodzie Linder z silnikami spalinowymi 4 KM.
Luksusowy zajazd
Ulokowany pomiędzy dwoma ramionami rzeki Dal oferuje swoim gościom zakwaterowanie w luksusowych apartamentach, nowoczesnych pokojach hotelowych oraz oryginalnych domkach (dla 3-4 osób) w starej szwedzkiej zabudowie. Dobre zaplecze konferencyjne oraz restauracja z rewelacyjną kuchnią (zarówno dania szwedzkie, jak i kuchnia europejska). Zakwaterowanie charakteryzuje się wysokim standardem i zadowoli każdego turystę. Miejsce ma swój własny, niepowtarzalny klimat (wielowiekowe tradycje turystyczne).
Łowiska okolic zajazdu to przede wszystkim woda pstrąga potokowego oraz lipienia (Dalälven jest najdalej na południe wysuniętym łowiskiem tej ryby w Szwecji). Najlepszy okres połowów to miesiące kwiecień-maj oraz wrzesień. W lipcu i sierpniu wyniki w połowach ryb łososiowatych, z powodu zbyt cieplej wody, są słabe. Pstrągi i lipienie łowi się przede wszystkim w wartkich bystrzach, za dużymi głazami, gdzie odpoczywają przed dalszą wędrówką. Dostęp do najlepszych miejsc gwarantuje łódka. W pobliżu miejsca zakwaterowania (200 m) znajduje się także spore głębokie rozlewisko rzeki, w którym mieszkają prawdziwe okazy szczupaka i sandacza. Są tu także okazały jaź oraz boleń, który, choć nieliczny, dorasta do pięknych rozmiarów (łowiono już sztuki 5-kilogramowe). Dostęp do łowiska z brzegu i z łodzi. Zajazd oddalony jest o 200 m od brzegu rzeki. Dostępne aluminiowe łodzie wędkarskie Linder z silnikami spalinowymi 4-10 KM.
Wioska wędkarska w przyujściowym odcinku rzeki
Ulokowana nad samym brzegiem rzeki. W hotelu i schronisku pokoje o różnym standardzie, z łazienkami lub bez. Ponadto 26 domków kempingowych (w niektórych brak kuchenki - wspólna kuchnia w osobnym budynku). Wszystkie domki mają toalety, niektóre prysznice oraz lodówki. Powierzchnia domków od 14 do 21 m kw. Na terenie restauracja. W pobliżu doskonale zaopatrzony sklep wędkarski z dużym wyborem najskuteczniejszych w rzece przynęt (szczególnie much i streamerów). Cała wioska wędkarska to szczególne miejsce - o wieloletniej tradycji wędkarskiej, chyba najbardziej znane łowisko troci wędrownej w Szwecji. Co roku w pogoni za wielkim łososiem lub trocią zjeżdżają tu tysiące wędkarzy z całego świata. Wioska ulokowana jest nad brzegiem przyujściowego, najlepszego odcinka rzeki. Najlepsze miesiące w roku to kwiecień (troć) oraz lipiec (łosoś). Licencje wędkarskie na te okresy trzeba rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Najbardziej atrakcyjny odcinek rzeki liczy 2,5 km i jest ulokowany tuż przy ośrodku. Przejazd na drugi brzeg mostem w miasteczku. Najbliższy sklep spożywczy i restauracja (znakomite potrawy z łososia i troci) są oddalone od ośrodka o ok. 2 km.
Pensjonat
Oferujemy zakwaterowanie w pensjonacie o wysokim standardzie. W bezpośrednim sąsiedztwie doskonałe łowisko dużego szczupaka oraz sandacza. W pobliżu jezioro z okazałymi pstrągami tęczowymi. Pokojeod od 1-3-osobowych. Wszystkie z łazienkami.

Atrakcje w okolicy

 • miasto Uppsala (dawna stolica Szwecji),
 • szlaki przyrodnicze - rowerowe, kajakowe oraz piesze.
  Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji
  Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji
  Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji Nedre Dalälven - Wędkarstwo w Szwecji
  Dojazd na łowisko - u nas wyjątkowo korzystne warunki:
 • Łowiska wędkarskie szkierowe w Skandynawii. Wyjazd na łowisko. Szwecja wędkarstwo. Urlop wędkarski. Wyprawy wędkarskie
  Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie tekstu i zdjęć bez zgody autora zabronione.
  | Projekt i realizacja: melonio.pl |
  Projektowanie stron internetowych