W SKRÓCIE O ŁOWISKU
Łowisko rzeczno-jeziorowe zlokalizowane w środkowej Szwecji, oddalone:
✓ ok. 235 km od Nynäshamn,
✓ ok. 580 km od Karlskrony,
✓ ok. 740 km od Ystad,
✓ ok. 150 km od lotniska Arlanda w Sztokholmie,
✓ ok. 700 km od Malmö.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: szczupak (od maja do października), okoń (cały rok), sandacz (od czerwca do października), troć wędrowna (od stycznia do maja i we wrześniu), łosoś (od czerwca do lipca), leszcz (od maja do września) oraz lin (od czerwca do sierpnia).
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
niedaleko od promu
prywatny fragment rzeki
przestronny dom w leśnej okolicy
dobre łodzie
piękna okolica
różnorodność gatunków ryb
gruby szczupak i dużo sandacza
Galerie zdjęć
CO OPRÓCZ WĘDKOWANIA?
Przyroda, a jesienią często zorza.
ŁOWISKO ŁOSOSIOWE
Przebywając na urlopie w rejonie Nedre Dalälven warto poświęcić przynajmniej jeden dzień na wędkowanie w przy-
ujściowym odcinku koło miejscowości Älvkarleby. Ta woda to najlepsze bodaj łowisko troci wędrownej w Europie! Miejsce to słynie także z olbrzymich łososi (stąd pochodzi oficjalny rekord Szwecji w połowie łososia na wodach śródlądowych - 27,9 kg!).
Nedre Dalälven, środkowa Szwecja Flaga Szwecja
PIĘKNY DOMEK W ZUPEŁNIE NOWYM MIEJSCU I ODRODZONE FÄRNEBOFJÄRDEN
Wielkie i nieprzeciętnie rybne rozlewiska rzeki Dal ulokowane są w środkowej Szwecji (na północny zachód od Sztokholmu). To jeden z najatrakcyjniejszych wędkarsko rejonów Szwecji i rezerwat dzikiej natury. My proponujemy Państwu całkowicie nową lokalizację w tym rejonie, a także dwa domki w miejscu znanym już wędkarzom z poprzednich lat.
Obie opcje umożliwiają świetne wędkowanie na wodach Farnebofjarden oraz na bystrzach Tyttbo. Ta pierwsza woda – wielki przypominające jezioro rozlewisko – przeżywa obecnie swą drugą młodość. Z kolei prywatne wody bystrza dają szansę na ekskluzywne połowy dużego szczupaka i sandacza (w uprzywilejowanej grupce tych, którzy mogą tam łowić, są również nasi klienci).
Wędkarski raj
Swoją niezwykłą krajobrazową i biologiczną różnorodność zawdzięcza rzece Dalälven (Dal), w której na przemian występują wartkie, dzikie bystrza oraz obszerne, obfite w roślinność rozlewiska przypominające jeziora. Liczba potencjalnych łowisk, ich wielka odmienność, a przede wszystkim łowione tu ryby przyprawiają wędkarzy o zawrót głowy i sprawiają, iż wielu gości przyjeżdża tu kilka razy do roku. Cały ten region słynie ponadto ze wspaniałych gęstych lasów z mnóstwem dzikiej zwierzyny i leśnego runa (znaczna jego część to park narodowy), co nie jest bez znaczenia dla osób tęskniących za chwilami odpoczynku od codzienności. Świadomie prowadzona turystyka wędkarska, niewielka obecnie presja, a przede wszystkim wspaniałe, duże i silne ryby sprawiają, że obszar ten można śmiało określić mianem prawdziwego wędkarskiego eldorado.
Do Nedre Dalälven wielu wędkarzy przyjeżdża na duże szczupaki.
Królestwo drapieżników
Liczne rozlewiska, przepływowe jeziora oraz odcinki rzeki o wolnym prądzie (a takich jest zdecydowana większość) to kraina szczupaka, sandacza oraz okonia. Szczupaki o wadze ponad 10 kg nie należą do rzadkości. Łowimy je głównie na spinning i trolling. Sandacza jest bardzo dużo i osiąga on w Nedre Dalälven piękne przyrosty. Łupem spinningistów padają zazwyczaj sztuki w granicach 1-3 kg, choć często słychać o osobnikach ponad 5-kilogramowych. Zwolenników białej ryby zapraszamy tu w poszukiwaniu rekordowych płoci, leszczy oraz linów. Na miłośników nocnych zasiadek czekają prawdziwe okazy węgorzy i miętusów. Wielką atrakcją obszaru jest połów ryb łososiowatych. W oddzielających rozlewiska bystrzach przy odrobienie wysiłku i niezbędnej dozie szczęścia odnajdziemy pstrąga potokowego oraz lipienia.
Piękna panorama Färnebofjärden w słoneczny dzień.
Odrodzenie Färnebofjärden
Przedstawiamy Państwu to miejsce jako nowość, ale samo rozlewisko znane jest naszym klientom od kilkunastu lat. Swego czasu działał nad nim duży, prężny ośrodek wędkarski. Jeździło tam mnóstwo wędkarzy z całej Europy. To wszystko spowodowało, że po wielu latach swoistego „oblężenia” region zyskał trochę złej sławy i stracił w oczach wędkarzy szukających „dziewiczej” wody. Wspomniany ośrodek od kilku lat dysponuje tylko dwoma domkami, a na olbrzymim rozlewisku jakim jest Färnebofjärden trudno zobaczyć jakiekolwiek łódki. Dodatkowo nasz nowy domek znajduje się daleko, na samym początku Färnebofjärden, gdzie rzeka rozlewa się i przechodzi w jezioro. Ostatnie testy i opinie klientów jednoznacznie wskazują na odrodzenie tego przepięknego łowiska.
Metrowy szczupak z Färnebofjärden złowiony przy wysokiej wodzie.
Jezioro Färnebofjärden to naszym zdaniem jest to jedno z najciekawszych, najpiękniejszych i najbardziej urozmaiconych łowisk w całej Szwecji. Całość znajduje się w Parku Narodowym Färnebofjärden w roku 2000 objętym programem Natura 2000 oraz w roku 2001 Konwencją Ramsarską. W łowisku znajdą Państwo odcinki z wodą płynącą (zupełnie rzeczne) oraz olbrzymie połacie stojącej wody. W Färnebofjärden nie brakuje głazowisk, górek podwodnych, rozległych blatów, roślinności zanurzonej i wynurzonej (trzciny, grążele, trawy, rdestnice, moczarka). W łowisku jest też oczywiście cała masa zatok oraz małych i dużych wysp. Wędkarze mogę tu liczyć na sandacze (występują tak w odcinkach rzecznych jak i na wodzie stojącej), duże szczupaki, okonie, ale też jazie, bolenie, płocie, leszcze, liny… Jest tu praktycznie każda, możliwa do złowienia w Szwecji ryba słodkowodna – w okolicy wpływu i wypływu bystrz może się nawet trafić pstrąg lub lipień.
Tyttbo czyli prywatna rzeka
Bystrza Tyttbo, które oferujemy Państwu jako nowe łowisko Eventuru, to prywatny blisko dwukilometrowy odcinek rzeki Dal pomiędzy rozlewiskami Färnebofjärden a Tyttbo. Z obu stron ograniczony naturalnymi progami rzecznymi. To miejscami dobre łowisko lipienia i pstrąga, ale również, a może nawet przede wszystkim sandacza, szczupaka i okonia. Można na nim wędkować z brzegu i z łodzi wyposażonej w silnik. Ten drugi sposób jest oczywiście najbardziej skuteczny. Co najważniejsze, bystrze jest dostępne tylko dla nielicznych wędkarzy (między innymi dla naszych klientów).
Tyttbo to ekskluzywne łowisko dużych ryb - szczególnie szczupaka i sandacza.
Dostępność łowiska
Na najlepsze wyniki wędkarskie można liczyć wędkując z łodzi. W niektórych miejscach można także brodzić i łowić ryby z brzegu lub pomostu. Łódź daje jednak znacznie większe możliwości.
Rekomendowane metody połowu
Drapieżniki - dozwolona metoda spinningowa, żywiec, martwa rybka, sztuczna mucha oraz trolling. Biała ryba - wszystkie metody połowów ryb spokojnego żeru.
Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabierać ryby tylko do bieżącego spożycia (po konsultacji z właścicielem). Wymiar ochronny szczupaka i sandacza: 45-75 cm (wszystkie większe ryby, niezależnie od kondycji, muszą zostać wypuszczone z powrotem do wody). W Szwecji nie praktykuje się zabierania ryb na zapas czy do zamrażarek. Obowiązuje całkowity zakaz wywożenia ryb do Polski.
Luksusowy dom nad Färnebofjärden.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Naszym klientom oferujemy w pełni wyposażony, luksusowy 6-osobowy dom. Znajdą w nim Państwo łazienkę z prysznicem i WC, w pełni wyposażoną kuchnię z częścią jadalnianą oraz trzy 2-osobowe sypialnie (łóżka pojedyncze). Zakwaterowanie znajduje się na skraju Parku Narodowego Färnebofjärden. Cisza i spokój - gwarantowane. Odległość domku od przystani łodziowej to około 700 metrów (do łodzi można podjechać autem).
Kuchnia i jadalnia wewnątrz domu.
Na wędkarzy czekają łodzie wędkarskie z silnikami spalinowymi o mocy 4-10 KM.
Łodzie wędkarskie Linder.
Ponadto oferujemy możliwość zakwaterowania w innym miejscu, w domkach campingowych na terenie ośrodka Östa. Położony jest on na półwyspie pośród sosnowego lasu, nad brzegiem jeziora Färnebofjärden (rezerwat przyrodniczy), słynącego z okazów szczupaka oraz sandacza. Komfortowe 6-osobowe domki, pow. 78 m2. każdy. Salon z TV, w pełni wyposażona kuchnia, prysznic, WC, weranda z meblami ogrodowymi, suszarka do ubrań.
Domek w ośrodku.
Wnętrze domku.
Przystań i łodzie.
Domki oddalone od jeziora i przystani łodziowej 50-100 m. Na terenie niewielki sklepik z pamiątkami, akcesoriami wędkarskimi i podstawowymi produktami spożywczymi. Dostępne łodzie wiosłowe oraz aluminiowe łodzie Linder z silnikami spalinowymi 4 KM.
Atrakcje w okolicy
✓ miasto Uppsala (dawna stolica Szwecji)
✓ szlaki przyrodnicze - rowerowe, kajakowe oraz piesze
✓ zbieranie grzybów i jagód
✓ muzeum łososia
✓ Älvkarleby – słynne łowisko łososia i troci
Oferta wędkowania na jeziorze Färnebofjärden (pakiety) Eventur Fishing
Termin:maj-październik
Czas trwania:pobyty 7-dniowe rozpoczynające się od soboty
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Skavsta/Arlanda i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:maks. 6-osób w domku
Zakwaterowanie:domek 6-osobowy
Wyżywienie:we własnym zakresie
Łowiska:jezioro Färnebofjärden oraz bystrza Tyttbo
Przewodnik:dostępny na zapytanie w biurze
Cena:1 330,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 6 osobach uczestniczących (łącznie 7 980,- PLN za 6 osób)
(cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 06.10.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • domek 6-osobowy,
  • poszewki na pościel, ręczniki i sprzątanie końcowe,
  • 2 łodzie wędkarskie z silnikami 9.9 KM,
  • pełna informacja wędkarska o łowisku,
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
  • (licencje wędkarskie na Färnebofjärden i Tyttbo płatne na miejscu).
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce