about us about us piątek, 26 lutego 2021
Wyprawy wędkarskie


Wieczorne trofeum


GALERIA - NORRÖ

Atrakcje w pobliżu:
 • Stolica Mariehamn: Muzeum Alandzkie, Muzeum Sztuki, Żaglowiec Pommern, Muzeum Morskie, Park Rozrywki.


  Standardowa "dwójka"


  Norrö

  wędkarstwo na alandach
  Alandy

  Zapraszamy Państwa do Norro - urokliwego wędkarskiego ośrodka, położonego w samym centrum Archipelagu Alandzkiego. Oferuje on to, co dla wędkarza najważniejsze: rybne, nieprzełowione jeszcze wody, serwis wędkarski na najwyższym poziomie oraz zakwaterowanie w ośrodku wędkarskim o dobrym standardzie. Jeśli dodamy do tego piękny okoliczny las, mamy zapewniony wypoczynek, które odbuduje nadwątlone pracą siły. Nie bez znaczenia jest też prawdziwie rodzinna atmosfera, którą tworzą przesympatyczni gospodarze ośrodka. Wody okalające półwysep, na którym znajduje się ośrodek Norro, słyną z wielkiej obfitości ryb - szczególnie gatunków niezwykle cenionych przez wędkarzy. Co roku przybywa tu wielu pasjonatów z całej Europy, którzy pragną przeżyć prawdziwą wędkarską przygodę. Z Norro zawsze wyjeżdżają w pełni usatysfakcjonowani i "wyłowieni do bólu rąk".

  Oferujemy Państwu połowy na znakomitych wodach w okolicy ośrodka - łącznie do dyspozycji wędkarzy jest tu 15 km2 atrakcyjnych łowisk. Warto zaznaczyć, iż znaczna część tego obszaru jest własnością prywatną ośrodka, a właściciele bardzo dbają o pogłowie interesujących wędkarzy ryb, wpuszczając nawet co roku znaczną ilość narybku niektórych cennych gatunków.

  Ryby i zalecane metody połowu

  Herbową rybą Alandów jest szczupak. Jest go tu bardzo dużo, dlatego w okresie wiosennym i jesiennym ryba ta dominuje w połowach wędkarzy. Szczupaków szukamy głównie na płytkich, gęsto porośniętych blatach oraz w pobliżu skalistych wysepek, często niespodziewanie pojawiających się tuż na środku jeziora. Wysepki te to nic innego jak szczyty kamienistych górek, na których stokach czają się okazy - prawdziwi nestorzy szczupaczego rodu. Cętkowanych drapieżników szukamy także na nieco głębszych partiach wody, przy użyciu przynęt w znacznych rozmiarach - np. głęboko nurkujących woblerów czy kilkunastocentymetrowych ripperów dozbrojonych dodatkową kotwicą na cienkim wolframowym przyponie. Znakomicie sprawdza się metoda trollingowa. W ten właśnie sposób, swojego największego szczupaka (13 kg) złapał właściciel a zarazem niezwykle gościnny gospodarz ośrodka, który notabene sam pełni tutaj funkcje przewodnika wędkarskiego. Łowiąc szczupaki na Alandach, zwróćcie uwagę na ich ubarwienie - są wyraźnie jaśniejsze niż u nas, ale za to jakże waleczne...

  Z innych gatunków, na które warto się nastawić, polecamy okonia oraz sandacza. Największe osobniki obu gatunków występują masowo w pobliżu twardego, skalistego dna i przy urwistych, stromych stokach w pobliżu trzcin. Norro to jedno z nielicznych miejsc na Alandach gdzie możemy spodziewać się naprawdę okazałych sandaczy. Ciekawostką jest to, iż miejscowi wędkarze łowią je praktycznie wyłącznie na trolling przy użyciu smukłych woblerów, a pojęcie takie jak "opad" czy "jig" nic tu nikomu nie mówią. Dopiero polscy spinningiści, którzy dość licznie odwiedzają łowiska okolic Norro, uświadamiają autochtonom jak zabójcza bywa miękka przynęta w rękach doświadczonego łowcy. Sandacze w przeciwieństwie do szczupaków najlepiej biorą tutaj w okresie letnim: od czerwca do początku września, natomiast okonia poławia się nieprzerwanie przez cały rok (najokazalsze sztuki padają podczas łowów podlodowych). Wpaniale łowi się je wiosną i jesienią na zestawy z trokiem bocznym.

  Zakwaterowanie i serwis wędkarski >>>  Zakwaterowanie
  i serwis wędkarski


  Warning: Use of undefined constant Norro - assumed 'Norro' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /animacja_norro.php on line 13
  1290,- zł
  od osoby za 7 dni*
  Sprawdź szczegóły

  Szczególnie polecamy
  na połów:
  sandacz, szczupak, okoń, biała ryba

  Gatunki ryb i wymiary ochronne*
  szczupak ****
  okoń ****
  sandacz ***
  leszcz ****
  płoć ***
  miętus **

  Rekordy
  szczupak13 kg
  okoń1,58 kg
  sandacz8 kg

  Sezon wędkarski
  szczupakIII-XI
  okońIV-X
  sandaczVI, VIII-IX

  Preferowane metody
  Drapieżniki - spinning, (szczupak, okoń, sandacz), sztuczna mucha (szczupak, okoń), metoda trollingowa (szczupak, sandacz), żywiec i martwa rybka.Biała ryba - wszystkie metody połowów ryb spokojnego żeru.

  Dostępność łowiska
  Zarówno z brzegu (łowi się bardzo wygodnie - z granitowych brzegów) jak i łodzi (dostęp do najlepszych łowisk)

  Limity i ograniczenia
  Zakaz łowienia z brzegu w okresie 15.04-15.06.Wszystkie ryby, które nie są przeznaczone do spożycia w dniu połowu, trafiają z powrotem do wody.Szczegółowych informacji na temat okresów i wymiarów ochronnych udziela gospodarz ośrodka.

  * wszystkie informacje na temat regulacji prawnych na podstawie danych otrzymanych od fińskich partnerów


  Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
  Created by domelon