about us about us środa, 03 marca 2021
Wyprawy wędkarskieSteigen - Vestfjorden - Lofoty, wrzesień 2007 - grupowy wyjazd autokarem do północnej Norwegii na połowy wielkich czarniaków.
Jako przewodnicy i piloci:
Marek Szymański ("Wędkarski Świat") oraz Maciej Rogowiecki (Eventur Fishing)

Termin:01.09 - 09.09.2007 (7 dni pełnego łowienia, 8 dni pobytu)
Liczba uczestników:18 - 20 osób
Termin nadsyłania zgłoszeń:01.05.2007
Cena:2790 PLN/osoba
Rezerwacje:(22) 894 58 12, 0 603 820 940 lub e mail: maciek@eventurfishing.pl

Gdzie jedziemy i co będziemy łowić?

LofotyPo raz trzeci już jedziemy w okolice Steigen i wyspy Engeloya (280 km na północ od Bodo, ok. 400 km za północnym kołem podbiegunowym). To dobrze znane nam łowisko, które słynie z olbrzymiego czarniaka, dorsza, halibuta i brosmy. Na poprzednich wyprawach za każdym razem łowiliśmy czarniaki w granicach 15 - 16 kg, dorsze do 19 kg, a nawet zębacze powyżej 10 kg. Na zestawach było też kilka halibutów, ale brak metalowych przyponów za każdym razem kończył się utratą ryby. Łowienie odbywa się zazwyczaj w okolicach podwodnych górek przy ujściu fiordu na otwarte morze, a stosowane metody to łowienie na pilkery, spinning oraz żywca. Końcówka sierpnia i wrzesień to najlepszy w Vestfjorden czas na dużego czarniaka. Łowiąc w odpowiednich miejscach (o to troszczą się przewodnicy) praktycznie mamy gwarancję na spotkanie z tym pięknym drapieżnikiem. Więcej informacji o łowisku znajdą Państwo TUTAJ.Gdzie mieszkamy?

Zakwaterowani będziemy w pełni profesjonalnym, specjalistycznym ośrodku wędkarskim. Domki 4 oraz 6 - osobowe o bardzo wysokim standardzie. Każdy domek posiada salon wypoczynkowy z TV, 2 lub 3 oddzielne sypialnie, w pełni wyposażoną kuchnię oraz łazienkę. Na wyposażeniu także weranda z meblami ogrodowymi oraz grill. Oddzielne pomieszczenie do sprawiania ryb oraz obszerne zamrażarki. Domki znajdują się bezpośrednio nad brzegiem morza, kilka metrów od łodzi wędkarskich. Ośrodek zaledwie 1.5 km od otwartego Oceanu. Na bardzo dobre łowiska czarniaka i dorsza płynie się 15 - 25 minut.

Profesjonalny sprzęt pływający

Do dyspozycji naszej grupy znajdują się zupełnie nowe, aluminiowo-stalowe łodzie wędkarskie Kvaerno (5.5 m) z silnikami 50 KM (4-suwy). Jedna łódka przeznaczona jest dla 3 - 4 wędkarzy. Wszystkie łodzie wyposażone w echosondy, GPS oraz plotery wysokiej klasy. Benzyna do łodzi płatna na miejscu, według zużycia.

Opieka podczas wyjazdu

Marek SzamańskiPrzewodnikiem grupy (oprócz Maćka Rogowieckiego z Eventur Fishing) będzie Marek Szamański - wicenaczelny magazynu "Wędkarski Świat" (na zdjęciu obok) i jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych w Polsce wędkarzy. Marek jest niezwykle towarzyską i lubianą osobą, która doskonale zna proponowane łowisko. Pływanie w jego towarzystwie to prawdziwy kurs morskiego wędkowania i szereg niekonwencjonalnych sposobów na przechytrzenie atlantyckich drapieżników!

Dojazd na łowisko

Vestfjorden leży prawie 1500 km od terminalu promowego w Nyneshamn w Szwecji. Podróż kilkoma samochodami osobowymi byłaby więc dość męcząca. Dlatego na potrzeby tej wyprawy wynajęty został luksusowy autokar wyposażony w klimatyzację, niewielki barek z kawą i napojami oraz DVD. Szczegóły dojazdowe (np miejsce zbiórki) przedstawimy Państwu po skompletowaniu całej grupy.

Informacje sprzętowe

Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem kompletną, bardzo obszerną informację sprzętowo - wędkarską (na piśmie) na temat Vestfjorden i metod wędkowania. Stosowne informacje zostaną przesłane do Państwa mailem po wpłacie zaliczki na konto biura.

Zgłoszenia

Przyjmujemy drogą mailową (maciek@eventurfishing.pl lub tomek@eventurfishing.pl) lub telefoniczną: 022 894 58 12, 0 603 820 940

Cena: 2790 PLN/osoba *
W cenę imprezy wliczone są:
- transfer luksusowym autokarem w obie strony
- przejazd promowy na trasie Gdańsk - Nyneshamn - Gdańsk (kabiny 4-osobowe w obie strony)
- zakwaterowanie w domku 4 lub 6-osobowym o wysokim standardzie
- łódź wędkarska z silnikiem spalinowym 50 KM, echosondą. ploterem i GPS
- opieka i przewodnictwo wędkarskie (Marek Szymański oraz Maciej Rogowiecki) przez cały okres wyjazdu
- ubezpieczenie Warta Travel
*Cena skalkulowana na podstawie kursu korony norweskiej NOK z dnia 31.01.07 Może ulec niewielkiej zmianie z powodu zmiany kursu waluty obcej.
Wszelkich dodatkowych informacji na temat wyprawy, chętnie udzielimy Państwu drogą telefoniczną: (22) 894 58 12, 0 603 820 940 lub za pomocą poczty elektronicznej: maciek@eventurfishing.pl

Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
Created by domelon