about us about us piątek, 28 lutego 2020
Wyprawy wędkarskieOLBRZYMY Z FRASER, październik 2008.

Wyprawa życia na wielkie jesiotry i łososie do Kolumbii Brytyjskiej.
Jako eksperci wędkarscy:
Jacek Kolendowicz (Wędkarski Świat) oraz Maciek Rogowiecki (Eventur Fishing)

Terminy pobytów: 07.10 - 16.10.2008 oraz 19.10 - 28.10.2008
Liczba uczestników:13 - 15 osób
Termin nadsyłania zgłoszeń:01.04.2008
Cena:ok. 12 000 PLN/osoba
Rezerwacje:(22) 894 58 12, lub e mail: maciek@eventurfishing.pl, tomek@eventurfishing.pl

Gdzie jedziemy i co będziemy łowić?

Szanowni Państwo! Zapraszamy na wędkarską przygodę życia na rzekę Fraser. Jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie na 100% możemy Państwu zagwarantować częste spotkania z naprawdę olbrzymimi i bardzo silnymi rybami. Tak silnymi, że przechodzi to wyobrażenie polskiego wędkarza. Głównym celem wyjazdu jest połów jesiotra białego. Rzeka Fraser to obecnie najlepsze na świecie łowisko tej ryby. Średnio podczas wyjazdu każdy może liczyć na 3-5 brań dziennie (na luksusowej łódce łowimy po 3 wędkarzy). Jakie ryby zazwyczaj biorą? Przeważnie od 25 do 150 kg, ale tylko i wyłącznie kwestią czasu jest branie ryby dużo większej (180 - 250 kg, choć na naszej ostatniej wyprawie w październiku 2007 holowaliśmy rybę ocenianą na 400 - 450 kg. Niestety straciliśmy ją po ponad 2 godzinach holu. Ani razu nie udało nam się jej zobaczyć, ani nawet oderwać od dna). W okresie bardzo dobrych brań, który przypada co roku właśnie na październik i listopad, możemy spodziewać się dziennie nawet 15 - 20 holi na łódce. Niestety jesiotry są tak potężnymi rybami, iż zaledwie, co drugi hol większej ryby (ponad 100 kg) kończy się sukcesem. Poza jesiotrem na pewno poświęcimy 1-2 dni (lub więcej jeśli ktoś sobie będzie życzył) na łowienie łososi pacyficznych. W żadną inną rzekę na świecie nie wchodzi tyle łososi co we Fraser (co roku jest to od 18 do 25 mln sztuk), a ich łowienie jest naprawdę proste. Dziennie możemy oczekiwać średnio 15 - 20 brań na osobę. Łowić będziemy przede wszystkim łososie King (średnio 12 - 16 kg) oraz Chum (średnio 7 - 9 kg).

Łowienie odbywa się z dużych, komfortowych łodzi wyposażonych w strugowe silniki o mocy 200 - 250 KM. Każda łódź prowadzona jest przez doświadczonego, miejscowego przewodnika. Na łodzi łowić będziemy po 3 osoby (normalna obsada łodzi to 4 osoby). Taki podział zapewnia każdemu uczestnikowi jeszcze więcej brań i szans na wyholowanie okazu.

Obejrzyj galerię zdjęciową z wyprawy 2007


Gdzie mieszkamy?

Zakwaterowani jesteśmy w niewielkim miasteczku Chilliwack nad rzeką Fraser. Pokoje 2-osobowe w komfortowym hotelu Best Western. Pokoje są obszerne, posiadają łazienkę i klimatyzację. W każdym pokoju jest dostęp do Internetu Na terenie hotelu znajdziemy dobrą restaurację, bar oraz basen. Przewodnicy codziennie rano (ok godz. 8.00) odbierają nas z hotelu i wiozą nad Fraser (10 minut drogi) gdzie łowimy do ok. godz. 17.00. Po skończonym łowieniu, przewodnicy odwożą nas z powrotem do hotelu.

W cenę imprezy wliczone są śniadania (bardzo obfite), porządny lunch oraz napoje bezalkoholowe. Kolacja we własnym zakresie na terenie hotelu lub w restauracjach w Chilliwack.

Opieka podczas wyjazdu

Każda grupa znajduje się pod opieką Maćka Rogowieckiego z Eventur Fishing. Maciek będzie czuwał nad prawidłowym przebiegiem wyjazdów oraz pełnił rolę doradcy wędkarskiego i towarzyszył Państwu przez cały okres trwania imprezy.

Ponadto Gościem Specjalnym oraz ekspertem wędkarskim podczas drugiego wyjazdu (19.10 - 28.10) będzie sam Jacek Kolendowicz (redaktor naczelny "Wędkarskiego Świata"), który już 2-krotnie odwiedził Fraser.

Dojazd na łowisko

Przelot liniami rejsowymi British Airways Warszawa - Londyn - Vancouver i z powrotem.

Informacje sprzętowo - pobytowe Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem kompletną, obszerną informację sprzętowo - wędkarską (na piśmie) na temat Fraser i metod wędkowania. Stosowne informacje zostaną przesłane do Państwa po wpłacie zaliczki na konto biura.

Zgłoszenia

Przyjmujemy drogą mailową (maciek@eventurfishing.pl lub tomek@eventurfishing.pl) lub tel.: 022 894 58 12

Cena: 12 000 PLN*/osoba
W cenę imprezy wliczone są:
- przelot liniami British Airways z Warszawy do Vancouver i z powrotem
- transfery z lotniska i codzienne transfery na łowisko
- zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym Best Western
- śniadania oraz lunch
- profesjonalną łódź wędkarską wraz z przewodnikiem
- kompletny sprzęt wędkarski oraz spodniobuty
- licencje wędkarskie
- opieka i profesjonalne doradztwo wędkarskie (Jacek Kolendowicz oraz Maciej Rogowiecki)
- ubezpieczenie Warta Travel

* - Cena skalkulowana na podstawie kursu dolara kanadyjskiego CAD z dnia 12.11.08 Może ulec niewielkiej zmianie z powodu zmiany kursu waluty obcej.


Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
Created by domelon