Od dziecka uwielbiałem aktywne spędzanie wolnego czasu oraz emocje, a wędkarstwo znakomicie wpisywało się w te oczekiwania. Łowiłem głównie na wakacjach, bo lubiłem również las, ciszę i piękno natury. więcej >>>
Piotr Aleksander Motyka
Założyciel i Prezes Zarządu biura turystyki wędkarskiej Eventur. Z wykształcenia filolog germański (Uniwersytet Warszawski) oraz absolwent zarządzania (program MBA Akademii Leona Koźmińskiego, Handelshochschule Leipzig i Wissenschaftliche Hochschule für Unternehmensführung Nürnberg-Erlangen). Ma za sobą kurs menedżerski w międzynarodowej szkole turystycznej w Aarau (Szwajcaria) oraz wieloletni staż pracy w turystyce - m.in. na stanowisku Kierownika Działu Marketingu w Polskim Biurze Podróży Orbis.
Wielką miłością Piotra są ryby łososiowate. Tutaj w trakcie polowania na kanadyjskie steelheady.
Przez wiele lat wykładowca marketingu w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie. Autor książki "Marketing w biurze podróży". Był również aktywny zawodowo w dziedzinie reklamy, public relations i marketingu sportowego - m.in. w agencji Go & Goal kierowanej przez Zbigniewa Bońka. Sekretarz jury konkursu "Goleador" na najlepszą sportową reklamę roku. Przez wiele lat dyrektor strategiczny agencji Event Public Relations. Jego artykuły eksperckie publikowały m.in. czasopisma "Press", "Brief" i "Home & Market".
Pasją Piotra jest sport, podróże oraz wędkarstwo. Niegdyś w Polsce najchętniej łowił na Mazurach, Dunajcu i jeziorze Czorsztyńskim. Dziś najbardziej pasjonuje go poznawanie nowych, zagranicznych łowisk. W ostatnich 20 latach latach odbył niemal 100 emocjonujących wypraw w najróżniejsze zakątki świata, łowiąc wiele okazowych egzemplarzy ryb. Jest wielkim miłośnikiem i propagatorem turystyki wędkarskiej oraz aktywnego stylu życia. Reportaże ze swych podróży publikuje w prasie oraz na portalach internetowych (ponad 60 artykułów m.in. Wędkarski Świat, Wiadomości Wędkarskie, Świat Spinningu, All Inclusive, Podróże, Escape, VIP, Jerkbait.pl). Posiada odznakę "Rekordowa Ryba" za złowienie metrowego szczupaka w Jeziorze Czorsztyńskim.
Piotr Motyka jest stałym współpracownikiem magazynu "Wędkarski Świat".
W ostatnim czasie opublikował m.in. następujące reportaże:
  • "Szwecja czy Norwegia?" - wędkarskie wyprawy do Skandynawii, Wędkarski Świat 02/2010
  • "Słowenia jak Nowa Zelandia" - wyprawa na rzekę Sawę do Słowenii, Wędkarski Świat 04/2010
  • "Rzeki Północy" - wędkarska wyprawa do Laponii, Wędkarski Świat 08/2010
  • "Pod słońcem Aragonii" - wędkarska wyprawa do Hiszpanii nad rzekę Ebro, Wędkarski Świat 11/2010
  • "Wymarzony bonefish" - wędkarska wyprawa do Belize, Wędkarski Świat 01/2011
  • "Big Game pod słońcem Afryki" - wędkowanie i safari w Kenii, Wędkarski Świat 08/2011
  • "Grenlandia - kraina czarów" - wędkarska wyprawa do Grenlandii, Wędkarski Świat 11/2011
  • "Zabiorę cię do miejsca, jakiego nigdy dotąd nie widziałeś" - wędkarska wyprawa do Islandii, Wędkarski Świat 03/2012
  • "Pstrąg wielki jak łosoś" - wyprawa do Kolumbii Brytyjskiej na steelheady, Wędkarski Świat 02/2003
Wędkarski Świat Wędkarski Świat Wędkarski Świat

Podróże po Polsce