Wyprawy wędkarskie
Pacyfik w Quepos, Kostaryka
Wędkarstwo w Irlandii
Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce
Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce
Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce
Big game jest metodą polegającą na poszukiwaniu ryb na wodach mórz i oceanów przez wyspecjalizowane jednostki - duże, wygodne i bezpieczne łodzie, przystosowane do uprawiania wędkarstwa i dowodzone przez doświadczonych kapitanów.
Big Game na Pacyfiku
Metoda ta zyskuje sobie coraz więcej amatorów, gdyż tylko w ten sposób złowić można wiele legendarnych wręcz gatunków ryb, jak choćby żaglica, tuńczyk, koryfena czy błękitny marlin, których hol jest esencją morskiej przygody i których fotografia może zdobić przez wiele lat domowy salon czy służbowe biurko. Złowienie takich ryb, należących do najbardziej prestiżowych trofeów na całym ziemskim globie, daje poczucie wędkarskiego spełnienia. I choć samo poszukiwanie i wabienie ryb nie należy w zasadzie do wędkarza, ale jest domeną załogi łodzi, to już walka z rybą, trwająca niekiedy kilkadziesiąt minut, jest wystarczającym powodem do pełnej wędkarskiej satysfakcji. "Big game" ma jeszcze jedną ważną zaletę - w trakcie poszukiwania ryb można beztrosko wypoczywać, opalając się na pokładzie łodzi i popijając dobrze schłodzone drinki, które serwowane są na życzenie przez załogę. Dzięki temu ten rodzaj wędkarstwa świetnie nadaje się do uprawiania w towarzystwie naszych pań, które niekoniecznie są zainteresowane samymi rybami i ich łowieniem.
Dobra łódź i pewny kapitan
Przy połowach "big game" najważniejsze kwestie to bezpieczeństwo wędkarzy i skuteczność kapitana w polowaniu na okazy. Dlatego nie warto wybierać pierwszej lepszej łodzi, jaka jest nam oferowana w porcie. Dobrze zdać się na doświadczonego doradcę, który pomoże dotrzeć do najlepszych z najlepszych - kapitanów o uznanej reputacji, ludzi odpowiedzialnych i znających zasady dobrego serwisu we współczesnej turystyce wędkarskiej. Biuro Eventur Fishing, dzięki wyprawie studyjnej w 2009 roku, posiada dziś niezbędne rozeznanie w tej materii oraz sprawdzonych partnerów, którzy zapewnili nam niespotykane gdzie indziej wędkarskie emocje.
Nasz krótki test
W trakcie dwóch dni wędkowania w okolicach miasteczka Quepos udało nam się złowić żaglicę, która była naszym głównym celem, a także bardzo dużo pięknych ryb z gatunku rooster fish. Mieliśmy również na wędce okazową koryfenę, ale niestety nie udało nam się jej wyholować. Dodatkowymi atrakcjami była obserwacja stad delfinów i wielkich morskich żółwi. Pobyt nad Pacyfikiem i łowienie ryb na "big game" mogą być interesującym celem samym w sobie lub uzupełnieniem wyprawy na tarpony na nieodległe Morze Karaibskie.
Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Piękna żaglica
Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Kolejny rooster fish
Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Najlepsze mango świata
Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Z żółwiem w oceanie

Dostępność łowiska
Wędkowanie ze specjalnych łodzi pełnomorskich z doświadczonymi przewodnikami.
Rekomendowane metody połowu
W przypadku wędkowania "Big Game" na otwartym oceanie sprzęt i przynęty zapewniają kapitanowie łodzi. Najczęściej są to przynęty sztuczne lub mięso z ryb. Połowy odbywają się w dryfie lub metodą trollingową. Po braniu należy wyjąć wędkę z uchwytu, zaciąć rybę i rozpocząć hol. W przypadku dużych okazów wędkarz przywiązywany jest specjalnym pasem do fotela. Załoga pomaga przy podbieraniu ryby. Na płyciznach rekomendujemy spinning, trolling lub sztuczną muchę. Sprzęt, choć znacznie lżejszy niż na "Big Game", powinien i tak być bardzo mocny i trwały, gdyż w każdej chwili przynętę może zaatakować ryba kilkunastokilogramowa, a nawet znacznie większa. Więcej informacji dotyczących wymaganego ekwipunku dostępnych jest w naszym biurze.
Limity i ograniczenia
Szczegółowych informacji udzielamy na zapytanie. Na życzenie złowione ryby mogą być przyrządzone dla wędkarzy na kolację.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski

W Quepos oferujemy zakwaterowanie w dobrej klasy hotelach z klimatyzacją oraz usługi sprawdzonych przewodni- ków wędkarskich dysponujących wyso- kiej klasy łodziami (maksymalnie 4-5 wędkarzy + 2 osoby załogi). W trakcie wędkarskiej sesji, która trwa zazwyczaj ok. 8 do 10 godzin, serwowany są lunch i bezalkoholowe  drinki.  Wieczo-
Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce
rem można udać się na pyszną kolację do jednej z kilku restauracji w  Quepos (wspaniałe ryby i owoce morza). Zapewniamy również transfer z San Jose lub znad Morza Karaibskiego (np. z Rio Parismina) - możliwy jest dojazd samochodem lub stosunkowo niedrogi przelot awionetką.
Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce
Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce Pacyfik w Quepos - Wędkarstwo w Kostaryce
Łowiska wędkarskie szkierowe w Skandynawii. Wyjazd na łowisko. Szwecja wędkarstwo. Urlop wędkarski. Wyprawy wędkarskie
Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie tekstu i zdjęć bez zgody autora zabronione.
| Projekt i realizacja: melonio.pl |
Projektowanie stron internetowych