W SKRÓCIE O ŁOWISKU
W skrócie o łowisku Łowisko morskie położone w Kenii, nad Oceanem Indyjskim, na wschodnim wybrzeżu Afryki, oddalone:
ok. 8400 km od Warszawy - ok. 8 h lotu z Amsterdamu/Frankfurtu,
ok. 120 km od lotniska w Mombasie,
ok. 400 km od lotniska w Nairobi.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: marlin, żaglica, różne gatunki rekinów, tuńczyk, koryfena, wahoo, barakuda, snapper, kingfish (Najlepszy sezon połowów trwa od października do końca marca).
Galerie zdjęć
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
jedna z najkorzystniejszych cenowo ofert egzotycznych na świecie
łowił tam sam Ernest Hemingway
wielkie ryby - marliny, żaglice, wahoo, tuńczyki, koryfeny
wygodne, duże łodzie, doświadczeni przewodnicy
bardzo dobre warunki zakwaterowania i wypoczynku
świetna kuchnia z owocami morza
możliwośc połączenia wędkowania z safari
niskie ceny na miejscu
słoneczna pogoda i łagodny klimat
Rejon Malindi, Kenia Flaga Kenii
Bardzo ciekawą pozycją w naszej ofercie są wędkarskie wyprawy "Big Game" do Kenii. Łowiska zlokalizowane w południowej części jej wybrzeża z całą pewnością dorównują uznawanym obecnie za najlepsze wodom otaczającym Mauritius czy Seszele, a dodatkowo mają nad nimi jedną, kolosalną przewagę. W porównaniu do sławnych wysp Kenia jest wyraźnie tańsza!
Wędkowanie plus safari - to jest to!
Decydując się na 8-dniową wyprawę w 4 osoby (4 pełne dni łowienia plus odpoczynek w dobrym hotelu) zapłacimy bez przelotu nie więcej niż 5000-6000 zł od osoby, co jak na wędkarską wyprawę w tropiki jest dość atrakcyjną ceną. Dużym atutem przemawiającym za Kenią będzie także możliwość połączenia wędkowania z dodatkowymi atrakcjami turystycznymi, jak na przykład sławnymi na cały świat wyprawami safari (parki narodowe Tsavo lub Masai Mara). Najlepszy czas na wędkarski wyjazd do Afryki to miesiące, kiedy u nas za oknem panują jesienno-zimowe szarugi, a więc okres od października do końca marca.
Odpoczywająca lwica w jednym z parków narodowych. Safari jest doskonałym uzupełnieniem programu.
Legendarny marlin i inne atrakcje
Możemy wtedy liczyć na doskonałe żerowanie większości pożądanych przez wędkarzy gatunków. Największym uznaniem cieszy się oczywiście ryba-legenda, czyli marlin. W Kenii licznie spotkamy trzech przedstawicieli tego gatunku - marlina czarnego, błękitnego oraz pasiastego. Rozmiary łowionych marlinów oscylują z reguły w granicach 50-200 kg, choć kilka razy do roku słyszy się o znacznie większych rybach (największy zanotowany do tej pory w Kenii ważył 568 kg). Innymi gatunkami, które bardzo często trafiają na wędkarskie zestawy, są między innymi żaglice (nawet kilkanaście sztuk dziennie na jedną łódź), tuńczyki żółtopłetwe, bajecznie ubarwione koryfeny (dorado), rekordowe barakudy oraz kingfishe. Łowiąc na delikatniejszy sprzęt w okolicach raf koralowych, na pewno doczekamy się spotkania z rybą kole kole, wahoo, karanksem olbrzymim (słynny Giant Trevally) czy snapperem. Wielką atrakcją wędkarskich wypraw do Kenii są także połowy budzących lęk rekinów. Nie łowi się ich na trolling, lecz z wolno dryfującej łodzi na przynęty mięsne. Można w ten sposób złowić rekina o masie ponad 300 kg, choć najczęściej łowione są osobniki w zakresie 50-100 kg. Najbardziej pospolite gatunki to żarłacze (biało- oraz czarnopletwy), rekin młot, rekin tygrysi oraz rekin tępogłowy.
Dostępność łowiska
Wędkowanie ze specjalnych łodzi trollingowych z przewodnikami i pełną obsługą.
Rekomendowane metody połowu
W przypadku wędkowania "Big Game" na otwartym oceanie sprzęt i przynęty zapewniają kapitanowie łodzi. Najczęściej są to przynęty sztuczne lub mięso z ryb. Połowy odbywają się w dryfie lub metodą trollingową. Po braniu należy wyjąć wędkę z uchwytu, zaciąć rybę i rozpocząć hol. W przypadku dużych okazów wędkarz przywiązywany jest specjalnym pasem do fotela. Załoga pomaga przy holu i podbieraniu ryby. Na płyciznach rekomendujemy spinning lub sztuczną muchę. Sprzęt, choć lżejszy niż na "Big Game", powinien i tak mieć odpowiednią moc, gdyż w każdej chwili przynętę może zaatakować ryba kilkunastokilogramowa, a nawet większa. Pełne informacje dotyczące wymaganego sprzętu wędkarskiego oraz technik łowienia otrzymają Państwo oczywiście w naszym biurze.
Limity i ograniczenia
Szczegółowych informacji udzielamy na zapytanie. Na życzenie złowione ryby mogą być przyrządzone dla wędkarzy na kolację. Zwyczajowo wszystkie marliny i żaglice są wypuszczane.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Jako bazę wypadową proponujemy nadmorską miejscowość Malindi usytuowaną około 100 km na północ od Mombasy. Na ryby przyjeżdżał tu nawet najbardziej znany entuzjasta "Big Game" na świecie - Ernest Hemingway! Zapewniamy naszym Klientom różnorodne formy zakwaterowania: od prostych wędkarskich bungalowów, aż po luksusowe hotele z pełnym wyżywieniem i basenem.
Hotelowy basen w Malindi. Turyści odpoczywają w tropikalnym ogrodzie.
Łodzie wędkarskie to bezpieczne pełnomorskie jednostki (7-9 metrów długości, maks. 4 wędkarzy), które obsługuje doświadczona i bardzo sprawna załoga (kapitan + 2-3 pomocników). Łodzie wyposażone są w specjalistyczne fotele do wędkowania oraz kompletny sprzęt wędkarski wysokiej klasy. Klienci dowożeni są każdego dnia spod hotelu do portu, gdzie cumują łodzie. Typowy rejs trwa około 8 - 10 godzin. Kompletny sprzęt wędkarski oraz wszelkie przynęty są wliczone w cenę wynajęcia łodzi. Podczas łowienie serwowane są napoje chłodzące oraz lunch (często właśnie złowiona przez klienta ryba). Więcej informacji na temat wędkarskich wypraw do Kenii uzyskają Państwo w naszym biurze.
Weranda przy pokoju w hotelu
Jedna z plaż w Malindi
Duża łódź wędkarska
Atrakcje w okolicy
safari - obserwacje dziko żyjących zwierząt,
loty samolotami wycieczkowymi nad sawanną i górą Kilimandżaro,
wypoczynek na plaży.
Oferta wędkowania - Kenia, rejon Malindi (pakiety) Eventur Fishing
Termin:sezon trwa od sierpnia do końca marca
Czas trwania:pobyty 7-dniowe rozpoczynające się od dowolnego dnia, możliwe krótsze i dłuższe pobyty
Dojazd:we własnym zakresie – przelot do Malindi lub Mombasy
Ilość uczestników:od 2 do 24 osób
Zakwaterowanie:pokoje 2-osobowe (hotel)
Wyżywienie:2 posiłki dziennie (śniadania i obiadokolacje),
Łowiska:Ocean Indyjski
Przewodnik:zawarty w pakiecie (załoga/obsługa łodzi wędkarskiej liczy 3-4 osoby)
Cena:5 263,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez przelotu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 21 050,- PLN za 4 osoby)
(cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 14.03.2013 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • 7 dni w hotelu*** w Malindi,
  • 3 dni wędkowania z profesjonalnych łodzi do połowu „Big Game”,
  • pokój 2-osobowy w hotelu***,
  • 2 posiłki dziennie (śniadania i obiadokolacje)
  • profesjonalni przewodnicy wędkarscy
  • kompletny sprzęt wędkarski
  • transfer z lotniska do hotelu i z powrotem
  • transfery na łowisko i z powrotem
  • ubezpieczenie turystyczne NNW, KL, bagaż
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce