about us about us środa, 03 marca 2021
Wyprawy wędkarskie


Archipelag Roslagen
Dobry początek!

GALERIA
ARCHIPELAG ROSLAGEN
Archipelag Roslagen Archipelag Roslagen Archipelag Roslagen
Archipelag Roslagen Archipelag Roslagen Archipelag Roslagen
Archipelag Roslagen Archipelag Roslagen Archipelag RoslagenArchipelag Roslagen
Jest nasz


Archipelag Roslagen

wędkarstwo w szwecji
Szwecja


To nowość w naszej ofercie. Rejon Roslagen jest częścią naturalnego pasa miniaturowych wysepek, które oddzielają Zatokę Botnicką od reszty Bałtyku. Pas ów ciągnie się od fińskiego miasta Turku, poprzez słynne Alandy, aż do wybrzeży Szwecji. Wszystkie wymienione archipelagi są znakomitymi łowiskami ryb drapieżnych.

Tereny wędkarskie, ryby oraz metody połowu

Szkiery RoslagenSzkiery Roslagen są oddalone o ok. 150 km od na północ od Sztokholmu. Charakteryzują się wielką ilością wysepek i kamienistych wypłyceń oraz zatoczek, a wszędzie wokół rośnie las z bogactwem grzybów (rydze!), borówek i jagód. Brzegi porośnięte są trzciną, tak, że wody te bardzo przypominają pojezierze. Ryb jest tu niewyobrażalna wprost ilość, a szczególnie odnosi się to do szczupaka. Wystarczy powiedzieć, że to właśnie tutaj polska firma „Salmo” kręciła w 2006 roku film o swoich szczupakowych woblerach. Na planie padło wiele metrowych okazów, a największa ryba miała ponad 14 kg masy! Niektóre zatoki były wówczas wprost „wybrukowane” metrowcami. Takie bogactwo ryb jest spowodowane stosunkowo niewielką jeszcze presją wędkarską na tych terenach, gdyż zazwyczaj (poza letnim sezonem urlopowym) jest tu dość spokojnie i odludnie. Szczupaków szukamy głównie w okolicach pasa trzcin, na kamienistych rafach i wypłyceniach, przy wyspach, na górkach podwodnych oraz w małych zatoczkach pełnych roślinności dennej (głównie wiosną). Wspaniałych miejscówek jest tak wiele, że można godzinami przemierzać urokliwe zatoczki archipelagu w poszukiwaniu nowych wędkarskich przygód i coraz to większych okazów. Niekiedy szczupaki biorą równomiernie dobrze przez cały dzień, innym razem potrafią fantastycznie zażerować przez trzy kwadranse, aby następnie nie dawać znaku życia przez kilka godzin. A potem znowu szalony żer! Nigdy nie znamy dnia ani godziny, trzeba być przez cały czas skoncentrowanym i nie tracić nadziei nawet po wielu godzinach bezowocnego biczowania. Nagroda za cierpliwość jest prawie zawsze gwarantowana, chyba, że załamie się pogoda, czego ryby nie znoszą na żadnej szerokości geograficznej. Szczupaki są bardzo silne i waleczne, często w czasie walki wyskakują nad wodę. Ubarwione są na kolor szaro-zielony. Oprócz szczupaków w Roslagen możemy połowić piękne okonie. W okresach dobrego żerowania (np. letnim wieczorem) w niemal każdym rzucie mamy na kiju trzydziestaka, a co jakiś czas zapina się i większa sztuka. Szkiery RoslagenOczywiście pod warunkiem wcześniejszego zlokalizowania stanowisk ryb, których jest tutaj bez liku. Specjalistom od jigowania polecamy sandacze, grupujące się w miejscach o kamienistym bądź żwirowatym dnie. Można je tam łowić opukując dno przynętami gumowymi, można też probować na trolling z użyciem średniej wielkości podłużnych woblerów.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski >>>

Zakwaterowanie
i serwis wędkarski


Warning: Use of undefined constant Roslagen - assumed 'Roslagen' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /animacja_roslagen.php on line 17
1155,- zł
od osoby za 7 dni*
Sprawdź szczegóły

Szczególnie polecamy
na połów:
szczupak, okoń, sandacz

Gatunki ryb
szczupak, okoń, sandacz, troć, łosoś, węgorz, płoć, leszcz, śledź

Sezon wędkarski
szczupak V-X
okoń V-X
sandacz VI-X

Preferowane metody
Drapieżniki - dozwolona metoda spinningowa, żywiec, martwa rybka oraz trolling (specjalna licencja).
Biała ryba - wszystkie metody połowów ryb spokojnego żeru.

Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem spalinowym. Wędkowanie z brzegu - trudne z powodu pasa trzcin i prywatnych posesji.

Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka na domek w rozmiarze 60- 85 cm. Pozostałe gatunki można zabierać według bieżących potrzeb (np. w ilości niezbędnej do przygotowania kolacji). W Szwecji nie praktykuje się zabierania ryb na zapas czy do zamrażarek. Trolling dozwolony za dodatkową opłatą (specjalna licencja).

*Populacja danego gatunku w łowisku

Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
Created by domelon