W SKRÓCIE O ŁOWISKU
W skrócie o łowisku Łowisko jeziorowe w południowej Szwecji, oddalone:
✓ ok. 400 km od portu w Nynäshamn,
✓ ok. 315 km od lotniska Skavsta,
✓ ok. 295 km od lotniska Arlanda.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: szczupak (od maja do października), okoń (od czerwca do października), pstrąg (od maja do września), lipień (od czerwca do października).
Galerie zdjęć
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
...
Jezioro Siljan, południowa Szwecja Flaga Szwecja
Jezioro Siljan należy do największych w Szwecji - ma powierzchnię 29 000 ha. Jest jednym z nielicznych jezior, których nie można określić mianem "polodowcowych". Woda wypełnia bowiem głęboki krater, który powstał 377 mln lat temu w wyniku uderzenia w Ziemię meteorytu. Jest (poza Rosją) największym kraterem uderzeniowym w Europie.
Ulubione miejsce na wakacje
Okolica wokół jeziora Siljan należy do najpiękniejszych krajobrazowo zakątków Szwecji. Teren jest pagórkowaty, sporo tu zielonych łąk i lasów. Jezioro jest położone niemal w centrum jednej z najbardziej urokliwych prowincji Szwecji - Dalarny. Trzy większe ośrodki miejskie położone nad jeziorem Siljan - znana z biegu Wazów Mora (tu odbywa się start), a także Rättvik i Leksand - zapełniają się latem turystami i upodabniają do innych popularnych kurortów europejskich. Ze statystyk wynika bowiem, że poza terenami nadmorskimi jest to najbardziej preferowany przez Szwedów rejon na spędzenie letnich wakacji. Poza samym jeziorem i masą soczystej zieleni przyciąga tu ludzi duża liczba turystycznych atrakcji, jak parki tematyczne czy ludowe muzea, a także specyficzna odmienna architektura oraz gościnność mieszkańców, posługujących się osobliwym dialektem.
...
Typ na grube szczupaki
Poza sezonem jest tu jednak cicho i spokojnie, jedynie w weekendy można zaobserwować przy dobrej pogodzie większą liczbę przyjezdnych. Wówczas szczególnie warto wybrać się tu na ryby. Jezioro Siljan należy bowiem do najlepszych łowisk szczupaka w Szwecji. Jego toń zamieszkują prawdziwie monstrualne i bardzo silne drapieżniki, dochodzące nierzadko do 130 centymetrów długości! Łowi się je głównie metodą trollingową, ale wiosną można też spróbować spinningu - szczególnie w płytkich zatokach porośniętych roślinnością. Jeśli pogoda dopisuje, praktycznie w każdej chwili jest szansa na złowienie "metrówki", a średnia trafiających na wędkę esksów oscyluje wokół 80-90 centymetrów.
Okoliczne leśne perełki
Kto mniej nastawia się na giganty, a preferuje różnorodność wrażeń i dużą liczbę brań, ma szansę w tej okolicy na przeżycie wspaniałej przygody. Gospodarz współpracującego z nami ośrodka postanowił bowiem wprowadzić do sprzedaży nowatorski produkt: łowienie rotacyjne. Polega ono na tym, że grupka wędkarzy zmienia codziennie łowiska - raz wędkuje na Siljan, raz na nieodległym i równie rybnym jeziorze Ingsjön, w inne dni z kolei eksploruje dowożonymi przez niego pontonami mniejsze jeziorka leśne, których tu bez liku, a nawet fragmenty niedużych, ale wyjątkowo urokliwych rzek. Na wielu z nich szczupaki nie znają jeszcze zbyt dobrze wędkarzy i atakują przynęty bez zbędnych ceregieli. W trakcie wyprawy testowej udało nam się we trzech złowić na jednym z kameralnych akwenów 40 szczupaków w 3 godziny! To najlepiej świadczy o zasobności takich "perełek" w atrakcyjne wędkarsko gatunki. Zapraszamy do obejrzenia galerii - w pięknie otaczającej łowiska przyrody można się doprawdy zakochać.
...
Na dokładkę pstrągi i lipienie
Osoby, dla których ciągle mało urozmaicenia, będą mogły wybrać się samochodem na kilkugodzinną sesję na przepływającej w okolicy rzece Österdalälven. Jest ona zasobna w pstrągi potokowe i lipienie. Ryby te poławiać można przed wszystkim na sztuczną muchę, ale na niektórych odcinkach dozwolony jest też spinning. A niecierpliwi zawsze będą mogli złapać sobie na kolację pstrąga tęczowego w znajdującym się na terenie ośrodka stawiku (za dodatkową opłatą). To znakomity pomysł na pogodzenie chęci samodzielnego przyrządzenia przez wędkarzy potraw z ryb, z ograniczeniem zabijania ryb dzikich. Te bowiem muszą pozostać pod specjalną ochroną - szczególnie w mniejszych leśnych jeziorkach. Słowem: fantastyczne łowisko, w którym wszystko jest świetnie przemyślane. Nic dziwnego, gospodarz jest bowiem i świetnym wędkarzem, i ichtiologiem z zawodu. Zapraszamy nad Siljan!
...
Dostępność łowiska
Choć w niektórych miejscach (np. na rzekach) można spróbować połowu z brzegu, to jednak najlepsze wyniki osiągniemy bezwzględnie używając łodzi z silnikiem spalinowym (duże jeziora) lub elektrycznym (małe jeziora). Na leśnych oczkach również pontony wiosłowe.
Rekomendowane metody połowu
Na drapieżniki zalecamy spinning z użyciem różnorodnych przynęt (np. gumy czy błystki obrotowe), metodę dżerkową (głównie wiosną) oraz trolling z downriggerem lub bez niego. Na pstrągi: metoda muchowa lub spinning. Na lipienie: sztuczna mucha (sucha i nimfy).
Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabierać ryby tylko po uzgodnieniu z gospodarzem. Generalnie istnieje możliwość zabierania ryb do konsumpcji z jeziora Siljan i jeziora Ingsjön (w niewielkich ilościach), ale na mniejszych jeziorach obowiązuje wyłącznie praktyka "złów i wypuść". Na łowisku ryb łososiowatych - limity i przepisy na zapytanie.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Przebywając na wędkarskiej wyprawie w okolicach jeziora Siljan mają Pań- stwo możliwość wędkowania na co najmniej kilkunastu łowiskach o bardzo zróżnicowanej wielkości. Na większych jeziorach (przykładowo Siljan, Insjön, Byrviken, Varpan, Gopen) zapewniamy aluminiowe łodzie typu Linder lub plastikowe jednostki o długości 4-4,2m, wyposażone w silniki spalinowe o mocy 10-20 KM. Na jeziorach średnich (Ensen, Opplimmen) do dyspozycji są plastikowe łodzie o długości 4 m wyposażone w silniki spalinowe o mocy 3-5 KM. Na niewielkich, śródleśnych i z reguły bardzo płytkich akwenach (takie wody często zasobne są w szczupaki i okonie rekordowej wielkości) zapewniamy małe łodzie wiosłowe lub pontony o długości 2,5 m. Dla Państwa wygody sugerujemy nie więcej niż 2 wędkarzy na łodzi. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia echosondy. W przypadku większych jezior zapewniamy także mapy wędkarskie.
Oferujemy zakwaterowanie w domkach wakacyjnych, zlokalizowanych kilkaset metrów od jeziora Siljan i przystani.
Domek 1
Około 60 m2, przeznaczony maksymalnie na 8 osób (polecamy na 4-6 osób). Na parterze sypialnia z łóżkiem piętrowym. Na poddaszu większa sypialnia z czterema łóżkami pojedynczymi i jednym podwójnym. Możliwość dostawek dla dzieci. Na parterze pokój dzienny z częścią wypoczynkową i jadalnią. Elektryczny kominek. Kompletnie wyposażona kuchnia (kuchenka, mikrofala, lodówka, naczynia etc.). Łazienka z prysznicem i WC. Ogrzewanie podłogowe. Taras z meblami ogrodowymi i grillem. Możliwość zaparkowania samochodu koło domku. Odległość do jeziora Siljan - ok. 900 m. Do małego stawu na terenie ośrodka - 30 m.
Domek 2
Około 60 m2, przeznaczony maksymalnie na 8 osób (polecamy na 4-6 osób). Na parterze sypialnia z 2 łóżkami piętrowymi. Na poddaszu większa sypialnia z dwoma łóżkami piętrowymi. Na parterze pokój dzienny z częścią wypoczynkową i jadalnią. Elektryczny kominek. Kompletnie wyposażona kuchnia (kuchenka, mikrofala, lodówka, naczynia etc.). Łazienka z prysznicem i WC. Ogrzewanie podłogowe. Taras z meblami ogrodowymi i grillem. Możliwość zaparkowania samochodu koło domku. Odległość do jeziora Siljan - ok. 900 m. Do małego stawu na terenie ośrodka - 30 m.
Domek 3
Około 45 m2, przeznaczony maksymalnie na 4 osoby (polecamy na 2-3 osoby). W domku mała sypialnia z łóżkiem piętrowym oraz druga sypialnia z łóżkiem podwójnym (180 cm) lub dwoma łóżkami pojedynczymi. Pokój dzienny z częścią wypoczynkową. Elektryczny kominek. Kompletnie wyposażona kuchnia (kuchenka, mikrofala, lodówka, naczynia etc.) z kącikiem do spożywania posiłków. Łazienka z prysznicem i WC. Ogrzewanie podłogowe. Taras z meblami ogrodowymi i grillem. Możliwość zaparkowania samochodu koło domku. Odległość do jeziora Siljan - ok. 900 m. Do małego stawu na terenie ośrodka - 30 m.
Domek 4
Około 40 m2, przeznaczony maksymalnie na 4 osoby (polecamy na 2-3 osoby). W domku sypialnia z dwoma łóżkami piętrowymi (możliwość dostawek dla dzieci). Pokój dzienny z częścią wypoczynkową. Elektryczny kominek. Kompletnie wyposażona kuchnia (kuchenka, mikrofala, lodówka, naczynia etc.) z kącikiem do spożywania posiłków. Łazienka z prysznicem i WC. Ogrzewanie podłogowe. Taras z meblami ogrodowymi i grillem. Możliwość zaparkowania samochodu koło domku. Odległość do jeziora Siljan - ok. 900 m. Do małego stawu na terenie ośrodka - 30 m.
Odnośnie wyżywienia gospodarz oferuje różne opcje. Jedną z nich jest częściowe wyżywienie w cenie pobytu (śniadania i zestawy lunchowe na łowisku). Drugą opcją jest przygotowywanie posiłków we własnym zakresie w domkach.
Na terenie ośrodka znajduje się niewielki pub, w który prowadzi sprzedaż napojów alkoholowych (w Szwecji to rzadkość). Na życzenie gospodarze mogą sporządzić też specjalny model złowionego trofeum (na podstawie fotografii) i przesłać go wędkarzowi do domu pocztą (za dodatkową opłatą).
Apartamenty nad jeziorem
Sypialnia w apartamencie
Łodzie wędkarskie
Oferta wędkowania na jeziorze Storsjön (pakiety) Eventur Fishing
Termin:kwiecień-październik
Czas trwania:pobyty 7-dniowe rozpoczynające się od soboty lub krótsze na życzenie
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Skavsta/Arlanda i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:maks. 4-6 osób w 1 domku/apartamencie
Zakwaterowanie:apartamenty oraz domek wolnostojący
Wyżywienie:we własnym zakresie
Łowiska:2 jeziora o łącznej powierzchni ok. 900 ha
Przewodnik:dostępny na miejscu, konieczna wcześniejsza rezerwacja w biurze
Cena:1 380,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 6 osobach uczestniczących (łącznie 8 280,- PLN za 6 osób)
(cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 02.10.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • apartament 6-osobowy nad wodą bez pościeli i sprzątania końcowego
  • 2 łodzie wędkarskie 3-osobowe z silnikami 15 KM
  • pełna informacja wędkarska o łowisku + mapy wędkarskie
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
  • tygodniowe licencje wędkarskie na jezioro Storsjön do wykupienia na miejscu u gospodarza – 500 SEK/osoba/tydzień
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce