W SKRÓCIE O ŁOWISKU
W skrócie o łowisku Łowisko jeziorowe w południowej Szwecji, oddalone:
✓ ok. 260 km od portu w Karlskronie,
✓ ok. 250 km od portu w Nynäshamn,
✓ ok. 250 km od portu w Ystad.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: sandacza, szczupaka (od maja do listopada), okonia (od maja do pazdziernika).
Galerie zdjęć
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
jedno z najlepszych szwedzkich jezior sandaczowych - prawdziwie już "legendarne"
dodatkowo duże pogłowie szczupaka i okonia
wysokiej klasy łodzie
bliskość zakwaterowania od brzegu jeziora
choć to jezioro, otacza je typowo szkierowy krajobraz
Jezioro Storsjön, południowa Szwecja Flaga Szwecja
* Jeśli Twoja grupa zawiera większą lub mniejszą ilość osób niż to jest uwzględnione w powyższych kalkulacjach, skontaktuj się z nami i poproś o wycenę. Promocje obowiązują także dla grup o innej liczbie osób. Ceny podane w tabelce nie obejmują dojazdu. U nas możesz jednak zakupić najtańsze bilety promowe w Polsce!
Uznawane przez szwedzkich wędkarzy za jedno z najlepszych jezior na sandacze w całej Skandynawii. Od kilku lat staraliśmy się znaleźć odpowiednią bazę turystyczną nad tym akwenem. Zadanie okazało się trudne, ale kiedyś wreszcie się udało!
Królestwo sandacza
Jezioro znajduje się w południowej Szwecji w bezpośrednim sąsiedztwie malutkiego miasteczka Edsbruk (ok. 260 kilometrów od Karlskrony i zaledwie kilkanaście km od słynnej zatoki Syrsan). Zajmuje powierzchnię ok. 900 ha, a na jego otoczenie składają się pola uprawne oraz duże połacie lasu. Storsjön ma podłużny kształt i bardzo ciekawą linię brzegową. Sporo tu trzcinowych zatok, kamienistych półwyspów porośniętych lasem, a także śródjeziornych kamiennych wysepek. Średnia głębokość akwenu wynosi ok. 8 m. Główne ploso jeziora to głębsza woda (do 50 m), natomiast liczne boczne zatoki są z reguły porośnięte trzcinowiskami i znacznie płytsze (3-6 m). Stanowią one oczywiście główne miejsca występowania szczupaków, szczególnie w okresie wiosennym. Skoro już o rybach mowa, to jest duża szansa, że jezioro zadowoli nawet największych wędkarskich malkontentów, a już na pewno tych, którzy nade wszystko cenią sobie sandacze. Zbiornik posiada niezwykle liczną populację tego gatunku. Warte odnotowania są rozmiary łowionych drapieżników - średnio są to ryby od 2 do 4 kg, co jak na Skandynawię jest doprawdy imponujące. Największe sandacze ze Storsjön, które z całą pewnością możemy "potwierdzić", to ryby przekraczające 9 kg wagi. W pełni zadowalająca jest także liczba brań na tym mało jeszcze poznanym łowisku - normalna dniówka to co najmniej kilka wyholowanych ryb, a w okresach najlepszego żerowania nawet znacznie więcej. Miejsca występowania mętnookich drapieżników są zróżnicowane. Na wiosnę będą to głębsze zatoki z twardszym dnem, a pełnia lata oraz jesień to przede wszystkim głębokie (10-20 m) stoki oraz blaty, które gromadzą białoryb.
Czasem prowadzonego przy dnie sandaczowego koguta zaatakuje ładny szczupak.
Spokojnie, jest i szczupak!
Na akwenie znajdziemy kilka większych (kilkadziesiąt hektarów) płytszych zatok z dużą ilością roślinności. To królestwo szczupaka, który osiąga na Storsjön rekordowe rozmiary. Łatwo się o tym przekonać przy łowieniu wspomnianych już sandaczy (koniecznie trzeba założyć stalowy przypon!) - na branie "dziewięćdziesiątaka" lub większej ryby często nie trzeba czekać zbyt długo. W okresie wiosennym najskuteczniejszą metodą łowienia "esoksów" będzie spinning (znakomicie sprawdzają się dżerki), jesienią większe sztuki przenoszą się na otwartą wodę i wtedy doradzamy metodę trollingową. Poza szczupakiem i sandaczem akwen zamieszkuje bardzo liczna populacja okonia. Co prawda czasy, kiedy podczas jednego wypłynięcia można było złowić kilkanaście "kilówek", należą już do przeszłości (w miarę rozwoju populacji sandacza malała populacja okonia), ale nadal jest to dobre okoniowe łowisko.
Tylko dla klientów Eventuru
Klienci naszego biura, wybierający się nad opisywane jezioro, mają prawo do wędkowania na prywatnej wodzie (znaczny obszar jeziora nie jest udostępniony do wędkowania dla wszystkich), która obejmuje wiele dobrych miejscówek. Część jeziora jest jednak nadal wyłączona z wędkowania. Szczegółową mapę obszaru udostępnionego do wędkowania można obejrzeć TUTAJ.
W Storsjon żyje duża populacja okoni. Sztuki 30-40 centymetrowe to norma.
„Tajne” jezioro w lesie.
Mamy dla Państwa inną świetną wiadomość. Od sezonu 2014 nasi klienci przebywający nad Storsjön będą mieli okazję wędkować na ekskluzywnym, leśnym jeziorze należącym do tego samego właściciela. Niewielki akwen (250 ha, z czego wędkować można na obszarze ok 150 ha) znajduje się kilkanaście minut drogi samochodem od Storsjön i jest bardzo zasobny w rekordowych rozmiarów szczupaki/okonie. Jest to całkowicie prywatna woda, która do tej pory nie gościła żadnych wędkarzy – ryby są tam „dziewicze” i nigdy przedtem nie były niepokojone. Nasza pierwsza testowa grupa, która odwiedziła ten akwen w październiku 2013 (między innymi Paweł Mirecki z magazynu „Wędkarstwo Moje Hobby”) była łowiskiem wprost oczarowana – łowione były szczupaki 90–100 cm i okonie ponad 50 cm! Na jeziorze będą znajdować się dwie 2-ososbowe łodzie wyposażone w silniki spalinowe 4-6 KM. Aby zarezerwować sobie łódź (dodatkowa opłata za łódź i licencję wędkarską na miejscu) i możliwość wędkowania na tym nietuzinkowym łowisku konieczna jest wcześniejsza rezerwacja – prosimy zainteresowanych o kontakt z naszym biurem. Na łowisku obowiązuje całkowity zakaz zabierania jakichkolwiek gatunków ryb. Pod spodem mini galeria z nowego jeziora.
Piękny 4-kilowy szczupak z jeziora Malmingen.
Dostępność łowiska
Łowienie z brzegu jest miejscami możliwe, ale na najlepsze stanowiska ryb dotrzemy łodzią wyposażoną w silnik spalinowy.
Rekomendowane metody połowu
Spinning, trolling oraz martwa rybka (tzw. systemik Drachkovitcha). Na sandacze bardzo skuteczne jest łowienie z opadu oraz w pionie (vertical jigging).
Limity i ograniczenia
Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka oraz 1 sandacza w rozmiarze 50-75 cm na grupę. Wszystkie pozostałe ryby tych gatunków należy ostrożnie wypuścić z powrotem do wody. Ryby innych gatunków można zabierać w ilościach potrzebnych do bieżącego spożycia. Obowiązuje absolutny zakaz wywozu ryb do Polski.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Naszym Klientom oferujemy dwa odnowione apartamenty 6-osobowe (najwygodniej jest w nich w 4-5 osób), ulokowane w jednym budynku, około 400 m od przystani łodziowej. Każdy apartament ma osobne wejście, oba znajdują się na parterze. W każdym z apartamentów znajdziemy salon wypoczynkowy z TV, 2 oddzielne sypialnie 2-osobowe (możliwe dwie dostawki), w pełni wyposażoną kuchnię oraz łazienkę. Apartamenty oferują typowy, szwedzki standard - bez luksusów, ale w zupełności wystarczający na wędkarską wyprawę.
Przystań nad jeziorem Storsjön.
Ponadto dostępne są 3 apartamenty położone nad samą wodą o podwyższonym standardzie. Każdy z nich jest w stanie pomieścić do 6 osób (najwygodniej w 4-5 osób, powierzchnia każdego 75 m2) i posiada oddzielne sypialnie 3-osobowe, salon, w pełni wyposażoną kuchnię, łazienkę oraz werandę z grillem.
Dla osób ceniących absolutną prywatność oddajemy także do użytku wolnostojący domek 4-osobowy z pełnym wyposażeniem (75 m2 powierzchni, 2 sypialnie, salon, kuchnia, łazienka, weranda) o wysokim standardzie. Domek stoi z dala od apartamentów, tuż przy połączeniu jeziora Storsjön oraz Rammen.
Apartamenty nad jeziorem
Sypialnia w apartamencie
Łodzie wędkarskie
Łodzie wędkarskie to rewelacyjne, duże i komfortowe plastikowe jednostki (4,4-4,6 m) wyposażone w 4-suwowe silniki spalinowe o mocy 10-15 KM. Na łodzi może wędkować jednocześnie 3 wędkarzy, ale najwygodniej jest we dwóch. Łodzie stoją około 100-400 m od miejsca zakwaterowania (w zależności od apartamentu) - możliwy dojazd samochodem. Nasze biuro zapewnia licencje wędkarskie (płatne na miejscu), mapy wędkarskie oraz pełną informację wędkarską o łowisku. Na jeziorach oferujemy także usługi bardzo doświadczonego miejscowego przewodnika wędkarskiego, który doskonale zna jezioro. W sprawach cen usług przewodnika prosimy o kontakt z biurem.
Atrakcje w okolicy
✓ lasy obitujące w grzyby, jagody i borówki,
✓ miasteczko Loftahammar (ok. 30 km),
✓ Västervik (ok. 40 km).
Oferta wędkowania na jeziorze Storsjön (pakiety) Eventur Fishing
Termin:kwiecień-październik
Czas trwania:pobyty 7-dniowe rozpoczynające się od soboty lub krótsze na życzenie
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Skavsta/Arlanda i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:maks. 4-6 osób w 1 domku/apartamencie
Zakwaterowanie:apartamenty oraz domek wolnostojący
Wyżywienie:we własnym zakresie
Łowiska:2 jeziora o łącznej powierzchni ok. 900 ha
Przewodnik:dostępny na miejscu, konieczna wcześniejsza rezerwacja w biurze
Cena:1 530,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 6 osobach uczestniczących (łącznie 9 180,- PLN za 6 osób)
(cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 02.10.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • apartament 6-osobowy nad wodą bez pościeli i sprzątania końcowego
  • 2 łodzie wędkarskie 3-osobowe z silnikami 15 KM
  • pełna informacja wędkarska o łowisku + mapy wędkarskie
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
  • tygodniowe licencje wędkarskie na jezioro Storsjön do wykupienia na miejscu u gospodarza – 500 SEK/osoba/tydzień
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce