W SKRÓCIE O ŁOWISKU
W skrócie o łowisku Łowisko szkierowe w południowo-wschodniej Szwecji, nieopodal miast Vastervik, Gamleby i Loftahammar, oddalone:
✓ ok. 270 km od Karlskrony,
✓ ok. 440 km od Ystad,
✓ ok. 200 km od Nynäshamn,
✓ ok. 150 km od Skavsta.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: szczupak (od kwietnia do listopada), okoń (cały rok), leszcz, lin, płoć (od maja do września), miętus (wiosna i jesień).
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
zakwaterowanie na wyspie - cisza spokój, intymność
gospodarz jest byłym zawodowym rybakiem i znakomicie zna okoliczne wody
świetne łowiska znajdują się już kilkaset metrów od przystani
do dyspozycji wędkarzy kilometry bardzo rybnych wód
w zatoce żyje olbrzymie pogłowie szczupaka
poza szczupakiem można łowić okonie, trocie, liny, miętusy i wiele innych gatunków
Galerie zdjęć
Opinia klienta
Wróciliśmy właśnie z Syrsan i chciałem w imieniu ekipy podziękować za polecenie tego miejsca. Nie połowiliśmy co prawda „potworów”, ale było kilka pomiędzy 85 a 95 cm i dużo takich do 70 cm. Okolica przepiękna – cisza i spokój, a dodatkowo trafiliśmy na wysyp grzybów na wyspie. Peter to super gość. Pokazał nam kilka fajnych miejsc, których nie było na twojej mapie. Domek i łodzie jak zwykle bez zarzutu, ale myślę, że 5 osób to maks na ten domek. Może powtórzymy Syrsan za rok na wiosnę... Zobaczymy.
Rafał z Warszawy
W mediach
Na północ do Västervik
„Maciek Rogowiecki, który dotąd zrezygnowany wylegiwał się w łodzi. chwycił za wędkę i po krótkim czasie zaliczył na 15-centymetrowy, biały ripper dwa duże szczupaki, w tym nieproporcjonalnie grubą bestię o długości zaledwie 102 cm, której masę oceniliśmy na 10-11 kg. Inne, nieco mniejsze szczupaki, które udało nam się złowić w tym rejonie, również miały podobne proporcje. Nasz gospodarz wyjaśnił ten lokalny fenomen wielką obfitością w zatoce grubych, ponad kilogramowych płoci. Potwierdzeniem jego teorii jest nazwa zatoki - Mörtviken, co można przetłumaczyć jako Zatoka Płoci.”
Fragment artykułu Jacka Kolendowicza „Na północ do Västervik” o zatoce Syrsan, zamieszczonego w magazynie „Wędkarski Świat” nr 08/2006. Archiwalny egzemplarz z pełną wersją artykułu można nabyć w redakcji.
Zatoka Syrsan, południowa Szwecja Flaga Szwecja
 • Przy rezerwacji domku i jednej łodzi, druga łódź wędkarską z silnikiem 10 KM jest gratis!
  Terminy objęte promocją:07.06 – 14.06.2014
  Koszt pobytu za 7 dni od osoby (przy 3 osobach):2200,- SEK (ok. 1080,- PLN)*
  Cena podstawowa (bez zniżki):2800,- SEK (ok. 1372,- PLN)
* Jeśli Twoja grupa zawiera większą lub mniejszą ilość osób niż to jest uwzględnione w powyższych kalkulacjach, skontaktuj się z nami i poproś o wycenę. Promocje obowiązują także dla grup o innej liczbie osób. Ceny podane w tabelce nie obejmują dojazdu. U nas możesz jednak zakupić najtańsze bilety promowe w Polsce!
Ze względu na rybność swych wód zatoka Syrsan jest wyjątkowym miejscem w naszej ofercie. Goszczący tutaj w 2006 roku Jacek Kolendowicz stwierdził, że dotąd nie wędkował w Szwecji na lepszym szczupakowym łowisku. Ten odludny archipelag pełen skalisto-trzcinowych zatok, wysp i kanałów, połączonych obszarami głębszej wody, leży zaledwie 260 km na północ od portu w Karlskronie. Zewsząd otacza nas tutaj piękno nieskażonej przyrody, lekko słona woda ma 4 m przezroczystości, a orły morskie nie boją się ludzi.
Królestwo szczupaka
Setki trzcinowych zatok kryją w sobie nieprzebrane bogactwo tak cenionych przez polskich wędkarzy zębatych drapieżników. Łowiąc na dobrych stanowiskach, w każdej chwili można się spodziewać agresywnego brania szczupaka, a złowienie ryby w granicach metra długości jest bardzo prawdopodobne i trafia się wielu spośród naszych Klientów (trzeba pamiętać, że szczupaki ze szkierów są bardzo krępe i przy mniejszej niż zazwyczaj długości osiągają imponującą masę). Poza trzcinowiskami i płytkimi blatami porośniętymi roślinnością bardzo wydajne są okolice ostrych spadków dna i górek podwodnych (szczególnie jesienią). W krystalicznie czystej wodzie znakomicie widać ataki drapieżników, które często zdarzają się przy samej łodzi. Szczupaki z archipelagu są bardzo waleczne i pięknie ubarwione, oliwkowo zielone. Często wyskakują nad wodę podczas holu. Ich głównym pożywieniem jest śledź oraz płoć.
Skałki, rzadkie trzcinki i podwodny stok - szczupaki murowane!
Wiatr nie taki straszny
Z innych ryb w łowisku nie brak dorodnego okonia i jazia, a z ryb spokojnego żeru szczególnie godne polecenia są ogromne liny i leszcze. Skłonnym do dłuższych poszukiwań pozostaje jeszcze bałtycki łosoś. Nie tak łatwo go zlokalizować, ale wysiłek się opłaca - rzadko biorą ryby mniejsze niż 5 kg. Wielkim walorem archipelagu jest duża liczba miejsc osłoniętych od wiatru, gdzie można bezpiecznie łowić przy każdej niemal pogodzie.
Dostępność łowiska
Doradzamy wędkowanie z łodzi, gdyż brzegi są trudno dostępne ze względu na skały, trzcinowiska oraz prywatne domki letniskowe, zlokalizowane często nad samą wodą.
Rekomendowane metody połowu
Najskuteczniejszą metodą połowu drapieżników jest spinning, a ryb spokojnego - żeru metoda spławikowa bądź gruntowa.
Limity i ograniczenia
Od sezonu 2008 w Syrsan obowiązuje całkowity zakaz zabijania szczupaka - wolno go łowić bez ograniczeń według zasady "catch and release" (złów i wypuść). Osoby zainteresowane konsumpcją ryb mogą zawsze zabrać na kolację złowione łososie, trocie, okonie, leszcze czy liny (w tym przypadku z łowiska można zabierać dziennie tyle ryb, ile potrzebujemy na przygotowanie posiłku). Te prawa obowiązują wszystkich Gości przebywających w domkach. Niniejsze ograniczenia mają zapobiec dewastacji tego wspaniałego łowiska (taki smutny los spotkał już wiele bardzo rybnych niegdyś wód) i umożliwić korzystanie z jego bogactw przez długie lata. Ponadto na zatoce obowiązuje zakaz trollingowania.
Towarzyszące nam panie też mogą powędkować z nadzieją na sukces.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Do Państwa dyspozycji profesjonalny, niewielki ośrodek wędkarski (3 domki), ulokowany na porośniętej sosnami wyspie. Wędkarze dowożeni są na wyspę łodzią przez gospodarza, który mieszka tu wraz z żoną przez okrągły rok. Na wyspie panuje całkowity spokój, a wędkarze mają tak cenne poczucie odosobnienia. Gospodarz ośrodka jest profesjonalnym rybakiem, który dorabia sobie z wędzenia łowionych w Syrsan łososi, węgorzy i miętusów. Domki 4-6-osobowe o dobrym standardzie: w pełni wyposażona kuchnia, łazienka z prysznicem i WC, pokój dzienny z TV, 3 oddzielne sypialnie (jedna na poddaszu - 2-osobowy materac), suszarka na ubrania, weranda z meblami ogrodowymi, grill. Odległość od przystani łodziowej - 150 m. Oferujemy profesjonalne łodzie wędkarskie (4,5-5 m) z silnikami spalinowymi o mocy 10 KM. Więkoszość silników to 4-suwy Yamahy. Zapewniamy Państwu dokładne plany batymetryczne łowiska oraz kompleksową informację wędkarską na temat łowienia.
Domek dla wędkarzy
Wnętrze domku
Łódź wędkarska
Na miejscu istnieje możliwość wynajęcia bardzo dobrego przewodnika wędkarskiego - wybitnego specjalisty w połowach szczupaka w zatoce. Decydując się na jednodniową wyprawę z przewodnikiem, mamy praktycznie 100% gwarancji na udane połowy. Lunch w plenerze wliczony jest w koszt wynajęcia przewodnika. Przewodnik zabiera na swoją łódź maksimum 3 spinningistów. Koszt 8-godzinnej wyprawy to ok. 3300,- SEK/3 osoby.
Oferta wędkowania - Zatoka Syrsan (pakiety) Eventur Fishing
Termin:marzec-listopad
Czas trwania:pobyty 7-dniowe rozpoczynające się od soboty
Dojazd:we własnym zakresie (prom + samochód bądź samolot do Skavsta/Arlanda i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:maks. 6 osób w domku
Zakwaterowanie:domki wolnostojące
Wyżywienie:we własnym zakresie
Łowiska:szkierowy archipelag o powierzchni ponad 10 000 ha
Przewodnik:nie ma przewodnika
Cena:1 875,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 5 osobach uczestniczących (łącznie 7 500,- PLN za 5 osób)
(cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 02.10.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
 • domek 6-osobowy bez pościeli i sprzątania końcowego,
 • 2 łodzie wędkarskie plastikowe 4,4–4,7 m z silnikami spalinowymi Yamaha (10-15 KM),
 • pełna informacja wędkarska o łowisku,
 • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
 • licencje wędkarskie na szkierach nie są wymagane.
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Ola: ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce