Szkiery w Szwecji Flaga Szwecja
Łowiska szkierowe to bodaj najatrakcyjniejsze tereny szczupakowe na świecie. Przybrzeżne wody Bałtyku charakteryzują się niewielkim zasoleniem, dużą żyznością i nieprzebranymi stadami drobnych ryb, które z kolei są znakomitym pożywieniem dla drapieżników.
Szczupak i spółka
W okresach dobrego żerowania można złowić bez problemu od kilku do kilkunastu szczupaków dziennie, a przy odrobinie szczęścia można spotkać egzemplarze okazowe. Poza szczupakiem wielką atrakcją szkierów są grube okonie, a wytrawni wędkarze mogą też trafić na sandacze, jednak warunkiem jest znalezienie stanowisk tych ryb na odcinkach twardego, kamienistego dna. Z kolei wiosną płytkie szkierowe zatoki są doskonałymi łowiskami troci wędrownej.
Trochę jak jeziora
Nie sposób nie wspomnieć tutaj, że szkiery to miejsca niezwykle urokliwe, z wielką ilością wysp, wysepek, zatok, pionowych skalistych ścian, cypli i zalesionych półwyspów. Brzegi często porastają trzciny, szkiery więc bardziej przypominają nasze pojezierza niż morskie wybrzeże. Na szkiery najlepiej wybrać się w kwietniu, maju i czerwcu, a jesienią we wrześniu i październiku, a nawet na początku listopada. Latem ryby drapieżne żerują słabiej, ale to nie znaczy, że są nie do złowienia. Zimą na szkierach można łowić ryby spod lodu. Na łowiskach szkierowych ryby występują wyspowo, a więc nie na każdym odcinku szwedzkiego wybrzeża będzie ich równie dużo. My proponujemy Państwu doskonałe, w większości przetestowane przez nas tereny wędkarskie.

Podróże po Polsce