Wyprawy wędkarskie
Wyspa Vannøya, północna Norwegia
Szwecja
Torsvag - Buroysund - Norwegia Północna
Torsvag - Buroysund - Norwegia Północna
Torsvag - Buroysund - Norwegia Północna
Halibut to marzenie każdego chyba wędkarza morskiego. Ryba trudna do złowienia, chimeryczna i tajemnicza, choć z drugiej strony jeszcze dość pospolicie występująca w wodach północnej Norwegii.
Złowić wielką flądrę!
Mimo iż halibut jest w Norwegii rybą wciąż liczną, mało jest miejsc, które dają szansę na regularne, powtarzalne łowienie tego gatunku. W naszej ofercie, począwszy od sezonu 2008, znajdą jednak Państwo wyspę Vannøy i zlokalizowany na niej ośrodek wędkarski Torsvag. Naszym zdaniem to bez wątpienia jedno z najlepszych łowisk kveite ( po halibut norwesku) w Europie, dodatkowo w dość łatwy sposób osiągalne. Droga z Tromsø (lot przez Oslo) zajmuje tu około 2,5 godziny, włączając krótką przeprawę promową z Hansnes. Znaczne różnice głębokości, liczne górki podwodne obfite w drobnicę oraz sąsiadujące z nimi piaszczyste blaty sprawiają, że łowisko charakteryzuje się bardzo dużą koncentracją drapieżnej flądry. Niemieccy wędkarze, którzy specjalizują się w łowieniu tych ryb od wielu lat i którzy co roku odwiedzają Torsvag, potrafią złowić dziennie 8-12 ryb na łódkę! To doprawdy imponujący wynik, trudny do powtórzenia na innych łowiskach. Na wędkę biorą najczęściej sztuki w przedziale 10-50 kg, ale kwestią szczęścia jest spotkanie ze znacznie większym osobnikiem. Najskuteczniejszą metodą połowu jest żywiec lub duża, ciężka guma umieszczona na mocnym, pilkerowym zestawie. Okres najlepszych połowów przypada na miesiące maj - czerwiec, ale trudno wtedy o wolne miejsca w ośrodku. Aby mieć pewność co do pobytu, urlop trzeba rezerwować minimum 7-8 miesięcy przed wyjazdem.
Inne ryby i zachwycająca przyroda
Oczywiście Vannøy to nie tylko halibuty. Łowisko jest także bardzo zasobne w grubego dorsza (ryby 15-20 kg łowione są regularnie), zębacza, karmazyna i średnich rozmiarów czarniaka. A gdy przyjdzie Państwu ochota odpocząć nieco od łowienia, można się wybrać z przewodnikiem na fotosafari (wieloryby, foki, okresowo orki) lub pospacerować po górach otaczających ośrodek.
Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii Lato na dalekiej Północy
Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii Kveite, czyli halibut
Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii Łódź wędkarska (Torsvag)

Dostępność łowiska
Zdecydowanie rekomendujemy łowienie z łodzi wędkarskiej z silnikiem spalinowym, echosondą i GPS-em. Umożliwi ona dotarcie do najlepszych stanowisk oraz ławic ryb. Z brzegu gdzieniegdzie również można spróbować połowu, ale wówczas nie należy spodziewać się ryb większych niż 1-2-kilogramowe.

Rekomendowane metody połowu

Pilkery, spinning, łowienie na przynęty naturalne (np. martwa rybka czy filet, małże czy krewetki), a także trolling z użyciem bardzo dużych, specjalnych ripperów z ciężkimi główkami. Więcej informacji w biurze Eventur Fishing.

Limity i ograniczenia

W Norwegii obowiązuje zakaz połowu na żywca. Do kraju można przewieźć do 15 kg zamrożonych filetów (w sprawie transportu lotniczego prosimy o sprawdzenie takiej możliwości u przewoźnika). Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zastanówmy się, czy ich mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas i ochotę na ich sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne, a nadmierne eksploatowanie łowisk może w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego.

Dojazd na norweskie łowiska

Uwaga! Niektóre z ośrodków wędkarskich w Norwegii znajdują się na wyspach. Aby się do nich dostać należy skorzystać z przeprawy promowej. W znakomitej większości przypadków promy kursują kilka-kilkanaście razy dziennie, a nasze biuro dysponuje dokładnymi rozkładami i cennikami tych połączeń. Są jednak ośrodki położone na wyspach (szczególnie na dalekiej północy Norwegii jak Loppa, Soroya czy Seiland), gdzie kursuje jeden lub dwa promy dziennie, a rozkłady często ulegają zmianom. Fakt ten ma istotne znaczenie przy planowaniu Państwa podróży (ewentualne połączenia lotnicze lub promowe z Polską). Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem aby ustalić szczegóły Państwa dojazdu na miejsce.

Zakwaterowanie i serwis wędkarski

Na potrzeby wędkarzy przygotowa- nych jest 6 apartamentów, uloko- wanych w porcie rybackim, bezpośre- dnio przy przystani. W każdym znajdziemy 4 łóżka do spania (2 oddzielne sypialnie), salon z TV sat., łazienkę oraz wyposażoną ku- chnię. Powierzchnia to 55 mkw. Dodatkowo na   terenie   ośrodka   znajdują  się
Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii
wspólna duża kuchnia oraz świetlica, gdzie mogą się spotykać wędkarze. Ośrodek dysponuje profesjonalnymi pomieszczeniami do sprawiania ryb oraz dużymi zamrażarkami. Jako alternatywa dla apartamentów proponujemy wynajem 4-osobowego domku (maks. 6 osób) ulokowanego w okolicy Burøysund. Domek znajduje się nad samym brzegiem morza, ok. 400 m od przystani . Najbliższy sklep spożywczy znajdziemy ok. 8 km od miejsca zakwaterowania. Serwis dla wędkarzy to bardzo mocny punkt Torsvag. Są tutaj profesjonalne morskie łodzie wędkarskie Arvor oraz Hansvik od 5,4 do 6,4 m długości, wyposażone w silniki spalinowe od 40 do 120 KM oraz dobrej klasy echosondy, GPS oraz plotery. Biuro Eventur Fishing zapewnia wszystkim Klientom dokładne mapy batymetryczne łowiska oraz kompletną informację wędkarską wraz z dokładnymi pozycjami GPS.
Atrakcje w okolicy
 • wyprawy przyrodnicze (wieloryby, foki, orły morskie) z Tromsø lub Andenes,
 • szlaki turystyki pieszej i rowerowej,
 • miasto Tromsø,
 • pozostałości epoki wikingów.
  Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii Torsvag - Buroysund - Wędkarstwo w Norwegii
  Dojazd na łowisko - u nas wyjątkowo korzystne warunki:
  Obejrzyj reportaż z Norwegii na stronie
  www.fishingexplorers.com
 • Łowiska wędkarskie szkierowe w Skandynawii. Wyjazd na łowisko. Szwecja wędkarstwo. Urlop wędkarski. Wyprawy wędkarskie
  Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie, wykorzystywanie tekstu i zdjęć bez zgody autora zabronione.
  | Projekt i realizacja: melonio.pl |
  Projektowanie stron internetowych