W SKRÓCIE O ŁOWISKU
Łowisko morskie w środkowej Norwegii, oddalone:
✓ ok. 1200 km od portu w Karlskronie,
✓ ok. 860 km od portu w Nynäshamn,
✓ ok. 70 km od lotniska w Trondheim.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: halibut, czarniak, dorsz, rdzawiec, makrela, plamiak oraz inne ryby występujące w morzu Norweskim. Sezon wędkarski trwa od marca do końca września (sezon na poszczególne gatunki ryb jest zróżnicowany, szczegółowe informacje na zapytanie).
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
przyzwoite łowiska morskich ryb (wiele gatunków)
możliwość połowów ryb łososiowatych w okolicy
w okolicy dostępne inne atrakcje poza wędkowaniem
świetne miejsce na wakacyjne wyjazdy rodzinne
niewielka odległość od miasta Trondheim oraz od lotniska
stosunkowa bliskość portu promowego w Nynäshamn w Szwecji (dla osób podróżujących własnym autem)
Galerie zdjęć
Rejon Trondheim, środkowa Norwegia Flaga Norwegia
Ten kawałek Norwegii to dobre miejsce na rodzinny urlop połączony z wędkowaniem. Nasz nowy ośrodek znajduje się nad rozległym i zasobnym w ryby fiordem Trondheim. Ładne położenie, świetnie wyposażone domki, mnogość gatunków ryb i bliska odległość od lotniska predysponują ten ośrodek na cel kolejnej, norweskiej wyprawy.
Wielki Fiord
Trondheimsfjord jest trzecim najdłuższym fiordem w całej Norwegii. Ma blisko 130 kilometrów długości, a jego maksymalna głębokość wynosi aż 617 metrów. Dno fiordu jest bardzo urozmaicone i ciekawe. Wędkarze, oprócz kilkusetmetrowych głębin, znajdą tu także liczne blaty, półki skalne, uskoki czy górki podwodne, których szczyty znajdują się zaledwie kilkanaście metrów pod lustrem wody. Te wszystkie czynniki oraz duże pływy sprawiają, iż jest to godne polecenia miejsce dla morskich wędkarzy.
W fiordzie można liczyć na kilkanaście gatunków ryb i generalnie występują tu niemal wszystkie warte uwagi trofea. Najbardziej atrakcyjne z nich to oczywiście: dorsz, halibut, czarniak, rdzawiec, karmazyn, molwa, brosma czy żabnica. Średnia masa łowionych „z marszu” ryb to z reguły 1-5 kilo, ale po rozpracowaniu łowiska i znalezieniu odpowiedniego miejsca z dużymi skupiskami drobnicy można liczyć na regularne brania czarniaków czy dorszy przekraczających 5 czy nawet 10 kg. Głęboki fiord polecamy także gorąco entuzjastom dennych połowów przy użyciu filetów lub całej, martwej rybki. To właśnie z tych okolic pochodzi wiele rekordowych okazów molwy oraz brosmy, które najskuteczniej łowi się właśnie tą techniką.
Okolice Trondheim obfitują w piękne okazy dorszy, które najlepiej łowić na pilkery.
Wody słodkie ciekawym uzupełnieniem
Nie można zapominać o licznych opcjach słodkowodnych połowów w okolicy. Ten obszar Norwegii charakteryzuje duża ilość wszelkiego rodzaju rzek, strumieni oraz mniejszych i większych jezior. Wiele z nich to łowiska bardzo przeciętne, ale jest też kilka prawdziwych perełek, gdzie można połowić niebrzydkich pstrągów, lipieni, a okresowo także dużych łososi i troci. Prosimy o kontakt z biurem, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.
Oczywiście, można tu spędzać czas nie tylko wędkując. W pobliżu znajduję się 19 pieszych i rowerowych tras o różnej długości i skali trudności. Są także opcje na kajaki, widsurfing, nurkowanie, obserwowanie ptaków, fotografię przyrodniczą i wiele innych aktywności na świeżym powietrzu. Chętnie udzielimy Państwu dodatkowych informacji na ten temat.
Dostępność łowiska
Zdecydowanie rekomendujemy łowienie z łodzi wędkarskiej z silnikiem spalinowym, echosondą i GPS-em. Umożliwi ona dotarcie do najlepszych stanowisk oraz ławic ryb. Z brzegu gdzieniegdzie również można spróbować połowu, ale wówczas nie należy spodziewać się ryb większych niż 1-2-kilogramowe.
Rekomendowane metody połowu
Pilkery, spinning, łowienie na przynęty naturalne (np. martwa rybka czy filet, małże czy krewetki), a także trolling z użyciem bardzo dużych, specjalnych ripperów z ciężkimi główkami. Więcej informacji w biurze Eventur Fishing.
Limity i ograniczenia
W Norwegii obowiązuje zakaz połowu na żywca. Do kraju można przewieźć do 15 kg zamrożonych filetów (w sprawie transportu lotniczego prosimy o sprawdzenie takiej możliwości u przewoźnika). Niemniej apelujemy o rozsądek i umiar w zabijaniu złowionych ryb. Zastanówmy się, czy ich mięso jest naprawdę nam potrzebne i czy będziemy mieli czas i ochotę na ich sprawianie. Wyrzucanie nadmiaru zabitych ryb na śmietnik czy z powrotem do wody jest nieetyczne, a nadmierne eksploatowanie łowisk może w dalszej perspektywie negatywnie wpływać na ekosystem i prowadzić do drastycznych ograniczeń w uprawianiu wędkarstwa sportowego.
Dojazd na norweskie łowiska
Uwaga! Niektóre z ośrodków wędkarskich w Norwegii znajdują się na wyspach. Aby się do nich dostać należy skorzystać z przeprawy promowej. W znakomitej większości przypadków promy kursują kilka-kilkanaście razy dziennie, a nasze biuro dysponuje dokładnymi rozkładami i cennikami tych połączeń. Są jednak ośrodki położone na wyspach (szczególnie na dalekiej północy Norwegii jak Loppa, Sørøya czy Seiland), gdzie kursuje jeden lub dwa promy dziennie, a rozkłady często ulegają zmianom. Fakt ten ma istotne znaczenie przy planowaniu Państwa podróży (ewentualne połączenia lotnicze lub promowe z Polską). Dlatego prosimy o kontakt z naszym biurem aby ustalić szczegóły Państwa dojazdu na miejsce.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Nowy ośrodek wędkarski oferuje luksusowe domki, położone nad samą wodą. Standard zakwaterowania zadowoli nawet najbardziej wymagających wędkarzy, jak i rodziny z dziećmi. Do dyspozycji klientów:
Dwa domki 6-osobowe o powierzchni 104 m². W każdym z nich znajdą Państwo 4 oddzielne sypialnie, salon z TV, w pełni wyposażoną kuchnię, łazienkę z prysznicem i WC. Domki stoją kilka metrów od brzegu fiordu, odległość od przystani łodziowej to około 300 metrów. Do dyspozycji klientów meble ogrodowe, grill oraz bezprzewodowy internet „wi-fi”.
Domki nad fiordem
Wnętrze domu
Łódź wędkarska
Dom 10-osobowy o powierzchni 105 m². W domu znajdą Państwo 5 oddzielnych sypialni, w pełni wyposażoną kuchnię, salon z TV, łazienkę z prysznicem i WC. Domek stoi kilka metrów od brzegu fiordu, odległość od przystani łodziowej to około 300 metrów. Do dyspozycji klientów meble ogrodowe, grill oraz bezprzewodowy internet „wi-fi”.
Apartament 3-osobowy o powierzchni 50 m². Mieszkanie na 1 piętrze nad pomieszczeniem gospodarczym. Oddzielna sypialnia, łazienka z prysznicem i WC, w pełni wyposażona kuchnia. Do dyspozycji klientów balkon z meblami ogrodowymi i grillem oraz dostęp do bezprzewodowego internetu „wi-fi”.
Ośrodek dysponuje łodziami "Øyen" 17,5' z silnikami 30 KM oraz łodziami „Hansvik” 16,5’ z silnikami 25 KM. Wszystkie łodzie wyposażone są w echosondy. W ośrodku znajduje się oczywiście zadaszone miejsce do sprawiania ryb oraz zamrażarki o pojemności od 200 do 300 l (jedna na domek lub apartament).
Oferta wędkowania w rejonie Trondheim (pakiety) Eventur Fishing
Termin:dowolny (w zależności od sezonu połowu poszczególnych gatunków)
Czas trwania:pobyt 7-dniowy (dowolny dzień rozpoczęcia pobytu)
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Trondheim i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:w zależności od pojemności domku, na miejscu dostępne są 3 domki 6-10 osobowe oraz 3-osobowy apartament
Zakwaterowanie:domki wolnostojące oraz jeden apartament
Wyżywienie:we własnym zakresie
Łowiska:morskie fiordy + łowiska słodkowodne w okolicy
Przewodnik:dostępny na zapytanie w biurze
Cena:1 333,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 6 osobach uczestniczących (łącznie 8 000,- PLN za 6 osób)
(cena skalkulowana została przy kursie NOK z dnia 02.10.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • domek 6-osobowy z pościelą, ręcznikami bez sprzątania końcowego
  • 1 plastikowa łódź wędkarska „Hansvik” 5 m z silnikiem spalinowym 25 KM i echosondą
  • pełna informacja wędkarska o łowisku
  • mapy batymetryczne
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
Maciek: maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
Tomek: tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
Justyna: justyna@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce