about us about us piątek, 26 lutego 2021
Wyprawy wędkarskie


Zatoka Valdemarsvik
Maciek z pięknym okazem z Valdemarsvik - 10.2007

GALERIA
ZATOKA VALDEMARSVIK
Zatoka Valdemarsvik Zatoka Valdemarsvik Zatoka Valdemarsvik
Zatoka Valdemarsvik Zatoka Valdemarsvik Zatoka Valdemarsvik
Zatoka Valdemarsvik Zatoka Valdemarsvik Zatoka Valdemarsvik
Zatoka Valdemarsvik Zatoka Valdemarsvik Zatoka Valdemarsvik
Zatoka Valdemarsvik Zatoka Valdemarsvik Zatoka Valdemarsvik


Valdemarsvik
Tomek i równe 100 cm - 09.2007


Zatoka Valdemarsvik

wędkarstwo w szwecji
Szwecja


Z wielką przyjemnością prezentujemy Państwu nowo odkryte łowisko w południowej Szwecji, zaledwie 260 km od portu promowego w Karlskronie. To dziewicze szkiery Valdemarsvik, które stanowią północną granicę mało odkrytego jeszcze pod względem wędkarskim archipelagu Trust. Test tego łowiska przeprowadziliśmy we wrześniu oraz październiku 2007 roku. Łącznie w 6 osób podczas 2 wyjazdów złowiliśmy około 320 szczupaków, w tym 4 ryby ponad metr!

Zatoka Valdemarsvik przypomina nieco swoim wyglądem norweski fiord. Jej długość wynosi 18 kilometrów, szerokość od 300 do 2000 m, a na samym końcu położony jest malowniczy, cichy port Valdemarsvik. Brzegi zatoki są dość wysokie, miejscami skaliste, miejscami porośnięte gęstym sosnowym lasem. Sporo jest bocznych trzcinowych odgałęzień. Im bliżej otwartego morza, tym więcej na niej małych szkierowych wysepek i mniejszych, bocznych zatoczek. Praktycznie wszystkie obszary płytszej wody (1-5 m) obficie porośnięte są rdestnicą. Choć głębokość zatoki na środku dochodzi nawet do 45 metrów, mnóstwo jest miejsc typowo wiosennych, z bogatą roślinnością podwodną, trzcinowiskami i płytką (1-3 m), szybką nagrzewającą się wodą.

Valdemarsviken jest prawdziwie dziewiczym terenem dla wędkarzy. Nie łowi tu praktycznie nikt, a bogactwo ryb, szczególnie szczupaków, przekracza wyobrażenie polskiego wędkarza. Jeżeli ryby żerują, spinningowe przynęty (np. duże gumy, wahadłówki czy jerki ) są atakowane natychmiast po wrzuceniu do wody. Łowione są przeciętnie ryby o masie 3-5 kg (70-90 cm), ale metrowiec, jak zawsze w Szwecji, jest tylko kwestią czasu, a w zasadzie wypadkową odrobiny szczęścia i wytrwałości. Szczupaki biorą najczęściej na stokach, gdzie trzcinowe płycizny graniczą z kilkumetrową głębią. W dobrym dniu można złowić w pojedynkę nawet kilkanaście, a w najlepsze dni w roku kilkadziesiąt dorodnych, silnych szczupaków. Uzupełnieniem szczupaków są piękne okonie, dorastające tu do imponujących rozmiarów. Poza tym wczesną wiosną możemy liczyć na grubego jazia oraz piękną, bałtycką troć.

ROBERT TASZAREK - nasz człowiek w Valdemarsvik

Miło nam zakomunikować, że naszym rezydentem i przewodnikiem na dziewiczych szkierowych wodach będzie w sezonie 2008 trener kadry narodowej, jeden z najlepszych polskich spinningistów – Robert Taszarek. W przebogatym trenerskim dorobku Roberta są nawet drużynowe i indywidualne tytuły spinningowego Mistrza Świata. Będzie on w okresie 26.04 – 07.06 oraz 13.09 – 18.10 non stop na miejscu, aby służyć swoją radą odnośnie doboru sprzętu i skutecznych technik połowu. Na życzenie zawiezie też Państwa na najlepsze miejscówki oraz przeprowadzi autorskie seminaria, przybliżające poszczególne metody połowu oraz przynęty (np. jerkbaity, obrotówki czy duże gumowe jigi). Mamy nadzieję, że z pomocą takiego eksperta, jak Robert, Państwa szansa na doskonałe połowy wzrośnie niepomiernie, a nauka wyniesiona ze wspólnego wędkowania będzie procentować przez długie lata!

Zakwaterowanie i serwis wędkarski >>>

Zakwaterowanie
i serwis wędkarski


Warning: Use of undefined constant Valdemarsvik - assumed 'Valdemarsvik' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /animacja_valdemarsvik.php on line 17
1700,- zł
od osoby za 7 dni*
Sprawdź szczegóły

Szczególnie polecamy
na połów:
szczupak, okoń

Podstawowe dane
Powierzchnia:
Łącznie ponad 6000 ha skalistych wysepek i trzcinowych zatok
Maks. głebokość:
46 m
Średnia głębokość:
3 - 4 m
Położenie:
ok. 270 km od Karlskrony
ok. 460 km od Ystad
Rybostan:
bardzo liczny duży szczupak, okoń, jaź, węgorz, łosoś, śledź, biała ryba

Rekordy
szczupak 17, 2 kg
okoń 2,04 kg
węgorz 3,16 kg
jaź 2,87 kg

Sezon wędkarski
szczupak IV-XI
okoń cały rok
łosoś VI - VII
biała ryba V-IX

Preferowane metody
Drapieżniki - dozwolona tylko metoda spinningowa oraz żywiec
Biała ryba - wszystkie metody połowów ryb spokojnego żeru.

Dostępność łowiska
Dostęp do najlepszych łowisk zapewnia łódź z silnikiem minimum 10 KM.

Limity i ograniczenia
Na wodach archipelagu zabroniona metoda trollingowa. Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka na domek w rozmiarze 45 - 85 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki wypuszczamy z powrotem do wody! Z łowiska można zabierać inne gatunki, ale tylko w ilościach, które potrzebne są na bieżące spożycie (np do przygotowania kolacji).

*Populacja danego gatunku w łowisku

Turystyka wędkarska Wędkarstwo w Szwecji Mapa strony © Copyright by Eventur Fishing 2003-2007 Wyprawy wędkarskie Wyjazdy wędkarskie
Created by domelon