W SKRÓCIE O ŁOWISKU
W skrócie o łowisku Łowisko jeziorowe w środkowej Szwecji (okolice nadbałtyckiego miasta Sundsvall), oddalone:
✓ ok. 30 km od lotniska w Sundsvall,
✓ ok. 340 km od lotniska w Sztokholmie,
✓ ok. 400 km od portu w Nynäshamn.
Szczególnie polecamy je na połów następujących gatunków ryb: szczupaka (od maja do października), okonia (od czerwca do października), sandacza (od czerwca do października), białej ryby (od czerwca do września), a także troci wędrownej (maj, sierpień, wrzesień) i lipienia (od czerwca do września). szczupaka (od maja do września), okonia (od czerwca do września), siei (od czerwca do września), białej ryby (od czerwca do września), a także lipienia (od czerwca do września).
NAJWIĘKSZE ATUTY OFERTY
piękne położenie domku na cyplu, nad samą wodą, w odosobnieniu
świetne miejsce na urlop wędkarski, ale i rodzinny
dobre łowiska już kilka metrów od przystani
piękne krajobrazy
mnogość gatunków ryb drapieżnych i spokojnego żeru
Galerie zdjęć
Opinia klienta
To bardzo dobra oferta. Domek z bali ma sympatyczny łowiecki klimat. Jest położony w pięknym zagajniku nad samą wodą. Można posiedzieć przed domkiem lub na pomoście – latem nawet się poopalać. A w domowym zaciszu zdrzemnąć się bądź pobiesiadować wieczorem z kolegami. W jeziorze ryb jest dostatek. Okonie w pewnych porach dnia biorą agresywnie, a ich rozmiary są bardzo przyzwoite – na ogół ponad 30 cm. W czasie naszego pobytu trafiły się też dwa szczupaki znacznie przekraczające metr i sporo mniejszych. Najlepsze wyniki mieliśmy skoro świt i wieczorem, ale to było lato. Wiosną ryby powinny dobrze brać przez cały dzień. Był to miły wędkarski urlop.
Darek z Warszawy
Ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych, nie podajemy pełnych danych autorów opinii o łowiskach. Na życzenie możemy skontaktować Państwa z autorem opinii.
Jezioro Vikarn, środkowa Szwecja Flaga Szwecja
Osoby, które były już wielokrotnie w Szwecji na rybach i doskonale poznały wiele tamtejszych łowisk (szczególnie w południowej jej części), zapewne spragnione są nowych wrażeń i nowych miejsc dających znowu szansę na przeżycie czegoś ekscytującego. Sugerujemy zatem, aby tym razem rozważyć wyjazd nieco dalej na północ - do Szwecji środkowej, w okolice miasta Sundsvall.
Oferta ze znakiem jakości
Wiele z tamtejszych wód ma wprost przebogaty rybostan, a pagórkowaty, pełen zieleni krajobraz jest wyjątkowo malowniczy. Jedną z takich propozycji jest jezioro Vikarn - polodowcowy zbiornik o owalnym kształcie, o powierzchni ok. 5 km kw. i maksymalnej głębokości 36 m. Jezioro przypomina trochę niektóre nasze akweny mazurskie lub pomorskie, gdyż jest otoczone wzgórzami, a ponadto bardzo żyzne i na znacznej powierzchni porośnięte trzcinami bądź zielskiem (rdestnica i moczarka). Miejsce to odwiedziliśmy w celach testowych w czerwcu 2010 roku jako połączona ekipa biura podróży Eventur i "Wędkarskiego Świata". Spędziliśmy tam raptem trzy dni, ale nawet tak krótki pobyt dał nam sporo cennej wiedzy o łowisku oraz pozwolił ocenić warunki zakwaterowania i poziom serwisu dla wędkarzy. W każdej z tych kategorii z przyjemnością wystawiliśmy nowemu partnerowi najwyższą notę!
Redaktor Jacek Kolendowicz z jednym z metrowych szczupaków złowionych na Vikarn.
Szczupak, okoń, sandacz...
Przez trzy dni udało nam się złowić dwa olbrzymie szczupaki o długości 102 i 107 cm, a także wiele mniejszych sztuk. Większe szczupaki opuściły już jednak trzciny i trzeba ich było szukać znacznie głębiej - na podwodnych górkach, stokach oraz w okolicy gigantycznych stad białej ryby. Za pomocą echosondy było to zadanie dość proste, wymagało jedynie odrobiny cierpliwości. Ryby skusiliśmy do ataku dużymi gumami prowadzonymi skokami przy dnie. Próbowaliśmy również na płytszej wodzie, ale tam brały wyłącznie małe esoksy, takie do 60 cm. Jednak sporo z nich udało nam się skusić do brania szczupakową muchówką. Prawdziwą wędkarską orgię na płytkiej wodzie można przeżyć tu w maju i na początku czerwca - tak przynajmniej zapewnił nas gospodarz. Później zaczyna się czas trollingu i spinningowania na większych głębokościach. Poza szczupakami złowiliśmy znaczną liczbę okoni, z których wiele przekraczało 40 cm, a największe dochodziły do 45 cm! Brały tradycyjnie na gumowe rippery prowadzone w opadzie. Na deser udało nam się wreszcie złowić trzykilowego sandacza, który zdaniem gospodarza występuje w jeziorze dość licznie, a miejscowi nie za bardzo potrafią go łowić. Wyniki wędkarskie dały nam zatem pełną satysfakcję. Po naszym teście z pełnym przekonaniem zapraszamy Państwa na wyprawę nad to piękne jezioro. Łowisko jest umiejscowione niedaleko Sundsvall, ok. 400 km od promowej przystani w Nynäshamn. Trudno w to uwierzyć, ale jest to zaledwie 100 km dalej niż np. z Karlskrony w szkiery Śwętej Anny!
W takich trzcinkach można złowić bardzo dużo szczupaków - wiosną nawet metrówki!
Dostępność łowiska
Na najlepsze stanowiska ryb dotrzemy łodzią wyposażoną w silnik spalinowy. Łowienie z brzegu jest trudne ze względu na pas trzcin, a także na prywatne działki i łąki. Można jednak spróbować szczęścia z drewnianych pomostów zlokalizowanych nieopodal domku. Już tam da się złowić szczupaka, okonia czy białą rybę.
Rekomendowane metody połowu
Na płytszych miejscach (zatoki, trzcinowiska, płytkie łąki podwodne) - spinning lub sztuczna mucha. Na głębszych partiach jeziora - spinning i trolling. Na ryby spokojnego żeru - spławik lub gruntowa przystawka.
Limity i ograniczenia
Z jeziora można zabrać 2 szczupaki, w wymiarze 45-80 cm na domek dziennie. Pozostałe ryby tego gatunku muszą być ostrożnie wypuszczone do wody. Ponadto można zabierać z łowiska inne ryby (np. okonia, sandacza, leszcza) w ilościach niezbędnych do spożycia w dniu połowu. Nie praktykowane jest mrożenie filetów w celu wywiezienia ich ze Szwecji. Te warunki uzgodnione zostały z gospodarzem domku i obowiązują wszystkich turystów korzystających z jego gościny i sprzętu pływającego.
Zakwaterowanie i serwis wędkarski
Nad jeziorem Vikarn zapewniamy wyjątkowo atrakcyjne warunki zakwaterowania. Usytuowany w odosobnieniu na małym półwyspie 4-osobowy dom Sjöstugan jest komfortowy i bardzo piękny, a dodatkowo ma specyficzny myśliwski klimat. Nie brakuje w nim nic, co jest potrzebne do spędzenia beztroskiego urlopu na łonie natury. Jest więc dobrze wyposażona kuchnia, bieżąca ciepła woda, toaleta i prysznic (w osobnym budyneczku, ok. 10 m od głównego domu), są wygodne pojedyńcze łóżka (2 na parterze i 2 na poddaszu) i miejsce do wspólnego spożywania posiłków. Jest też telewizor. Na zewnątrz znajduje się piękny taras z meblami ogrodowymi, jest grill, a także miejsce na ognisko. I to wszystko dosłownie kilka metrów od wody!
Żyć nie umierać! W takich warunkach można beztrosko wypoczywać - z kolegami czy rodziną.
Przy domu znajdziemy dwa drewniane pomosty (z których z powodzeniem można łowić ryby), a przy nich zacumowane wygodne i bezpieczne łodzie Linder z silnikami spalinowymi o mocy 4 KM (4-suwy), które pomogą wędkarzom realizować najskrytsze marzenia. Są też oczywiście kamizelki ratunkowe i mapy batymetryczne jeziora Vikarn. Na życzenie można wynająć miejscowego przewodnika wędkarskiego, wypożyczyć u gospodarza echosondę za niewielką opłatą lub wybrać się nad płynącą nieopodal rzekę Indalsälven na połów troci wędrownych i lipieni (dodatkowa licencja). Gospodarz mieszka kilkaset metrów od domku i w miarę wolnego czasu służy poradą i pomocą we wszelkich sprawach związanych z urlopem nad jeziorem Vikarn.
Dom nad jeziorem Vikarn
Łódź dla wędkarzy
Na łodzi
Atrakcje w okolicy
✓ wycieczka do Sundsvall
✓ spacery, obserwacja dzikiej przyrody
✓ grzybobranie (latem i jesienią).
Oferta wędkowania Jezioro Vikarn (pakiety) Eventur Fishing
Termin:maj-wrzesień
Czas trwania:pobyty 7-dniowe rozpoczynające się od soboty
Dojazd:we własnym zakresie (samochód bądź samolot do Sundsvall/Östersund i wynajem samochodu na miejscu)
Ilość uczestników:maks. 4 osób w jednym domku
Zakwaterowanie:domek wolnostojący
Wyżywienie:we własnym zakresie
Łowiska:jezioro ze szczupakiem, okoniem oraz sandaczem
Przewodnik:na zapytanie w biurze
Cena:1 949,- PLN od osoby za tydzień pobytu bez dojazdu przy 4 osobach uczestniczących (łącznie 7 796,- PLN za 4 osoby)
(cena skalkulowana została przy kursie SEK z dnia 02.10.2015 i może ulec zmianie w przypadku zmiany kursu walut - więcej informacji na zapytanie udzieli Państwu nasz Dział Sprzedaży; cena zawiera podatek VAT)
W cenie:
  • domek 4-osobowy z pościelą,
  • 2 łodzie wędkarskie aluminiowe Linder 4,2-4,5 mz silnikami spalinowymi (4-5 KM),
  • pełna informacja wędkarska o łowisku,
  • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagażu,
  • licencje wędkarskie (400 SEK os/tydzień) płatne na miejscu u gospodarza!
Prom:nasze biuro oferuje bilety promowe Polska–Szwecja (Gdańsk–Nynäshamn, Gdynia–Karlskrona, Świnoujście–Ystad, Sassnitz–Trelleborg) po bardzo atrakcyjnych cenach, które są nieosiągalne gdzie indziej; na wybranych trasach promowych zniżki sięgają nawet 20% od cen cennikowych przewoźników; więcej informacji znajdą Państwo TUTAJ
Więcej informacji o ofercie:
maciek@eventurfishing.pl tel. 603 820 940
tomek@eventurfishing.pl tel. 601 300 168
ola@eventurfishing.pl tel. 607 122 797


Podróże po Polsce